Arbitru lovit la Deleni, goluri multe si contestatii in campionatul judetean

Arbitrul partidei Marmura Deleni – Tropaeum Adamclisi a oprit meciul in minutul 70 la scorul de 4-2 pentru gazde, fiind bruscat, si lovit de catre jucatori!Vointa Valu Traian s-a impiedicat acasa de Val Poarta Alba, fiind egalata in minutul 90! Viteaul – Sinoe Mihai Viteazu a realizat scorul etapei serie Nord marcand 9 goluri in poarta celor de la Viitorul Vulturu! CS Agigea isi pastreaza si dupa etapa a 12-a avansul de 5 puncte fata de urmatoarea clasata Luceafarul Amzacea!Seria NordGloria Seimeni Dumaris Topalu 0-0 (s-a depus contestatie de catre Gloria Seimeni); Pescarusul Garliciu – Vionta Siminoc 0-8 (Simiceanu Daniel in minutele 12, 19, 55, 84, Neacsu Ionut in minutele 15, 32, Meuca Marian in minutul 34 si Lungu Cristian in minutul 62); Viitorul Targusor Pescarusul Ghindaresti 3-1 (pentru gazde au marcat: Cazacu Valentin in minutul 7, Lascu Laurentiu in minutele 60, 75, pentru oaspeti a marcat in minutul 65, Nicolai Romica); Sportul Tortoman – &536;tef Serv Seimeni 3-1 (pentru gazde au marcat: Agavriloaiei Florinel in minutele 10, 90 &537;i Catrina Cosmin in minutul 15, pentru oaspeti a marcat in minutul 51, Uzunu Alexandru); Recolta Nicolae Balcescu Sport Club Horia 2-0 (au marcat Poliac Danut in minutul 65 &537;i Petrea Silviu in minutul 69), Mihai Viteazu Viitorul Vulturu 9-2 (au marcat pentru gazde: Hanu Marian in minutele 28,40, 47, Robu Valentin in minutul 33, Ciobanu M. in minutul 35, Manole Marian in minutele 49, 53, Grameni Iancu in minutul 67, Mega Ionut in minutul 76, pentru oaspeti au marcat: Berdila Octavian in minutul 53, Berdila Costel in minutul 71); Viitorul Fantanele – Ulmetum Pantelimon 2-3 (pentru gazde au marcat: Bunea Adrian in minutul 50, Nicolae Cosmin in minutul 70, pentru oaspeti au marcat: Cucu Adrian in minutele 7, 30, Belecciu Mircea); Vointa Valu lui Traian SC Val Poarta Alba 1-1 (a marcat pentru gazde Fulgea Gheorghe in minutul 30, psntru oaspeti a marcat Lupusoru Liviu in minutul 90).Seria Est Fulgerul Chirnogeni C.S. Eforie 2-7 (pentru gazde au marcat: Dragomir Cristu in minutul 14, Borcanea Cristian in minutul 65, iar au marcat pentru oaspeti: Smarandache A. in minutele 26, 41, 57, 84, Buciumeata Bogdan in minutul 32, Nedelea Florentin in minutul 78, Milanovici Marius in minutul 79); Luceafarul Amzacea Viitorul Mereni 3-2 (pentru gazde au marcat: Saban Ener in minutul 55, Badescu Radu in minutul 57, Cristea Dragos in minutul 59, au marcat pentru oaspeti: Sarbu Paul in minutul 34, Nedelcu Malin in minutul 38, de asemenea echipa din Mereni a depus contestatie); Recolta Negru Voda AS Baraganu 7-2 (pentru gazde au marcat: Boicu Radu in minutele 1, 40, 70, 75, Beraru Cristi in minutl 66, Carauleanu Razvan in minutul 85, Murou Marian in minutul 88, iar pentru oaspeti au marcat: Barbu Aurel in minutele 15, 82); C.F.R. Constanta Viitorul Cerchezu 4-2 (pentru gazde au marcat: Serban Alex in minutele 32, 45, Mara Constantin in minutul 56, Rizea Dorin in minutul 70, iar pentru oaspeti au marcat: Badea Marian in minutul 58, Cazacu Gheorghe in minutul 71); Vulturii Cazino C.S. Agigea 0-3 (Miron Costin in minutul 40, Nicolae Marius in minutul 52, Rusu Andrei in minutul 70); Unirea Topraisar Gloria II Cotu Vaii 5-1 (pentru gazde au marcat: Iordachi Daniel in minutul 18, Costea Teodor Cristian in minutul 21, Sandu Claudiu in minutele 53, 65, Ciobanu Mihai in minutul 84, iar pentru oaspeti a marcat Marian Lucian in minutul 68); Sparta II Techirghiol Avintul Comana 2-2 (pentru gazde au marcat: Curtmemet Erdal in minutul 9, Irofte Mihai in minutul 45, iar pentru oaspeti au marcat: Hrab Mihai in minutul 76, Tarla Dan in minutul 80). Seria Sud Marmura Deleni Trophaeum Adamclisi 4-2 (meci intrerupt in minutul 70); Elif Fantana Mare Inter Ion Corvin 2-6 (pentru gazde au marcat: Curtgeafar Ervin in minutul 7, Arminescu Ionutat in minutul 11,iar pentru oaspeti: Caracostea Gerogica in minutele 5, 48, 50, Corneanu Ionel in minutul 10, Ion Nicusor in minutele 50,85 – s-a depus si contestatie de catre Elif Fantana Mare); AS Ciocarlia AS Independenta 2-1 (pentru gazde au marcat: Vasile Ionel in minutul 5, Mangiurea Constantin in minutul 40, iar pentru oaspeti a marcat in minutul 8, Geama Vasile); Viitorul Cobadin CSS Medgidia II Valea Dacilor 2-3 (pentru gazde au marcat: Leonte Aurelian in minutul 43, Gisca Marian in minutul 80, iar pentru oaspeti: Ghita Alexandru in minutul 22, Badea Valentin in minutele 52, 68, la sfarsitul meciului s-a despus contestatie de catre cei de la Viitorul Cobadin); Sacidava Aliman Danubius Rasova 0-0; C.S.S. Medgidia A.S. Carvan 0-4; Pestera II Dobromir 3-2.