Liga a IV a de Fotbal

Seria Vest

C.S. Mihail Kogalniceanu Gloria Baneasa 8-1 (4-0) pentru gazde au marcat: Ivanov Nicusor in minutul 18, Ciobanu Ionut in minutele 29, 43, Treznea Ionut in minutele 42, 56, 69, Turtoi Danut in minutele 68, 75 iar pentru oaspeti a marcat Sivriu Dan in minutul 64. La juniori: 1-4.
Steaua Sperantei Silistea – Stiinta Poarta Alba 4-2 (3-1) pentru gazde au marcat: Meauca Marian in minutul 7, Marinescu Daniel in minutele 22, 40, Ciobanu Vasile in minutul 52, iar pentru oaspeti a marcat Caraveteanu Florentin in minutele 15, 81. La juniori: 4-1.
C.S. Cernavoda Tineretul Valea Dacilor 4-1 (4-0) pentru gazde au marcat: Ivan Romica in minutele 7, 23, Moise Nicolae in minutul 15, Cumpanescu Silviu in minutul 45, iar pentru oaspeti a marcat Sima Constantin in minutul 59. La juniori: 14-2.
C.S.S. Medgidia Carsium Harsova 4-0 (1-0) au marcat: Celnicu Andrei in minutul 20, Antip Daniel in minutele 51, 72, Scinteie Paul in minutul 80. La juniori: 1-3.
C.S. Carvan Lipnita Recolta Nicolae Balcescu 2-1 (1-1) pentru gazde a marcat Arif Sezghin in minutele 25, 58, iar pentru oaspeti a marcat Calcan Lucian in minutul 44. La juniori: 3-0 (neprezentare).
Perla Murfatlar Danubius Rasova 2-4 (1-1) pentru gazde au marcat: Piron Daniel in minutul 11, Canciulescu Adrian in minutul 90+3, iar pentru oaspeti au marcat: Ilie Ionut in minutul 24, Caramida Iulian in minutul 60, Olah Constantin in minutul 78, Barbu Adrian in minutul 84. La juniori: 3-1.

Seria Est

Viitorul Pecineaga Sparta Tehitghiol 5-0 (3-0) au marcat: Cogali Enie in minutul 26, Posteuca Ionel in minutul 34, Palagi Dinca in minutul 43, Barbora Constantin in minutul 75, Varzaru Florin in minutul 80. La juniori: 5-2.
Victoria Cumpana Vulturii Cazino Constanta 1-3 (1-0) pentru gazde a marcat Nicolai Claudiu in minutul 4, iar pentru oaspeti a marcat Asan Eren in minutele 50, 64, 90. La juniori: 3-0.
C.F.R. Constanta Aurora 23 August 3-1 (0-0) pentru gazde au marcat: Stefan Iuliu in minutele 54, 61, Csuasak Alexandru in minutul 82, iar pentru oaspeti a marcat Ciocanel Bogdan in minutul 71. La juniori: 1-5.
C.S. Eforie Portul Constanta 2-4 (0-2) pentru gazde au marcat: Tintiuc Robert in minutul 48, Radu Andrei in minutul 60, iar pentru oaspeti au marcat: Rotaru Alexandru in minutele 10, 15, 85, Radu Madalin in minutul 53. La juniori: 4-0.
C.S.O. Ovidiu A.S. Cogealac 9-2 (5-1) pentru gazde au marcat: Andrei Mihai in minutul 15, Iancu Ion in minutele 31, 44, Costache Catalin in minutul 33, Dulan Robert in minutele 43, 73, Leganatu Stelian in minutul 83, Munteanu george in minutul 85 (autogol), Valsan Ionut in minutul 86, iar pentru oaspeti a marcat Lefter Petrica in minutele 38, 56. La juniori: 3-0 (neprezentare).
G.S.I.B. Mangalia s-a retras din campionat.

1 CSO Ovidiu 4 3 0 1 22-9 9p +3
2 Viitorul Pecineaga 4 3 0 1 11-7 9p +3
3 CS Agigea 3 2 1 0 12-0 7p +1
4 CS Portul Constanta 4 2 1 1 6-4 7p +1
5 Vulturii Cazino Constanta 3 2 0 1 10-7 6p 0
6 CFR Constanta 4 2 0 2 8-6 6p 0
7 CS Eforie 4 2 0 2 13-12 6p 0
8 Sparta Techirghiol 4 2 0 2 5-7 6p 0