Fotbal Liga a IV a

Seria EST
C.S.O. Ovidiu – C.S. Agigea 4-2 (2-1) – pentru gazde au marcat: Petre Ionut in minutul 15, Dulan Robert in minutele 21, 71, Meirosu Mihai in mintul 79, iar pentru oaspeti au marcat: Armencea Radu in minutul 45+1, Chelariu Gabriel in minutul 61. La juniori: 6-4.
Gloria Albesti – Sparta Techirghiol – meci intrerupt in minutul 31, echipa Sparta Techirghiol s-a retras de pe teren la scorul de 1-0 pentru Gloria Albesti (a inscris Filip Stefan in minutul 12). La juniori: 3-3.
Portul Constanta – Cariocas Constanta 0-0 (0-0). La juniori: 1-2.
C.S. II Eforie – Victoria Cumpana 8-4 (4-1) – pentru gazde au marcat: Paracschiv Alex in minutele 32, 38, Neacsu Marius in minutele 36, 41, Manea Marian in minutele 51, 55, Gandac Iulian in minutul 66, Oprea Vlad in minutul 90+3, iar pentru oaspeti au marcat: Herescu Razvan in minutele 29, 68, Agrigoroaia Iulian in minutul 53, Amariei Andrei in minutul 84. La juniori: meci amanat.
A.S. Cogealac – Aurora 23 August 8-1 (3-0) – pentru gazde au marcat: Butescu Stelin in minutele 19, 38, 63, Olar Stefanel in minutele 26, 82, Treznea Ioan in minutul 49, Foamete Adrian in minutele 70, 85, iar pentru oaspeti a marcat: Proca Cristian in minutul 77. La juniori: 7-0.
International Pecineaga – G.S.I.B. Mangalia 3-1 (1-0). La juniori 3-0 – lipsa asistenta medicala.

Seria VEST

Gloria Baneasa – Perla Murfatlar 4-0 (1-0) – a marcat Arau Cristian in minutele 42, 54, 86, 89. La juniori: meci intrerupt in minutul 59 – jucatorii oaspeti au fost loviti de jucatorii gazda si de spectatori; scor in minutul 59: 1-1. Perla Murfatlar a depus contestatie.

Stiinta Poarta Alba – Carsium Harsova 9-0 (3-0) – au marcat: Agavriloaie Robert in minutul 8, Miron in minutele 18, 85, Baubec Ehran in minutele 44, 59, Norman Rep in minutele 67, 78, Ripert Bruno in minutul 72, Dogaru Radu in minutul 75. La juniori: 1-1.

Dacia Mircea Voda – Sport Prim Oltina 0-1 (0-1) – a marcat: Culea Stelica in minutul 77. La juniori: 3-0 – neprezentare.

Axiopolis Sp. Cernavoda – Danubius Rasova 1-0 (1-0) – a marcat Deaconu Alex in minutul 18. La juniori: 2-0.

C.S. M. Kogalniceanu – C.S. Pestera 0-5 (0-1) – au marcat: Moga Adrian in minutul 45, Anuta Dumitru in minutele 49, 90, Badea Mihai in minutul 69, Piron Daniel in minutul 76. La juniori: 8-3.