Fotbal Campionatul Judetean

Seria NORD

Viitorul Fantanele – Steua Sperantei Silistea 0-4 (0-2) – au marcat: Meauca Marian in minutul 18, Siminiceanu Daniel in minutele 45 si 81, Calcan Lucian in minutul 75
Dunaris Topalu – Pescarusul Garliciu 1-1 (0-0) – pentru gazde a marcat Neacsu Ionut in minutul 90+3, iar pentru oaspetia marcat Furnica Marin in minutul 68.
Viteazul Sinoe Mihai Viteazu – Dunarea Ciobanu 4-0 (2-0) – au marcat: Manole Marian in minutul 15, Siminiciuc Robert in minutul 37, Dobrita Cristian in minutul 46, Ivanov Nicolae in minutul 70.
C.S.S. Medgidia – Marcon Star Medgidia 3-6 (0-4) – pentru gazde a marcat: Brandus Florian in minutele 51, 80, Antip Daniel in minutul 57, iar pentru oaspeti au marcat: Ion Iulin in minutele 9, 15, Dorobantu George in minutul 19, Dinu Nicolae in minutul 30, Bone Paul in minutul 53, Isaica George in minutul 70.
Viitorul Nisipari – Recolta Nicolae Balcescu 3-2 (2-1) – pentru gazde au marcat: Marinica Alex in minutul 15, Barsan Adrian in minutul 31, Andronic Sorin in minutul 89, iar pentru oaspeti au marcat: Toma Dan in minutul 37, Toma Gheorghe in minutul 86.
Pescarul  Ghindaresti – Ulmetum Pantelimon 2-2 (1-2) – pentru gazde au marcat: Alexe Tiberiu in minutul 43, Platon Anatoli in minutul 87, iar pentru oaspeti au marcat: Cucu Catalin in minutul 30, Pasmangiu Alex in minutul 45.
Gloria Seimeni – Sportul Tortoman 5-2 (1-1) – pentru gazde au marcat: Florea Ilie in minutul 43, Florea Gabriel in minutele 47, 90, Ilie Ionut in minutele 60, 62, iar pentru oaspeti au marcat: Gavrila Stelian in minutul 21, Vintea Ionut in minutul 75.

Seria EST

Viitorul Cerchezu – Luceafarul Amzacea 2-2 (1-0) – pentru gazde a marcat Boca Ionut in minutele 14, 74, iar pentru oaspeti au marcat: Tanase Florin in minutul 68, Trusescu Ionut in minutul 90.
Elif Fantana Mare – Unirea Topraisar 1-2 (0-0) – pentru gazde a marcat Geana Vasile in minutul 62, iar pentru oaspeti a marcat Sandu Claudiu in minutele 74, 81.
Fulgerul Chirnogeni – A.S. Independenta 3-0.
C.F.R. Constanta – Vulturii Cazino Constanta 2-0 (1-0) – au marcat: Parvu Robert in minutul 21, Voicu Sica in minutul 90+1.
Gloria II Cotu Vaii – Viitorul Mereni 5-2 (4-0) – pentru gazde au marcat: Dumitrescu I. Lucian in minutele 12, 19, 52, Dosoftei Victor in minutul 24, Anghel I. Daniel in minutul 32, iar pentru oaspeti au marcat: Slabu Paul in minutul 63, Socianu Razvan in minutul 86.
Recolta Negru Voda – A.S. Baraganu 5-0 (0-0) – au marcat: Cupes Romica in minutul 50, 85, Dragomir Cristu in minutele 53, 68, 72.
Sparta II Techirghiol – Avantul Comana – jocul nu s-a disputat datorita terenului impracticabil (mai mult de ¼ din suprafata de joc era acoperita de apa). Partida va fi reprogramata.

Seria SUD
Viitorul  Cobadin – Marmura Deleni 2-1 (1-0) – pentru gazde au marcat: Gasca Marian in minutul 12, Hristoaie Marian in minutul 60, iar pentru oaspeti a marcat Fieraru George in minutul 50.
C.S.M. II Valea Dacilor – C.S. II Pestera 2-0 (0-0) – a marcat Crasmaru Marian in minutele 75, 84.
Progresul Dobromir – A.S: Ciocirlia 3-1 (3-0) – pentru gazde au marcat: Sorin Viorel in minutul 20, Leoveanu Viorel in minutul 22, Ismail Selan in minutul 26, iar pentru oaspeti a marcat Bechir Ibram in minutul 89 (autogol). Echipa A.S. Ciocirlia a depus contestatie.
Trophaeum Adamclisi – Inter Ion Corvin 4-9 (1-4) – pentru gazde au marcat: Lazar Marius in minutele 34, 69, Pavel Ionut in minutul 52, Neagu Cristian in minutul 89, iar pentru oaspeti au marcat: Eniu Daniel in minutele 12, 31, 44, 48, Stan Ion Catalin in minutele 26, 55, 63, 67, Palabuic Vasile in minutul 88.
Sacidava Aliman – Vointa Siminoc 5-3 (1-1) – pentru gazde au marcat: Calin Marian in minutele 29, 52, Constantin Ionut in minutul 59, Sivriu Daniel in minutul 64, Topalu Nicolae in minutul 75, iar pentru oaspeti au marcat: Neagoe Gabriel in minutul 40, Valimareanu Vasile in minutul 66, Tarcovnicu Ionut  in minutul 71.
Danubius II Rasova – Tineretul Valea Dacilor 6-2 (5-2) – pentru gazde au marcat: Matei Daniel in minutele 8, 23, Matei  Vasile in minutul 18, Steflea Nicolae in minutul 29, Ciobanica Eugen  in minutul 35, Nedea Catalin in minutul 67, iar pentru oaspeti au marcat: Sima Claudiu in minutul 6, Badea Valentin in minutul 43.
Dunarea Ostrov – Vointa Valul Traian 7-2 (6-0) – pentru gazde au marcat: Baraitaru Claudiu in minutele 5, 9, 35, Barzan Alexandru in minutele 15, 32, 90+1, Neagu Daniel in minutul 30, iar pentru oaspeti a marcat Fulea Gheorghe in minutele 72, 78.