Sport

Fotbal Campionatul Judetean

Seria NORD

Rezultate si marcatori
Dunaris Topalu – Pescarusul Garliciu 4-2 (2-1) – pentru gazde au marcat: Filip Alex in minutele 14, 32, Ion Gelu in minutul 47, Maciuca Marian in minutul 80, iar pentru oaspeti au marcat: Necula Viorel in minutul 16, Necula Dumitru in minutul 90+2.
Recolta Nicolae Balcescu – C.S. II Cernavoda 2-1 (1-1) – pentru gazde au marcat Goreac Ionut in minutul 5, Mocanu Cosmin in minutul 75, iar pentru oaspeti a marcat Ciorcila Ionut in minutul 30.
A.S. Gradina – Sportul Tortoman 1-3 (1-1) – pentru gazde a marcat Strugariu Ionel in minutul 20, iar pentru gazde au marcat: Panzariu Danut in minutele 4, 59, Dumitrascu Florin in minutul 61.
Dunarea Ciobanu – Viitorul Fantanele 3-1 (1-1) – pentru gazde au marcat: Tudor Radu in minutul 20, Culea Dumitru in minutul 59, Acreala Radu in minutul 90+2, iar pentru oaspeti a marcat Popescu Constantin in minutul 44.
Vointa Sacele – Ulmetum Pantelimon 2-3 (1-1) – pentru gazde a marcat Gheorghe Adrian in minutele 26, 58, iar pntru oaspeti au marcat: Petre Vasilica in minutul 12, Cucu Catalin in minutul 56, Nemenco Cristian in minutul 79.
Steaua RTS Cogealac – Gloria Seimeni 3-3 (1-2) – pentru gazde au marcat: Petrisi Dorin in minutul 27, Bisca Razvan in minutul 42, Dobrica Mihail in minutul 70, iar pentru oaspeti au marcat: Ilie Ionut in minutul 14, Rusu Viorel in minutul 42, Tatalescu Bogdan in minutul 86.
Pescarul Ghindaresti – Speranta Nisipari – meci amanat.
Clasament

Nume
echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

Dunarea
Ciobanu

3

3

0

0

11-3

9p

+3

2

Ulmetum
Pantelimon

3

2

0

1

11-6

6p

+3

3

Speranta
Nisipari

2

2

0

0

10-6

6p

+3

4

Recolta
Nicolae Balcescu

3

2

0

1

5-3

6p

0

5

Vointa
Sacele

3

2

0

1

9-8

6p

0

6

Sportul
Tortoman

3

2

0

1

5-7

6p

+3

7

Viitorul
Fintinele

3

1

1

1

11-7

4p

+1

8

Gloria
Seimeni

3

1

1

1

15-9

4p

+1

9

Pescarul
Ghindaresti

2

1

0

1

6-5

3p

0

10

CS II
Cernavoda

3

1

0

2

6-7

3p

0

11

Dunaris
Topalu

3

1

0

2

7-12

3p

-3

12

Steaua RTS
Cogealac

3

0

1

2

8-11

1p

-5

13

Pescarusul
Girliciu

3

0

1

2

8-13

1p

-2

14

AS Gradina

3

0

0

3

5-20

0p

-6


Etapa viitoare

Etapa a IV a,
18.09.2011

Ulmetum Pantelimon

Steaua RTS Cogealac

Sportul Tortoman

Vointa Sacele

C.S. II Cernavoda

A.S. Gradina

Viitorul Fantanele

Recolta Nicolae Balcescu

Pescarusul Garliciu

Dunarea Ciobanu

Speranta Nisipari

Dunaris Topalu

Gloria Seimeni

Pescarul Ghindaresti

Seria SUD
Rezultate si marcatori
C.S. II Pestera – Vointa Siminoc 3-2 (1-1) – pentru gazde au marcat: Haas Costin in minutul 44, Ruse Ionut in minutul 53, Galca Laurentiu in minutul 90+1, iar pentru oaspeti au marcat: Pascal Georgian in minutul 17, Trifan Vasile in minutul 85.
C.S.M. II Valea Dacilor – Marmura Deleni 6-0 (4-0) – au marcat: Mitu George in minutul 30, Baubec Elvis in minutele 32, 36, 48, 85, Badea Mihai in minutul 40.
Dunarea Ostrov – C.S.S. Municipal Medgidia 0-1 (0-0) – a marcat Ilcu Catalin in minutul 81.
Inter Ion Corvin – Trophaeum Adamclisi 10-1 (6-1) – pentru gazde au marcat: Stan Ion in minutele 2, 30, Sandu George in minutele 12, 29, Covaciu Marian in minutele 20, 60, 84, Eniu Daniel in minutul 34, Melinte Dragos in minutul 63, Cete Petre in minutul 70, iar pentru oaspeti a marcat Baranga Vasile in minutul 5.
A.S. Ciocirlia – Tineretul Valea Dacilor 1-2 (1-0) – pentru gazde a marcat Dragomir Vali in minutul 23, iar pentru oaspeti au marcat: Scoverdea Cristi in minutul 51, Bodilcu Florin Ionut in minutul 72.
Danubius Rasova – Vointa Valul lui Traian 3-0 (neprezentare).
Clasament

Nume
echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

CS II
Pestera

3

3

0

0

8-4

9p

+3

2

Inter Ion
Corvin

3

2

0

1

14-5

6p

0

3

CSM II
Valea Dacilor

2

2

0

0

9-1

6p

0

4

Dunarea
Ostrov

3

2

0

1

9-1

6p

0

5

Danubius
Rasova

3

2

0

1

8-3

6p

0

6

Tineretul
Valea Dacilor

3

2

0

1

7-5

6p

+3

7

CSS
Municipal Medgidia

2

2

0

0

4-2

6p

+3

8

Sacidava
Aliman

2

1

1

0

8-1

4p

+1

9

AS
Ciocirlia

3

1

0

2

4-6

3p

-3

10

Vointa
Siminoc

3

0

1

2

4-7

1p

-2

11

Progresul
Dobromir

1

0

0

1

0-3

0p

0

12

Vointa Valu
lui Traian

3

0

0

3

2-13

0p

-3

13

Marmura
Deleni

3

0

0

3

1-14

0p

-3

14

Trophaeum
Adamclisi

2

0

0

2

2-15

0p

0

Etapa viitoare

Etapa a IV a,
18.09.2011

Vointa Siminoc

Danubius Rasova

Progresul Dobromir

C.S. II Pestera

Marmura Deleni

Sacidava Aliman

C.S.S.M. Medgidia

C.S.M. II Valea Dacilor

Trophaeum Adamclisi

Dunarea Ostrov

Tineretul Valea Dacilor

Inter Ion Corvin

Vointa Valu Traian 

A.S. Ciocirlia

Seria EST
Rezultate si marcatori
Viitorul Mereni – Viitorul Cobadin 5-2 (1-0) – pentru gazde au marcat: Nedelcu Malin in minutele 17, 47, 66, 67, Rizea Petrica in minutul 79, iar pentru oaspeti au marcat: Chiper Florin in minutul 61, Ismail Erduan in minutul 75. in minutul 82 echipa Viitorul Cobadin s-a retras de pe teren.
Fulgerul Chirnogeni – Viitorul Cerchezu 8-4 (0-1) – pentru gazde au marcat: Dragomir Cristu in minutele 47, 51, 80, Bereanu Andrei in minutele 58, 77, Boicu Radu in minutul 64, Stanga Ionut in minutul 72, Chelaru Dumitru in minutul 84 (autogol), iar pentru oaspeti au marcat: Oana Mihai in minutul 37, Boca Ionut in minutul 68, Chelaru Dumitru in minutul 71, Iftemie Mircea in minutul 88.
Farul Tuzla – Unirea Topraisar 2-0 (1-0) – au marcat: Florea Cristian in minutul 19, Costea Cristian in minutul 62.
C.F.R. Constanta – Avantul Comana 3-1 (2-0) – pentru gazde au marcat: Dragomir Adrian in minutele 13, 57, Serban Marius in minutul 26, iar pentru oaspeti a marcat Ursu Cristian in minutul 59.
Luceafarul Amzacea – A.S Baraganu 5-0 (2-0) – au marcat: Badescu Radu in minutul 19, Costea Cristian in minutul 41, Ghetau Sorin in minutele 68, 78, Sandu Claudiu in minutul 72.
Recolta Negru Voda – Sparta II Techirghiol 0-0 – meci intrerupt in minutul 80, un spectator l-a lovit pe arbitrul asistent Sutu Andrei.
Clasament

Nume
echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

Luceafarul
Amzacea

3

3

0

0

13-0

9p

0

2

Farul Tuzla

3

3

0

0

7-3

9p

+3

3

Fulgerul
Chirnogeni

3

2

1

0

13-7

7p

+1

4

Recolta
Negru Voda

2

2

0

0

8-3

6p

+3

5

Gloria II
Albesti Cotul Vaii

2

2

0

0

7-3

6p

+3

6

Viitorul
Mereni

2

1

1

0

5-3

4p

+1

7

Sparta II
Techirghiol

2

1

1

0

6-5

4p

+1

8

CFR
Constanta

3

1

0

2

3-4

3p

-3

9

Avintul
Comana

3

1

0

2

7-8

3p

0

10

Unirea
Topraisar

3

0

1

2

4-8

1p

-2

11

Viitorul
Cobadin

2

0

0

2

4-7

0p

-3

12

AS
Independenta

1

0

0

1

0-3

0p

0

13

Viitorul
Cerchezu

3

0

0

3

6-15

0p

-3

14

AS Baraganu

3

0

0

3

4-13

0p

-3

Etapa viitoare

Etapa a IV a,
18.09.2011

Viitorul Cerchezu

Farul Tuzla

A.S. Independenta

Fulgerul Chirnogeni

A.S. Baraganu

Gloria II Cotu Vaii

Sparta II Techirghiol

Luceafarul Amzacea

Viitorul Cobadin

Recolta Negru Voda

Avantul Comana

Viitorul Mereni

Unirea Topraisar

C.F.R. Constanta

Lasa un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată.

*