Sport

Fotbal Campionatul Judetean

Seria NORD
Rezultate si marcatori
Viitorul Fantanele – Dunaris Topalu 6-0 (3-0) – au marcat: Preda Marian in minutele: 23, 32, 58, 63, Leu Daniel in minutul 28 (autogol), Clinciu Gabriel in minutul 66.
Ulmetum Pantelimon – A.S. Gradina 7-1 (3-0) – pentru gazde au marcat: Petre Vasile in minutele 13, 35, 60, Toma Nicu in minutul 28, Micu Ciprian in minutul 47, Memenco Cristian in minutul 52, Gherghisan Virgil in minutul 69, iar pentru oaspeti a marcat Ciobanu Gheorghe in minutul 83.
C.S. II Cernavoda – Dunarea Ciobanu 1-2 (0-1) – pentru gazde a marcat Vlad Gebriel in minutul 87, iar pentru oaspeti a marcat Cristea Iulian in minutele 4, 65.
Speranta Nisipari – Pescarusul Garliciu 5-2 (4-0) – pentru gazde au marcat: Pena Vasilica in minutele 11, 37, 80, Cosma Marius in minutul 30, Marinica Alexandru in minutul 40, iar pentru oaspeti au marcat: Stamate Tudorel in minutul 46, Dobre Ioan in minutul 70.
Sportul Tortoman – Recolta Nicoale Balcescu 1-0 (0-0) – a marcat Ghita Alexandru in minutul 63.
Gloria Seimeni – Vointa Sacele 2-3 (1-1) – pentru gazde au marcat: Rusu Viorel in minutul 45,  Zaharia Alexandru in minutul 89, iar pentru oaspeti au marcat: Gheorghe Adrian in minutul 22, Taranu Valentin Romica in minutul 64, Turtoi Cristian Ionut in minutul 83.
Pescarul Ghindaresti – RTS Cogealac 3-1 (2-1) – pentru gazde au marcat: Nicolae Romica in minutul 1, Menai Mihai in minutul 10, Vartolomei Toni in minutul 61, iar pentru oaspeti a marcat Jianu Cristian in minutul 26.
Clasament

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

Dunarea Ciobanu

2

2

0

0

8-2

6p

+3

2

Speranta Nisipari

2

2

0

0

10-6

6p

+3

3

Vointa Sacele

2

2

0

0

7-5

6p

+3

4

Viitorul Fintinele

2

1

1

0

10-4

4p

+1

5

Gloria Seimeni

2

1

0

1

12-6

3p

0

6

Ulmetum Pantelimon

2

1

0

1

8-4

3p

0

7

Pescarul Ghindaresti

2

1

0

1

6-5

3p

0

8

Recolta Nicolae Balcescu

2

1

0

1

3-2

3p

0

9

C.S. II Cernavoda

2

1

0

1

5-5

3p

0

10

Sportul Tortoman

2

1

0

1

2-6

3p

0

11

Pescarusul Girliciu

2

0

1

1

6-9

1p

-2

12

Steaua RTS Cogealac

2

0

0

2

5-8

0p

-3

13

Dunaris Topalu

2

0

0

2

3-10

0p

-3

14

A.S. Gradina

2

0

0

2

4-17

0p

-3

Etapa viitoare

Etapa a III a,
11.09.2011

Steaua RTS Cogealac

Gloria Seimeni

Vointa Sacele

Ulmetum Pantelimon

A.S. Gradina

Sportul Tortoman

Recolata N. Balcescu

C.S. II Cernavoda

Dunarea Ciobanu

Viitorul Fantanele

Dunaris Topalu

Pescarusul Garliciu

Pescarul Ghindaresti

Speranta Nisipari

Seria SUD

Rezultate si marcatori
C.S.S. Municipal Medgidia – Inter Ion Corvin 3-2 (3-1) – pentru gazde au marcat: Cosma Andrei in minutul 40, Brindus Florian in minutul 43, Dorobantu George in minutul 53, iar pentru oaspeti a marcat Stan Ion Catalin in minutele 35, 53.
Tineretul Valea Dacilor – Trophaeum Adamclisi 5-1 (2-0) – pentru gazde au marcat: Badea Valentin in minutele 3, 26, Sima Claudiu in minutul 52, Scoverdea Cristi in minutul 72, Catrinescu Mihai in minutul 89, iar pentru oaspeti a marcat Constantin Laurentiu in minutul 64.
Vointa Valul lui Traian – C.S. II Pestera 2-3 (2-1) – pentru gazde au marcat: Mustafa Enis in minutul 5, Tuchendria Marian in minutul 17, iar pentru oaspeti au marcat: Anuta Eugen in minutul 27, Vrabie Daniel in minutul 56, Stefan George Alexandru in minutul 60.
Vointa Siminoc – Sacidava Aliman 1-1 (0-1) – pentru gazde a marcat Valimareanu Vasile in minutul 88, iar pentru oaspeti a marcat Sivriu Daniel in minutul 27.
A.S. Ciocirlia – Danubius Rasova 3-2 (1-1) – pentru gazde au marcat: Dragomir Constantin in minutele 35, 66, Simion Dan in minutul 80, iar pentru oaspeti au marcat: Matei Catalin in minutul 40, Caradima Iulian in minutul 82.
Marmura Deleni – Dunarea Ostrov 0-6 (0-2) – au marcat: Talvan Mihail in minutele 35, 54, 59, Baraitaru Claudiu in minutul 38, Iordan Cristian in minutul 77, Manea Ionut in minutul 89.
Progresul Dobromir – C.S.M. II Valea Dacilor – echipa Progresul Dobromir s-a retras din campionat.
Clasament

Nume
echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

Dunarea
Ostrov

2

2

0

0

9-0

6p

+3

2

CSM II
Valea Dacilor

2

2

0

0

6-1

6p

+3

3

CS II
Pestera

2

2

0

0

5-2

6p

+3

4

Sacidava
Aliman

2

1

1

0

8-1

4p

+1

5

Danubius
Rasova

2

1

0

1

5-3

3p

0

6

Tineretul
Valea Dacilor

2

1

0

1

5-4

3p

0

7

Inter Ion
Corvin

2

1

0

1

4-3

3p

0

8

CSS
Municipal Medgidia

1

1

0

0

3-2

3p

0

9

AS
Ciocirlia

2

1

0

1

3-4

3p

0

10

Vointa
Siminoc

2

0

1

1

2-4

1p

-2

11

Progresul
Dobromir

2

0

0

2

0-6

0p

-3

12

Trophaeum
Adamclisi

1

0

0

1

1-5

0p

0

13

Marmura
Deleni

2

0

0

2

1-8

0p

-3

14

Vointa Valu
lui Traian

2

0

0

2

2-10

0p

-3

Etapa viitoare

Etapa a III a,
11.09.2011

Steaua RTS Cogealac

Gloria Seimeni

Vointa Sacele

Ulmetum Pantelimon

A.S. Gradina

Sportul Tortoman

Recolata N. Balcescu

C.S. II Cernavoda

Dunarea Ciobanu

Viitorul Fantanele

Dunaris Topalu

Pescarusul Garliciu

Pescarul Ghindaresti

Speranta Nisipari

 
Seria EST

Rezultate si marcatori
A.S. Baraganu – Recolta Negru Voda 3-5 (3-2) – pentru gazde au marcat: Priceputu Nicusor in minutul 24, Barbu S. in minutul 40, Curtlaru Dumitru in minutul 41, iar pentru oaspeti au marcat: Schiopu Ion in minutele 12, 61, Murgu Mihai in minutele 25, 47, Sirbu Cristi Ionut in minutul 89.
Unirea Topraisar – Fulgerul Chirnogeni 3-3 (2-2) – pentru gazde au marcat: Paun Razvan in minutele 19, 30, Ianos Marius in minutul 55, iar pentru oaspeti au marcat: Stanga Ionut in minutele 10, 14, Dragomir Cristu in minutul 74.
Sparta II Techirghiol – Viitorul Mereni 2-2 (0-0) – pentru gazde au marcat: Balau Mihai in minutul 64, Pavlicu Ioncentiu in minutul 80, iar pentru oaspeti a marcat Paraschiv Stefan in minutele 82, 87.
 C.F.R. Constanta – Farul Tuzla 0-1 (0-0).
Avantul Comana – Viitorul Cobadin 3-1 (1-1) – pentru gazde au marcat: Ungureanu Ion in minutul 30, Ursu Cristian in minutul 63, Hutu Claudiu in minutul 90+3, iar pentru oaspeti a marcat Hristoaie Cristian in minutul 4.
Viitorul Cerchezu – Gloria II Albesti Cotu Vaii 2-4 (2-2) – pentru gazde a marcat Senmitz Constantin in minutele 3, 24, iar pentru oaspeti au marcat: Grigoras Adrian in minutele 27, 51, Todean Andrei in minutul 40, Anghel Ionut in minutul 46.
A.S. Independenta – Luceafarul Amzacea – echipa A.S. Independenta s-a retras din campionat.
Clasament

Nume
echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

Luceafarul
Amzacea

2

2

0

0

6-0

6p

+3

2

Recolta
Negru Voda

2

2

0

0

8-3

6p

+3

3

Gloria II
Albesti Cotul Vaii

2

2

0

0

7-3

6p

+3

4

Farul Tuzla

2

2

0

0

5-3

6p

+3

5

Fulgerul
Chirnogeni

2

1

1

0

5-3

4p

+1

6

Viitorul
Mereni

2

1

1

0

5-3

4p

+1

7

Sparta II
Techirghiol

2

1

1

0

6-5

4p

+1

8

Avintul
Comana

2

1

0

1

6-5

3p

0

9

Unirea
Topraisar

2

0

1

1

4-6

1p

-2

10

CFR
Constanta

2

0

0

2

0-3

0p

-3

11

Viitorul
Cobadin

2

0

0

2

4-7

0p

-3

12

AS Baraganu

2

0

0

2

4-8

0p

-3

13

Viitorul
Cerchezu

2

0

0

2

2-7

0p

-3

14

AS
Independenta

2

0

0

2

0-6

0p

-3


Etapa viitoare

Etapa a III a,
11.09.2011

Farul Tuzla

Unirea Topraisar

Fulgerul Chirnogeni

Viitorul Cerchezu

Gloria II Cotu Vaii

A.S. Independenta

Luceafarul Amzacea

A.S. Baraganu

Recolta Negru Voda

Sparta II Techirghiol

Viitorul Mereni

Viitorul Cobadin

C.F.R. Constanta

Avantul Comana

Lasa un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată.

*