Fotbal Liga aIV a

Seria VEST
Sport Prim Oltina – Steaua Sperantei Silistea 4-4 (2-3) – pentru gazde au marcat: Placinta Gabriel in minutele 37, 59, 72, Placinta Marian in minutul 45, iar pentru oaspeti au marcat: Siminiceanu Daniel in minutele 24, 31, 85, Radu Stefan in minutul 41. La juniori: 0-2.
C.S. Carvan Lipnita – Stiinta Poarta Alba  2-2 (0-0) – pentru gazde au marcat: Magureanu Ionut in minutul 85, Rosca Constantin in minutul 88, iar pentru oaspeti au marcat: Miron Constantin in minutul 51, Cristu Catalin in minutul 60. La juniori: 2-7.
Dacia Mircea Voda – C.S. Pestera 1-1 (0-0) – pentru gazde a marcat Ciobanuc Ionut in minutul 90+5, iar pentru oaspeti a marcat Ripert Parfait in minutul 90+1. La juniori: 3-2.
Gloria Baneasa – Vulturii Cazino Constanta 1-4 (1-2) – pentru gazde a marcat Sivriu Marian in minutul 24, iar pentru oaspeti au marcat: Ferenti Radu in minutul 15, Asan Eren in minutele 42, 69, Mustafa Ghiocan in minutul 53. La juniori: 2-3.
Carsium Harsova – Perla Murfatlar 1-1 (1-0) – pentru gazde a marcat Popa Ionel in minutul 22, iar pentru oaspeti a marcat Lefter Ionut in minutul 68. La juniori:4-0.
C.S. Cernavoda – C.S. Mihail Kogalniceanu 1-0 (0-0) – a marcat Radulescu Robert in minutul 60. La juniori: 9-0.

Seria EST

Sparta Techirghiol – Portul Constanta 1-1 (0-1) – pentru gazde a marcat Spataru Corneliu in minutul 58, iar pentru oaspeti a marcat Tigau Stefan in minutul 88. La juniori: 1-4.
C.S.O. Ovidiu – Viitorul Pecineaga 17-0 (4-0) – au marcat: Dulan Robert in minutele 13, 51, 55, 62, 65, 70, Mitris Claudiu in minutele 22, 52, Agafitei Claudiu in minutul 43, Zelca Ionut in minutele 45, 48, 71, 76, Bratu Florin in minutele 69, 71, Costache Catalin in minutele 73, 77. La juniori: 9-0.
Viteazul Sinoe Mihai Viteazu – Cariocas Constanta 4-0 (1-0) – au marcat: Ivanov Nicolae in minutele 40, 57, 85, Copilescu Gabriel in minutul 50. La juniori: 2-5.
Gloria Albesti – G.S.I.B. Mangalia 1-4 (0-1) – pentru gazde a mract Petcu Nicolae in minutul 50, iar pentru oaspeti au marcat: Andrei Sergiu Florin in minutul 29, Manoila Valentin in minutul 75, Alexandru Iulian in minutul 77, Lar Florin Ion in minutul 81. La juniori: 9-1. Echipa Gloria Albesti a depu contestatie pentru substituire de jucator.
A.S. Cogealac – Victoria Cumpana 1-3 (0-2) – pentru gazde a marcat Jianu Cristian in minutul 76, iar pentru oaspeti au marcat: Ilina Paul in minutul 25, Mocanu Vasilica in minutul 39, Lemnariu Lucian in minutul 65. La juniori: 5-2.
Aurora 23 August – C.S. Agigea 1-5 (1-2) – pentru gazde a marcat Balteanu Viorel in minutul 9, iar pentru oaspeti au marcat: Parvulescu Claudiu in minutul 19, Iacobuta Paul in minutul 42, Cristache Paul in minutele 57, 80, Mogosanu Andrei in minutul 89. La juniori: 5-9.