Fotbal Liga a IV a

Seria VEST

Steaua Sperantei Silistea – Perla Murfatlar 1-3 (1-3) – pentru gazde a marcat Meauca Marian in minutul 43, iar pentru oaspeti au marcat: Marinescu Daniel in minutul 5 (autogol), Nae Ciprian in minutul 22, Mustafa Dogan in minutul 29. La juniori: 3-5.
Dacia Mircea Voda – Carsium Harsova 3-0 (1-0) – au marcat: Rusu George in minutul 1, Mitu George in minutul 54, Ciobanu Vasile in minutul 61. La juniori: 0-6.
Gloria Baneasa – Stiinta Poarta Alba 1-0 (1-0) – a marcat Arau Cristian in minutul 18. La juniori: 0-1.
Vulturii Cazino Constanta – C.S. Cernavoda 1-3 (1-1) – pentru gazde a marcat Vanghelici Mihai in minutul 8, iar pentru oaspeti au marcat: Tenciu Ion in minutul 31, Ivan Romica in minutul 31, Memet Iozlenoan in minutul 81. La juniori: 0-13.
Sport Prim Oltina – C.S. Carvan Lipnita 1-4 (1-3) – pentru gazde a marcat Cotabita Cristian in minutul 32, iar pentru oaspeti au marcat: Tanase Constantin in minutele 26, 44, 53, Bleortz Adrian in minutul 36. La juniori: 5-2.
C.S. Pestera – C.S. Mihail Kogalniceanu 7-0 (5-0) – au marcat: Normambet Dogan in minutele 1, 12, 17, Hampu Gelu in minutele 28, 80, Ripert Parfait in minutul 43, Cogau Enis in minutul 46. La juniori: 5-5.

Seria EST

Victoria Cumpana – Viitorul Pecineaga 2-1 (2-0) – pentru gazde au marcat: Amariei Andrei in minutul 7, Olaru George in minutul 17, iar pentru oaspeti a marcat Croitoru Marius in minutul 69. La juniori: 1-0.
Gloria Albesti – Portul Constanta 3-5 (0-2) – pentru gazde au marcat: Buligeanu Nicolae in minutul 70, Enache Andrei in minutul 73, Anghel Petre in minutul 81, ir pentru oaspeti au marcat: Tigau Stefan in minutul 6, Maciuca Marian in minutul 10, Curtnazar Naren in minutul 47, Leonte Cristian in minutul 75, Rotaru Alexandru in minutul 90+1. La juniori: 0-11.
G.S.I.B. Mangalia – Aurora 23 August 0-1 (0-0) – a marcat Bejan Vasile in minutul 90. La juniori: 12-0.
C.S.O. Ovidiu – Sparta Techirghiol 5-6 (3-1) – pentru gazde au marcat: Curt Lucian in minutele 32, 65, Zelca Ionut in minutul 38, Mitrisi Alex in minutele 44, 63, iar pentru oaspeti au marcat: Spataru Corneliu in minutele 1, 48, Stan Ionut in minutul 54, Curtmemet Erdal in minutul 59, Pavlicu Ionucentiu in minutul 61, Ionescu Alin in minutul 71. La juniori: 2-8.
Cariocas Constanta – C.S. Agigea 1-5 (0-2) – pentru gazde a marcat Ghita Iulian in minutul 55, iar pentru oaspeti au marcat: Nicolae Marius in minutul 25, 37, 58, Nedelea Florentin in minutele 51, 57. La juniori: 7-0.
Viteazul Sinoe Mihai Viteazu – A.S. Cogealac 3-0 (neprezentare). La juniori: 3-0 (neprezentare).