Fotbal Campionatul Judetean

27 Septembrie 2011, Bogdan Chirita

Sport

Seria NORD 

Rezultate si marcatori
Steaua RTS Cogealac – Sportul Tortoman 4-1 (3-1) – pentru gazde au marcat: Melera Florentin in minutul 4, Petrisi Dorin in minutul 30, Raftu Cristian in minutul 36, Dobrica Mihai in minutul 67, iar pentru oaspeti a marcat Ghita Alex in minutul 8.
Vointa Sacele – C.S. II Cernavoda 3-0 (neprezentare).
A.S. Gradina – Viitorul Fantanele 2-7 (1-2) – pentru gazde au marcat: Rapa Nicusor in minutul 43, Fologea Ionut in minutul 75, iar pentru oaspeti au marcat: Otelea Andrei in minutul 14, Serban Alexandru in minutele 26, 81, Popescu Constantin in minutul 43, Nicolae Constantin in minutul 50, Nicolae Alin in minutul 70, Preda Marian in minutul 89.
Recolta Nicolae Balcescu – Pescarusul Garliciu 10-0 (2-0) – au marcat: Toma Gheorghe in minutul 10, Goreac Ionut in minutul 24, 50, Mocanu Cosmin in minutele 61, 64, 88, Petrea Gabriel in minutul 69, Anghelescu Laurentiu in minutele 81, 84, Manole Marius in minutul 90+1.
Dunarea Ciobanu – Dunaris Topalu 8-1 (5-1) – pentru gazde au marcat: Boghianu Gabriel in minutele 3, 18, Culea Dumitru in minutele 13, 25, Lungu Gabriel in minutele 33, 53, Tudor Radu in minutul 61, Nadrag Florin in minutul 83, iar pentru oaspeti a marcat Neacsu Ionut in minutul 43.
Gloria Seimeni – Speranta Nisipari 2-4 (1-2) – pentru gazde au marcat: Ilie Ionut in minutul 25, Tudor Marinel in minutul 89, iar pentru oaspeti au marcat: Pena Vasile in minutele 15, 30, 66, Banciu Alex in minutul 90.
Pescarul Ghindaresti – Ulmetum Pantelimon 3-1 (1-1) – pentru gazde au marcat: Platon Antonov in minutele 9, 73, 74, iar pentru oaspeti a marcat Mata Eugen in minutul 37.

Clasament

#

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

Dunarea Ciobanu

5

4

1

0

22-7

13p

+4

2

Speranta Nisipari

4

4

0

0

24-11

12p

+6

3

Vointa Sacele

5

4

0

1

14-9

12p

+3

4

Viitorul Fintinele

5

3

1

1

22-11

10p

+4

5

Recolta Nicolae Balcescu

5

3

0

2

17-7

9p

0

6

Ulmetum Pantelimon

5

3

0

2

17-10

9p

+3

7

Gloria Seimeni

5

2

1

2

24-16

7p

-2

8

Pescarul Ghindaresti

4

2

0

2

12-13

6p

0

9

Sportul Tortoman

5

2

0

3

7-13

6p

0

10

Steaua RTS Cogealac

5

1

1

3

13-17

4p

-5

11

CS II Cernavoda

5

1

0

4

6-13

3p

-3

12

AS Gradina

5

1

0

4

10-27

3p

-6

13

Dunaris Topalu

5

1

0

4

11-30

3p

-3

14

Pescarusul Girliciu

5

0

2

3

11-26

2p

-4


Etapa viitoare

Etapa a VI a, 02.10.2011

C.S. II Cernavoda

Steaua RTS Cogealac

Viitorul Fantanele

Vointa Sacele

Pescarusul Garliciu

A.S. Gradina

Dunaris Topalu

Recolta Nicolae Balcescu

Ulmetum Pantelimon

Gloria Seimeni

Sportul Tortoman

Pescarul Ghindaresti

Speranta Nisipari

Dunarea Ciobanu


Seria EST

Rezultate si marcatori
Farul Tuzla – C.S. II Agigea 3-2 (2-2) – pentru gazde au marcat: Valeanovici Cornel in minutul 19, Florea Cristian in minutul 29, Mircea Catalin in minutul 80, iar pentru oaspeti au marcat: Cazacu Marian in minutul 38, Ciocan Sim in minutul 43.
Fulgerul Chirnogeni – A.S. Baraganu 4-0 (3-0) – au marcat: Stanga Ionut in minutele 21, 36, Vlaciu Marin in minutul 35, Spoiala Constantin in minutul 78.
Gloria II Albesti Cotu Vaii – Sparta II Techirghiol 4-1 (3-0) – pentru gazde au marcat: Anghel Ionut in minutele 9, 23, 34, Sandu Marian in minutul 71, iar pentru oaspeti a marcat Omer Aihan in minutul 83.
Luceafarul Amzacea – Viitorul Cobadin 7-2 (1-2) – pentru gazde au marcat: Badescu Radu in minutele 14, 50, 54, Csucsak Alex in minutul 56, Sandu Gabriel in minutele 74, 75, Costea Cristian in minutul 85, iar pentru oaspeti au marcat: Gasca Marian in minutul 7, Ogoreanu Laurentiu in minutul 9.
Recolta Negru Voda – Viitorul Mereni 1-0 (0-0) – a marcat Murgu Marian in minutul 70.
Unirea Topraisar – Avantul Comana 3-1 (2-0) – pentru gazde au marcat: Cobzaru Dumitru in minutele 33, 39, Hanganu Gheorghe in minutul 85, iar pentru oaspeti a marcat Eusmi Erdin in minutul 90.
C.F.R. Constanta – Viitorul Cerchezu 3-0 (neprezentare). 

Clasament

#

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

Farul Tuzla

5

5

0

0

15-9

15p

+6

2

Fulgerul Chirnogeni

5

4

1

0

20-7

13p

+4

3

Gloria II Albesti Cotul Vaii

5

4

1

0

16-6

13p

+4

4

Luceafarul Amzacea

5

4

0

1

21-9

12p

+3

5

Sparta II Techirghiol

5

3

1

1

17-12

10p

+4

6

Recolta Negru Voda

5

3

0

2

9-9

9p

0

7

CFR Constanta

5

2

1

2

7-5

7p

-2

8

Viitorul Mereni

5

2

1

2

7-8

7p

+1

9

Viitorul Cobadin

5

2

0

3

12-14

6p

0

10

Unirea Topraisar

5

1

2

2

8-10

5p

-4

11

Avintul Comana

5

1

0

4

9-13

3p

-3

12

AS Baraganu

5

0

1

4

6-19

1p

-5

13

Viitorul Cerchezu

5

0

0

5

10-23

0p

-6

14

C.S. II Agigea

5

0

0

5

2-15

0p

-6


Etapa viitoare

Etapa a VI a, 02.10.2011

A.S. Baraganu

Farul Tuzla

Sparta II Techirghiol

Fulgerul Chirnogeni

Viitorul Cobadin

Gloria II Cotu Vaii

Viitorul Mereni

Luceafarul Amzacea

Viitorul Cerchezu

Unirea Topraisar

A.S. Independenta

C.F.R. Constanta

Avantul Comana

Recolta Negru Voda


Seria SUD

Rezultate si marcatori
Danubius Rasova – Vointa Cochirleni 5-0 (2-0) – au marcat: Anghel George in minutele 20, 28, Caradima Iulian in minutul 51, Olah Constatin in minutul 58, Constantin Ionut in minutul 72.
C.S. II Pestera – Marmura Deleni 6-2 (1-0) – pentru gazde au marcat: Ciutacu Adrian in minutul 23, Vrabie Daniel in minutele 54, 66, 76, Stefan George in minutele 65, 68, iar pentru oaspeti au marcat: Chiriac George in minutul 81, Petcu Ionut in minutul 83.
Sacidava Aliman – C.S.S. Municipal Medgidia 1-1 (0-1) – pentru gazde a marcat Purcarea Marian in minutul 53, iar pentru oaspeti a marcat Dorobantu George in minutul 43.
C.S.M. II Valea Dacilor – Trophaem Adamclisi 10-2 (4-1) – pentru gazde au marcat: Lungu Mihai in minutele 18, 77, Cartoafa Mihai in minutele 25, 48, 60, Badea Mihai in minutele 39, 43, 67, 84, Baubec Elvis in minutul 47, iar pentru oaspeti au marcat: Greceanu Andrei in minutul 44, Barnga Vasile in minutul 86.
Dunarea Ostrov – Inter Ion Corvin 3-0 (neprezentare).
A.S. Ciocirlia – Vointa Siminoc 1-2 (1-1) pentru gazde a marcat Munteanu Gheorghe in minutul 38, iar pentru oaspeti au marcat: Lungu Daniel in minutul 25, Arete Costel in minutul 89.
Vointa Valu lui Traian – Tineretul Valea Dacilor 0-3 (neprezentare).

Clasament

#

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

CS II Pestera

5

5

0

0

17-6

15p

+6

2

CSM II Valea Dacilor

5

4

1

0

22-3

13p

+4

3

Dunarea Ostrov

5

4

0

1

16-3

12p

+3

4

Sacidava Aliman

5

3

2

0

16-2

11p

+2

5

Danubius Rasova

4

3

0

1

13-3

9p

0

6

Inter Ion Corvin

5

3

0

2

16-8

9p

+3

7

Tineretul Valea Dacilor

5

3

0

2

10-7

9p

+3

8

CSS Municipal Medgidia

4

2

2

0

5-3

8p

+2

9

AS Ciocirlia

5

2

0

3

8-8

6p

-3

10

Vointa Siminoc

4

1

1

2

6-8

4p

+1

11

Vointa Valu lui Traian

5

0

0

5

2-19

0p

-9

12

Vointa Cochirleni

5

0

0

5

0-17

0p

-6

13

Marmura Deleni

5

0

0

5

3-24

0p

-6

14

Trophaeum Adamclisi

4

0

0

4

6-29

0p

-3


Etapa viitoare

Etapa a VI a, 02.10.2011

Marmura Deleni

Danubius Rasova

C.S.S.M. Medgidia

C.S. II Pestera

Trophaeum Adamclisi

Sacidava Aliman

Inter Ion Corvin

C.S.M. II Valea Dacilor

Vointa Siminoc

Vointa Valu Traian 

Vointa Cochirleni

A.S. Ciocirlia

Tineretul Valea Dacilor

Dunarea Ostrov


Album foto

  • Articole din editia din data de 27 Septembrie 2011

  • Inspectoratul scolar Judetean a mai inchis o scoala in comuna Lipnita

    Sport
  • Fotbal Liga aIV a

    Sport
  • Fotbal Campionatul Judetean

    Sport
  • Localnicii satului Petrosani s-au trezit cu aparatura electrocasnica arsa

    Sport
  • Locuinte protejate pentru adultii cu dizabilitati

    Sport
  • Articole din aceeasi categorie

  • Medalii pentru sportivii C.S. Marina Constanța obținute la Ju-Jitsu WORLD CUP

    Sport
  • Sportivii C. S. Dacia Mircea Vodă prezenți la Campionatul Internațional de Kung Fu Cup 2019

    Sport
  • Sportivele CS Medgidia activează în Divizia Speranțe a Campionatului Național de Volei

    Sport
  • Medalii pentru sportivii din Medgidia în cadrul Campionatului Național Individual de Lupte 2019

    Sport
  • Incepe noul sezon de handbal

    Sport
  • Medgidia, str. Republicii nr. 5, etaj 1
    Tel / fax: 0241810404
    Mobil: 0722721771