Fotbal Campionatul Judetean

21 Iunie 2011, Bogdan Chirita

Sport

Seria Nord

Rezultate si marcatori
Steaua Sperantei Silistea – Pescarusul Garliciu 7-1 (2-0) – pentru gazde au marcat: Dragan Razvan in minutul 2, Meauca Marian in minutele 35, 59, Necula Viorel in minutul 53 (autogol), Ghinea Mihai in minutele 61, 79, Siminiceanu Daniel in minutul 82, iar pentru oaspeti a marcat Necula Dumitru in minutul 88.
Viitorul Fantanele – Dunarea Ciobanu 1-1 (1-1) – pentru gazde a marcat Serban Alex in minutul 37, iar pentru oaspeti a marcat Tudor Radu in minutul 11.
Dunaris Topalu – Marcon Star Medgidia 3-3 (2-2) – pentru gazde au marcat: Schitea George in minutul 8 (autogol), Leu Daniel in minutul 21, Poltz Florin in minutul 89, iar pentru oaspeti au marcat: Bone Paul in minutele 17, 90, Butnaru Raul in minutul 25.
Viteazul Sinoe Mihai Viteazu – Recolta Nicolae Balcescu 3-0 – neprezentare.
C.S.S. Medgidia – Ulmetum Pantelimon 3-2 (0-2) – pentru gazde au marcat: Antip Daniel in minutele 62, 85, Durac Alin in minutul 89, iar pentru oaspeti a marcat Chirvasitu Ion in minutele 23, 44.
Viitorul Nisipari – Sportul Tortoman 7-0 (2-0) – au marcat: Cosma George in minutele 20, 30, 61, Barsan Adrian in minutul 48, Pena Vasile in minutul 55, Ochiulet Silviu in minutele 75, 83.
Gloria Seimeni – Pescarul Ghindaresti 3-1 (2-1) – pentru gazde au marcat: Ilie Ionut in minutele 10, 21, Rusu Viorel in minutul 80, iar pentru oaspeti a marcat Podgoreanu Alexe in minutul 41.

Clasament

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

Steaua Sperantei Silistea

26

21

2

3

104-36

65p

+26

2

Viteazu Sinoe Mihai Viteazu

26

21

0

5

89-26

63p

+24

3

Dunarea Ciobanu

26

15

2

9

63-42

47p

+8

4

Recolta Nicolae Balcescu

26

14

4

8

58-44

46p

+7

5

Ulmetum Pantelimon

26

12

3

11

75-52

39p

0

6

Viitorul Nisipari

25

12

3

10

73-55

39p

+3

7

Pescarul Ghindaresti

25

11

2

12

61-62

35p

-4

8

Viitorul Fintinele

26

9

7

10

62-69

34p

-5

9

Marcon Star Medgidia

26

10

4

12

47-64

34p

-5

10

Gloria Seimeni

26

10

3

13

57-71

33p

-6

11

Pescarusul Girliciu

26

8

6

12

60-73

30p

-9

12

Sportul Tortoman

26

7

2

17

37-91

23p

-16

13

Dunaris Topalu

26

5

7

14

50-73

22p

-17

14

CSS Medgidia

26

3

1

22

33-111

10p

-29


Seria Sud

Rezultate si marcatori
Viitorul Cobadin – A.S. Ciocirlia 2-3 (0-1) – pentru gazde au marcat: Pacuraru Aurel in minutul 51, Balan Anghel in minutul 80, iar pentru oaspeti a marcat Simion Dan in minutele 27, 58, 84.
C.S.M. II Valea Dacilor – Inter Ion Corvin 3-0 – neprezentare.
Trophaeum Adamclisi – Tineretul Valea Dacilor 5-4 (1-2) – pentru gazde au marcat: Matei Ion in minutul 13, Dumitru Vasile in minutele 48, 65, Pavel Ionut in minutele 51, 72, iar pentru oaspeti au marcat: Minca Liviu in minutele 18, 70, Sima Claudiu in minutul 27, Bodilcu Ionut in minutul 57.
Vointa Valul Traian – Sacidava Aliman 1-5 (0-4) – pentru gazde a marcat Mirciu Dan in minutul 80, iar pentru oaspeti au marcat: Topalu Nicolae in minutul 5, Constantin Ionut in minutele 17, 28, Purcarea Marian in minutul 19, Anton Mihai in minutul 49.
Marmura Deleni – C.S. II Pestera 3-0 – neprezentare.
Dunarea Ostrov – Danubius II Rasova 6-2 (2-0) – pentru gazde au marcat: Dima A. Gabriel in minutele 19, 54, Gheba Madalin in minutul 41, Badescu Mihai in minutul 60, Ion Sandel in minutul 64, Iordan Cristian in minutul 81, iar pentru oaspeti au marcat: Caradima Iulian in minutul 72, Petcu Mihai in minutul 88.
Progresul Dobromir – Vointa Siminoc 0-3 – echipa Progresul Dobromir s-a retras din campionat.

Clasament

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

Dunarea Ostrov

25

22

1

2

142-19

67p

+31

2

CS Pestera

26

15

1

10

82-55

46p

+7

3

Sacidava Aliman

26

14

2

10

68-68

44p

+5

4

Inter Ion Corvin

26

14

2

10

74-61

44p

+5

5

Vointa Siminoc

25

12

6

7

83-60

42p

+3

6

Progresul Dobromir

26

14

0

12

60-48

42p

+3

7

Viitorul Cobadin

26

13

1

12

62-60

40p

+1

8

CSM II Medgidia Valea Dacilor

26

12

4

10

68-66

40p

+1

9

Vointa Valu lui Traian

26

12

4

10

59-60

40p

+1

10

AS Ciocirlia

26

11

5

10

38-40

38p

-1

11

Danubius II Rasova

38

11

2

25

71-125

35p

-10

12

Tineretul Valea Dacilor

26

7

2

17

48-90

23p

-16

13

Marmura Deleni

26

4

2

20

32-92

14p

-25

14

Trophaeum Adamclisi

25

3

4

18

53-127

13p

-23


Seria Est

Rezultate si marcatori
Luceafarul Amzacea – Unirea Topraisar 2-0 (1-0) – au marcat: Trusescu Ionut in minutul 30, Costea Cristian in minutul 67.
Elif Fantana Mare – Vulturii Cazino Constanta 0-3 – lipsa asistenta medicala.
Fulgerul Chirnogeni – Viitorul Mereni 4-3 (0-0) – pentru gazde au marcat: Vlad Gabriel in minutele 49, 65, Oltenicianu Nicusor in minutul 56, Oltenicianu Ionut in minutul 87, iar pentru oaspeti au marcat: Paraschiv Stefan in minutul 60, Strambu Ion in minutul 62, Strambu Dumitru in minutul 90.
C.F.R. Constanta – A.S. Baraganu 6-0 (2-0) – au marcat: Pintilie Cristian in minutul 4, Voiculescu Alex in minutul 45+1, Caracuda Petrica in minutul 71 (autogol), Serban Marius in minutele 75, 82, Precup Gabriel in minutul 83.
Gloria II Cotu Vaii – Avantul Comana 0-3 (0-1) – au marcat: Cenusa Stefan Ion in minutele 5, 55, Avram Dumitru in minutul 67.
Sparta II Techirghiol – Recolta Negru Voda 8-2 (5-2) – pentru gazde au marcat: Ghetau Sorin in minutele 4, 49, Valeanu Viorel in minutele 13, 71, Berceanu Cristian in minutul 33, Beldiman Ionut in minutele 35, 40, 51, iar pentru oaspeti a marcat Schiopu Ion in minutele 29, 31.
Viitorul Cerchezu – A.S. Independenta 3-0 – echipa  A.S. Independenta a fost exclusa din campionat.

Clasament

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

Vulturii Cazino Constanta

26

23

0

3

106-26

69p

+30

2

Recolta Negru Voda

26

20

3

3

86-45

63p

+24

3

Sparta Techirghiol

26

18

2

6

93-56

56p

+17

4

Luceafarul Amzacea

26

16

5

5

91-39

53p

+14

5

CFR Constanta

26

15

5

6

68-32

50p

+11

6

Avintul Comana

26

13

4

9

47-41

43p

+4

7

Viitorul Mereni

26

12

5

9

65-48

41p

+2

8

Unirea Topraisar

26

11

3

12

50-61

36p

-3

9

Gloria II Albesti Cotul Vaii

26

9

0

17

54-88

27p

-12

10

ELIF Fintina Mare

26

7

4

15

42-67

25p

-14

11

Fulgerul Chirnogeni

26

7

2

17

51-78

23p

-16

12

AS Baraganu

26

5

3

18

42-105

18p

-21

13

Viitorul Cerchezu

26

3

3

20

51-98

12p

-27

14

AS Independenta

26

3

1

22

24-86

10p

-29





Album foto

  • Articole din editia din data de 21 Iunie 2011

  • Consiliul Judetean Constanta organizeaza referendum in problema regionalizarii

    Sport
  • Fotbal Campionatul Judetean

    Sport
  • Sarbatoare la Silistea

    Sport
  • La Mangalia, asa cum ne-am obisnuit! ALTA SEDINTA ALT SCANDAL

    Sport
  • 30.000 de turisti pe litoral

    Sport
  • Articole din aceeasi categorie

  • Mihaela Albu, jucătoare legitimată la C.S Medgidia face parte din lotul echipei Naționale de Volei Feminin. Jucătoarea din Medgidia poartă tricoul cu numărul 6

    Sport
  • Valentin Dumitrică, portarul și totodată președintele secției de fotbal C.S. Medgidia convocat în echipa națională de fotbal pe plajă la Jocurile Olimpice Europene

    Sport
  • Complexul Sportiv “CENTENAR 2018” a fost inaugurat

    Sport
  • Micii fotbaliști din Cumpăna sunt campionii judeţului!

    Sport
  • Rezultate deosebite la Olimpiada Gimnaziilor - la oina pentru elevii Scolii Nr. 1 Pestera

    Sport
  • Medgidia, str. Republicii nr. 5, etaj 1
    Tel / fax: 0241810404
    Mobil: 0722721771