Fotbal Campionatul Judetean

17 Mai 2011, Bogdan Chirita

Sport

Seria Nord

Rezultate si marcatori
Ulmetum Pantelimon – Pescarusul Garliciu 6-1 (2-0) – pentru gazde au marcat Husarenco David in minutul 13, Tofana Alex in minutul 16, Belecciu Mircea in minutul 65, Pasmangiu Alex in minutele 76, 87, Stroie Ion in minutul 80, iar pentru oaspeti a marcat Raducan Dumitru in minutul 62.
Sportul Tortoman – Steaua Sperantei Silistea 3-2 (0-1) – pentru gazde au marcat: Ghita Alex in minutul 77, Strujac Ionut in minutul 84, Nitu Adrian in minutul 87, iar pentru oaspeti a marcat Meauca Marian in minutele 43, 59.
Recolta Nicolae Balcescu – Dunarea Ciobanu 1-0 (1-0) – a marcat Stefan Florin in minutul 35.
Pescarul Ghindaresti – Viitorul Fantanele 5-2 (2-2) – pentru gazde au marcat: Platon Anatoli in minutele 6, 9, 74, 82, Mercur Ion in minutul 65, iar pentru oaspeti au marcat: Misea Valeriu in minutul 15, Bisca Razvan in minutul 21.
Viitorul Nisipari – Dunaris Topalu 9-1 (2-0) – pentru gazde au marcat: Pena Vasile in minutele 16, 43, 47, 76, Banciu Alex in minutele 50, 55, 87, Birsan Adrian in minutele 60, 70, iar pentru oaspeti a marcat Lungu Gabriel in minutul 63.
Gloria Seimeni – Marcon Star Medgidia 4-3 (1-1) – pentru gazde au marcat: Bustenea Gabriel in minutele 42, 55, 92, Popa Alexandru in minutul 56, iar pentru oaspeti a marcat Dorobantu George in minutele 6, 68, 80.
C.S.S. Medgidia – Viteazul Sinoe Mihai Viteazu – meci amanat.

Etapa viitoare

                ETAPA a XXII-a 22.05.2011

Steaua Sperantei Silistea

Ulmetum Pantelimon

Viitorul Fantanele

Sportul Tortoman

Dunaris Topalu

Pescarul Ghindaresti

Sinoe Mihai Viteazu

Viitorul Nisipari

C.S.S. Medgidia

Gloria Seimeni

Pescarusul Garliciu

Recolta Nicolae Balcescu

Dunarea Ciobanu

Marcon Star Medgidia


Clasament

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

Steaua Sperantei Silistea

21

18

1

2

86-27

55p

+25

2

Viteazu Sinoe Mihai Viteazu

20

16

0

4

68-20

48p

+18

3

Recolta Nicolae Balcescu

21

13

2

6

50-33

41p

+8

4

Dunarea Ciobanu

21

12

1

8

48-34

37p

+4

5

Ulmetum Pantelimon

21

11

2

8

65-38

35p

+2

6

Viitorul Nisipari

20

9

3

8

49-39

30p

+3

7

Marcon Star Medgidia

21

9

3

9

40-45

30p

-3

8

Pescarul Ghindaresti

20

9

2

9

51-48

29p

-4

9

Pescarusul Girliciu

21

7

5

9

48-58

26p

-4

10

Gloria Seimeni

21

8

2

11

45-56

26p

-7

11

Viitorul Fintinele

21

6

5

10

46-64

23p

-7

12

Dunaris Topalu

21

4

6

11

41-60

18p

-12

13

Sportul Tortoman

21

5

2

14

29-70

17p

-16

14

CSS Medgidia

20

1

0

19

19-93

3p

-24


Seria Est

Rezultate si marcatori
Avantul Comana – Luceafarul Amzacea 2-1 (2-1) – pentru gazde au marcat: Eusmi Erain in minutul 10, Caracostea Matei in minutul 15, iar pentru oaspeti a marcat Badescu Radu in minutul 42.
A.S. Baraganu – Unirea Topraisar 0-1 (0-0) – a marcat Mihaila Constantin in minutul 42.
C.F.R. Constanta – Fulgerul Chirnogeni 3-0 (neprezentare).
Sparta II Techirghiol – Vulturii Cazino Constanta 1-2 (0-1) – pentru gazde a marcat Berceanu Cristian in minutul 65, iar pentru oaspeti au marcat: Asan Eren in minutul 30, Vanghelici Mihai in minutul 70.
Recolta Negru Voda – Viitorul Cerchezu 2-1 (2-0) – pentru gazde au marcat: Cirlig Lucian in minutul 20, Sarboiu Cristi in minutul 35, iar pentru oaspeti a marcat Patrut Daniel in minutul 82.
Gloria II Cotu Vaii – Elif Fantana Mare 3-2 (0-1) – pentru gazde au marcat: Enache Ion in minutul 52, Anghel Ionut in minutul 65, Dosoftei Victor in minutul 68, iar pentru oaspeti au marcat: Geana Vasilica in minutul 17, Parfene Ion in minutul 72.
Viitorul Mereni – A.S. Independenta 3-0. Echipa A.S. Independenta a fost exclusa din campionat.

Etapa viitoare

                ETAPA a XXII a 22.05.2011

Luceafarul Amzacea

A.S. Baraganu

Viitorul Cerchezu

Avantul Comana

Elif Fantana Mare

Recolta Negru Voda

Fulgerul Chirnogeni

Gloria II Albesti

C.F.R. Constanta

Sparta II Techirghiol

Unirea Topraisar

Viitorul Mereni

A.S. Independenta

Vulturii Cazino Constanta


Clasament

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

Vulturii Cazino Constanta

21

18

0

3

82-21

54p

+21

2

Recolta Negru Voda

21

17

3

1

69-29

54p

+21

3

Luceafarul Amzacea

21

13

4

4

75-30

43p

+13

4

CFR Constanta

21

13

3

5

56-27

42p

+12

5

Sparta Techirghiol

20

14

0

6

69-47

42p

+12

6

Viitorul Mereni

21

10

3

8

53-42

33p

0

7

Unirea Topraisar

21

10

3

8

45-42

33p

+3

8

Avintul Comana

20

9

2

9

31-35

29p

-4

9

ELIF Fintina Mare

21

7

4

10

37-48

25p

-5

10

Gloria II Albesti Cotul Vaii

21

8

0

13

45-69

24p

-6

11

Fulgerul Chirnogeni

21

5

2

14

41-64

17p

-13

12

AS Independenta

21

3

1

17

24-71

10p

-23

13

AS Baraganu

21

2

3

16

22-90

9p

-24

14

Viitorul Cerchezu

21

2

2

17

45-79

8p

-22


Seria Sud

Rezultate si marcatori
Sacidava Aliman – C.S.M. II Valea Dacilor 3-2 (2-1) – pentru gazde au marcat: Sivriu Daniel in minutele 4, 81, Gheorghe Ionut in minutul 16, iar pentru oaspeti au marcat: Isceru Selciuc in minutul 33, Baubec Elvis in minutul 68.
Trophaeum Adamclisi – Progresul Dobromir 1-3 (1-1) – pentru gazde a marcat Matei Ion in minutul 6, iar pentru oaspeti au marcat: Marin Madalin in minutul 24, Arif Sezghin in minutul 57, Leoveanu Viorel in minutul 82.
Tineretul Valea Dacilor – C.S. Pestera 2-3 (0-0) – pentru gazde a marcat Badea Valentin in minutele 74, 90, iar pentru oaspeti au marcat: Minca Liviu in minutul 50 (autogol), Mocanu Alex in minutul 85, Calin Marian in minutul 89.
Vointa Valu Traian – Marmura Deleni 4-1 (3-1) – pentru gazde au marcat: Bauec Cetin in minutul 18, Mustafa Denis in minutul 22, Bari Inder in minutele 42, 75, iar pentru oaspeti a marcat Raiciu Gabi in minutul 4.
Danubius II Rasova – Viitorul Cobadin 1-0 (1-0) – a marcat Matei Catalin in minutul 11.
Dunarea Ostrov – Inter Ion Corvin 2-2 (1-2) – pentru gazde a marcat Constantin Mihai in minutul 40, 59, iar pentru oaspeti a marcat Eniu Daniel in minutele 31, 32.

Etapa viitoare

                ETAPA a XXII a 22.05.2011

Progresul Dobromir

Sacidava Aliman

C.S.M. II Medgidia

Danubius II Rasova

Viitorul Cobadin

Vointa Valu Traian

Marmura Deleni

Tineretul Valea Dacilor

C.S. II Pestera

Vointa Siminoc

A.S. Ciocirlia

Inter Ion Corvin

Trophaeum Adamclisi

Dunarea Ostrov


Clasament

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

Dunarea Ostrov

20

17

1

2

121-15

52p

+22

2

Progresul Dobromir

21

14

0

7

59-34

42p

+12

3

CS Pestera

21

13

1

7

72-44

40p

+10

4

Vointa Siminoc

20

10

5

5

67-44

35p

+2

5

Viitorul Cobadin

21

11

1

9

49-48

34p

+4

6

Inter Ion Corvin

21

10

2

9

63-55

32p

-1

7

AS Ciocirlia

21

9

5

7

29-30

32p

-1

8

Vointa Valu lui Traian

21

9

4

8

42-44

31p

-2

9

Sacidava Aliman

20

10

1

9

46-57

31p

+4

10

CSM II Medgidia Valea Dacilor

21

8

3

10

52-60

27p

-3

11

Danubius II Rasova

21

8

1

12

40-61

25p

-8

12

Tineretul Valea Dacilor

21

6

1

14

37-76

19p

-14

13

Marmura Deleni

20

3

1

16

24-71

10p

-20

14

Trophaeum Adamclisi

21

2

4

15

41-103

10p

-20

Album foto

  • Articole din editia din data de 17 Mai 2011

  • Radu Mazare vrea sa vanda Cazinoul din Constanta

    Sport
  • Fotbal Campionatul Judetean

    Sport
  • Fotbal Liga a IV a

    Sport
  • Port turistic european, cu bani comunitari

    Sport
  • Ministerul Mediului a constatat ca groapa de deseuri de la Navodari nu mai are acord de mediu!

    Sport
  • Articole din aceeasi categorie

  • Medalii pentru sportivii C.S. Marina Constanța obținute la Ju-Jitsu WORLD CUP

    Sport
  • Sportivii C. S. Dacia Mircea Vodă prezenți la Campionatul Internațional de Kung Fu Cup 2019

    Sport
  • Sportivele CS Medgidia activează în Divizia Speranțe a Campionatului Național de Volei

    Sport
  • Medalii pentru sportivii din Medgidia în cadrul Campionatului Național Individual de Lupte 2019

    Sport
  • Incepe noul sezon de handbal

    Sport
  • Medgidia, str. Republicii nr. 5, etaj 1
    Tel / fax: 0241810404
    Mobil: 0722721771