Fotbal Judetean

16 Noiembrie 2010, Bogdan Chirita

Sport

Seria NORD

Rezultate si marcatori
Steaua Sperantei Silistea – Dunarea Ciobanu 3-1 (1-0) – pentru gazde au marcat: Carbunaru Iulian in minutul 16, Meauca Marian in minutul 63, Siminiceanu Daniel in minutul 65, iar pentru oaspeti a marcat Culea Dumitru in minutul 83.
Gloria Seimeni – Pescarusul Garliciu 7-3 (1-3) – pentru gazde au marcat: Ioan Vasile in minutele 33, 58, Bustenea Gabriel in minutele 65, 78, 89, Ilie Ionut in minutele 80, 86, iar pentru oaspeti au marcat: Raducan Dumitru in minutul 5, Vijiala Raducu in minutul 20, Dobre Ioan in minutul 28.
Viteazul Sinoe Mihai Viteazu – Ulmetum Pantelimon 5-0 (2-0) – au marcat: Mnole Marian in minutele 4, 52, Boglei Sorin in minutul 30, Siminiciuc Robert in minutul 68, Ivanov Nicolae in minutul 81.
Dunaris Topalu – Recolta Nicolae Balcescu 3-3 (1-2) – pentru gazde au marcat: Popa Paul in minutul 9, Stan Vasilica in minutul 46, Filip Alexandru in minutul 81, iar pentru oaspeti au marcat: Goriac Ionut in minutul 2, Manole marius in minutul 28, Toma Gheorghe in minutul 79.
Viitorul Fantanele – Marcon Star Medgidia 1-1 (1-0) – pentru gazde a marcat Otelea Andrei in minutul 13, iar pentru oaspeti a marcat Stefan Liviu in minutul 63.
Viitorul Nisipari – Pescarul Ghindaresti – meci amanat.
C.S.S. Medgidia – Sportul Tortoman 1-2 (1-0) – pentru gazde a marcat Cosor Ovidiu in minutul 35, iar pentru oaspeti au marcat: Gherman Ion in minutul 68, Strujac Ionut in minutul 90.

Clasament 

 

Nr.

Crt.

ECHIPA

M

V

E

I

Gi

Gp

Pct

1

STEAUA SP. SILISTEA

12

11

0

1

55

19

33

2

VITEAZUL SINOE M.VITEAZU

12

9

0

3

38

14

27

3

MARCON STAR MEDGIDIA

12

7

3

3

22

14

23

4

DUNĂREA CIOBANU

12

7

0

5

29

21

21

5

RECOLTA NICOLAE BĂLCESCU

12

6

2

4

25

22

20

6

GLORIA SEIMENI

12

6

0

6

27

24

18

7

VIITORUL FaNTaNELE

12

5

3

4

28

34

18

8

VIITORUL NISIPARI

10

5

0

5

15

15

15

9

PESCĂRUSUL GaRLICIU

12

4

3

5

30

34

15

10

PESCARUL GHINDĂRESTI

11

4

1

6

29

32

13

11

ULMETUM PANTELIMON

11

4

1

6

34

28

13

12

SPORTUL TORTOMAN

12

3

1

8

15

37

10

13

DUNARIS TOPALU

12

2

3

7

20

33

9

14

C.S.S. MEDGIDIA

12

1

0

11

12

54

3

 

Etapa viitoare


                ETAPA a XIII-a 21.11.2010

PESCĂRUSUL GaRLICIU

STEAUA SP. SILISTEA

DUNĂREA CIOBANU

VIITORUL FaNTaNELE

MARCON STAR MEDGIDIA

DUNARIS TOPALU

RECOLTA N. BĂLCESCU

SINOE MIHAI VITEAZU

ULMETUM PANTELIMON

C.S.S. MEDGIDIA

SPORTUL TORTOMAN

VIITORUL NISIPARI

PESCARUL GHINDĂRESTI

GLORIA SEIMENI


Seria SUD

Rezultate si marcatori
Trophaeum Adamclisi – Vointa Valu lui Traian 2-2 (1-1) – pentru gazde au marcat: Baranga Vasile in minutul 18, Dorobantu Costel in minutul 53, iar pentru oaspeti au marcat: Dragomir Ionut in minutul 22, Galben Lucian in minutul 62.
C.S.M. II Medgidia Valea Dacilor – Vointa Siminoc 3-3 (0-1) – pentru gazde a marcat: Catrinescu Marian in minutele 49, 63, 90, iar pentru oaspeti au marcat: Tircovnicu Ciprian in minutul 27, Dima Dragos in minutele 71, 74.
Dunarea Ostrov – C.S. II Pestera 2-3 (1-1) – pentru gazde au marcat: Oprea Aurelian in minutul 36, Ion Sandel in minutul 90+2, iar pentru oaspeti au marcat: Mitu Claudiu in minutul 27, Calin Marian in minutul 57, Badea Claudiu in minutul 62.
Progresul Dobromir – Tineretul Valea Dacilor 4-0 (0-0) – au marcat: Izmail Selcin in minutele 53, 85, Marin Madalin in minutul 72, Ibraim Ferit in minutul 88.
Marmura Deleni – A.S. Ciocirlia 2-3 (0-3) – pentru gazde au marcat: Busuioc Sorin in minutul 50, Feraru Laurentiu in minutul 85, iar pentru oaspeti au marcat: Campeanu Bogdan in minutul 7, Munteanu George in minutele 25, 43.
Viitorul Cobadin – Inter Ion Corvin 2-3 (2-2) – pentru gazde a marcat Balan Anghel in minutele 18, 25, iar pentru oaspeti au marcat: Campau Valentin in minutul 10, Ion Nicusor in minutul 33, Stan Ion in minutul 51.
Sacidava Aliman – Danubius II Rasova 5-2 (0-2) – pentru gazde au marcat: Rizea Marian in minutul 50, Dajiu Ionut in minutele 53, 55, Rizea Florin in minutele 82, 88, iar pentru oaspeti au marcat: Bucuresteanu Cosmin in minutul 6, Ciobanica Eugen in minutul 29.


Clasament 


Nr.

Crt.

ECHIPA

M

V

E

I

Gi

Gp

Pct

1

DUNĂREA OSTROV

12

10

0

2

89

8

30

2

PROGRESUL DOBROMIR

12

10

0

2

45

15

30

3

C.S. II PESTERA

12

8

1

3

49

27

25

4

VOINTA SIMINOC

12

6

4

2

38

22

22

5

A.S. CIOCiRLIA

12

6

4

2

21

16

22

6

VIITORUL COBADIN

12

6

0

6

32

39

18

7

C.S.M. II  VALEA DACILOR

12

5

2

5

26

35

17

8

VOINTA VALUL TRAIAN

12

4

3

5

21

25

15

9

INTER ION CORVIN

12

5

1

6

34

40

16

10

SACIDAVA ALIMAN

12

4

1

7

27

41

13

11

TINERETUL VALEA DACILOR

12

3

1

8

22

49

10

12

TROPHAEUM ADAMCLISI

12

2

4

6

28

55

10

13

MARMURA DELENI

12

2

1

9

13

47

7

14

DANUBIUS II RASOVA

12

2

0

10

20

48

6

 

Etapa viitoare


                ETAPA a XIII -a (21.11.2010)

A.S. CIOCiRLIA

VIITORUL COBADIN

INTER ION CORVIN

C.S.M. II MEDGIDIA

VOINTA SIMINOC

PROGRESUL DOBROMIR

TINERETUL V. DACILOR

TROPHAEUM ADAMCLISI

VOINTA VALU TRAIAN

SACIDAVA ALIMAN

C.S. II PESTERA

MARMURA DELENI

DANUBIUS II RASOVA

DUNĂREA OSTROV


Seria EST

Rezultate si marcatori
Viitorul Cerchezu – Vulturii Cazino Constanta 1-4 (1-2) – pentru gazde a marcat Pandel Valentin in minutul 4, iar pentru oaspeti au marcat: Mustafa Ghiocan in minutul 18, Ziadin Dincer in minutul 43, Dumitru Bogdan in minutele 53, 67.
Luceafarul Amzacea – A.S. Independenta 8-1 (5-1) – pentru gazde au marcat: Saban Ener in minutele 25, 72, 85, Badescu Radu in minutele 29, 44, Dragomir Adrian in minutul 33, Dohotaru Lucian in minutul 36, Cristea Dragos in minutul 77, iar pentru oaspeti a marcat Geana Iulian in minutul 31.
Gloria II Albesti Cotu Vaii – Recolta Negru Voda 3-4 (3-3) – pentru gazde au marcat: Sandu Marian in minutul 5, Todean Andrei in minutele 27, 41, iar pentru oaspeti au marcat Boicu Dragos in minutul 10, Ciucu Alex in minutul 30, Dragomir Cristi in minutul 44, Murgu Marian in minutul 87.
C.F.R. Constanta – Avantul Comana 4-1 (2-0) – pentru gazde au marcat: Serban Marius in minutul 12, Ali Tanzer in minutul 32, Parvu Robert in minutul 51, Voicu Sica in minutul 77, iar pentru oaspeti Ursu Cristi in minutul 70.
Elif Fantana Mare – Viitorul Mereni 3-2 (1-1) – pentru gazde au marcat: Geana Vasile in minutele 30, 47, Cobzaru Helios in mknutul 68, iar pentru oaspeti au marcat: Slabu Paul in minutul 33, Socianu Razvan in minutul 80.
Fulgerul Chirnogeni – A.S. Baraganu 2-2 (0-1) – pentru gazde au marcat: Daviduta Gabriel in minutul 65, Vlad Alexandru in mintul 84, iar pentru oaspeti au marcat: Piceputu N. in minutul 15, Molnar M. in minutul 81.
Sparta II Techirghiol – Unirea Topraisar 3-1 (0-1) – pentru gazde au marcat: Beldiman Ionut in minutul 52, Ghetau sorin in minutul 59, Irofte Mihai in minutul 88, iar pentru oaspeti a marcat Mihaila Constantin in minutul 6.

Clasament


LOC.

E C H I P A

J

V

E

I

GM

GP

PCT.

1

RECOLTA NEGRU VODĂ

12

10

2

0

43

18

32

2

VULTURII CAZINO CONSTANTA

12

10

0

2

33

16

30

3

SPARTA II TECHIRGHIOL

12

9

0

3

38

32

27

4

VIITORUL MERENI

12

7

2

3

37

19

23

5

LUCEAFĂRUL AMZACEA

12

8

1

3

40

20

25

6

C.F.R. CONSTANTA

12

7

1

4

28

18

22

7

UNIREA TOPRAISAR

12

5

3

4

25

22

18

8

ELIF FaNTaNA MARE

12

5

3

4

21

20

18

9

GLORIA II COTUL VĂII

12

4

0

8

27

34

12

10

AVaNTUL COMANA

12

3

2

7

15

26

11

11

FULGERUL CHIRNOGENI

12

2

1

9

21

33

7

12

A.S. INDEPENDENTA

12

2

1

9

20

47

7

13

A.S. BĂRĂGANU

12

1

3

8

16

57

6

14

VIITORUL CERCHEZU

12

1

1

10

25

43

4

 

 

Etapa viitoare


                ETAPA a XIII -a (21.11.2010)

UNIREA TOPRAISAR

LUCEAFĂRUL AMZACEA

A.S. INDEPENDENTA

VIITORUL CERCHEZU

VULTURII CAZINO C-TA

ELIF FaNTaNA MARE

VIITORUL MERENI

FULGERUL CHIRNOGENI

A.S. BĂRĂGANU

C.F.R. CONSTANTA

AVaNTUL COMANA

GLORIA II ALBESTI

RECOLTA NEGRU VODĂ

SPARTA  II TECHIRGHIOL

Album foto

  • Articole din editia din data de 16 Noiembrie 2010

  • Proiecte finalizate in comuna Ostrov

    Sport
  • Marti incepe Kurban Bayram, cea mai mare sarbatoare a musulmanilor

    Sport
  • Fotbal Judetean

    Sport
  • Fotbal Liga a IV a

    Sport
  • Realizari si proiecte in desfasurare in comuna Lipnita

    Sport
  • Articole din aceeasi categorie

  • Medalii pentru sportivii C.S. Marina Constanța obținute la Ju-Jitsu WORLD CUP

    Sport
  • Sportivii C. S. Dacia Mircea Vodă prezenți la Campionatul Internațional de Kung Fu Cup 2019

    Sport
  • Sportivele CS Medgidia activează în Divizia Speranțe a Campionatului Național de Volei

    Sport
  • Medalii pentru sportivii din Medgidia în cadrul Campionatului Național Individual de Lupte 2019

    Sport
  • Incepe noul sezon de handbal

    Sport
  • Medgidia, str. Republicii nr. 5, etaj 1
    Tel / fax: 0241810404
    Mobil: 0722721771