Etichetă: Techirghiol

Sport

Fotbal Campionatul Judetean

Seria Nord Rezultate si marcatori Steaua Sperantei Silistea – Pescarusul Garliciu 7-1 (2-0) – pentru gazde au marcat: Dragan Razvan in minutul 2, Meauca Marian in minutele 35, 59, Necula Viorel in minutul 53 (autogol), Ghinea Mihai in minutele 61, 79, Siminiceanu Daniel in minutul 82, iar pentru oaspeti a […]

Cultură

„Glasul Sperantelor” Festivalul Concurs National de Interpretare a Muzicii Usoare Romanesti, editia a X-a

Consiliul Local si Primaria orasului Techirghiol, impreuna cu Casa de Cultura „Constantin Tanase” Techirghiol, organizeaza in perioada 17 – 19 iunie 2011, pe scena Teatrului de Vara “Jean Constantin” din localitate,  Festivalul “Glasul Sperantelor”. Organizatorii acestui proiect cultural isi propun atat descoperirea si promovarea de noi talente interpretative, cat si […]

Sport

Fotbal Campionatul Judetean

Seria Nord Rezultate si marcatori Dunarea Ciobanu – Steaua Sperantei Silistea 4-1 (2-0) – pentru gazde au marcat: Mihai Constantin in minutul 19, Tudor Radu in minutul 42, Stelian Denis in minutul 53, Pastea Marian in minutul 89, iar pentru gazde a marcat Calcan Lucian in minutul 86. Sportul Tortoman […]

Sport

Fotbal Liga a IV a

Play Off Rezultate si marcatori G.S.I.B. Mangalia – Gloria Baneasa 3-0 (2-0) – au marcat: Zgubea Sorin in minutul 6, Ilie Ionut in minutele 24, 78. C.S. Portul Constanta – A.S. Carvan 6-1 (2-0) – pentru gazde au marcat: Anghel Alexandru in minutul 20, Radu Madalin in minutul 38, Iantoc […]

Sport

Fotbal Campionatul Judetean

Seria Nord Rezultate si marcatori Steaua Sperantei Silistea – Marcon Star Medgidia 3-0 (1-0) –au marcat: Meauca  Marian in minutul 23, Chirita Bogdan in minutul 66, Siminiceanu Daniel in minutul 88. Dunaris Topalu – Ulmetum Pantelimon 2-4 (0-2) – pentru gazde a marcat Filip Alexandru in minutele 51, 64, iar […]

Sport

Fotbal Liga a IV a

Play Off Rezultate si marcatori Gloria Albesti – C.S. Pestera 1-3 (1-1) – pentru gazde a marcat Anghel Petre in minutul 7, iar pentru oaspeti au marcat: Ciocan Andrei in minutul 32, Ripert Parfait in minutul 75, Ciocanel Bogdan in minutul 89. La juniori: 3-5. C.S. II Eforie – Dacia […]

Sport

Fotbal Campionatul Judetean

Seria Nord Rezultate si marcatori  Recolta Nicolae Balcescu – Steaua Sperantei Silistea 3-2 (2-1) – pentru gazde au marcat: Toma Dan in minutul 1, Toma Gheorghe in minutul 7, Mocanu Cosmin in minutul 74, iar pentru oaspeti au marcat: Agavriloaie Florin in minutul 26, Calcan Lucian in minutul 61. Viitorul […]

Sport

Fotbal Liga a IV a

Play Off Rezultate si marcatori Axipolis Sp. Cernavoda – C.S. Portul Constanta 0-1 (0-0) – a marcat Geambasu Cristian in mintul 63. La juniori: 3-0. C.S. Mihail Kogalniceanu – International Pecineaga 2-3 (1-1) – pentru gazde au marcat: Treznea Ion in minutul 5, Olar Stefanel in minutul 55, iar pentru […]

Sport

Fotbal Campionatul Judetean

Seria Nord Rezultate si marcatori Steaua Sperantei Silistea – Ulmetum Pntelimon 4-4 (1-3) – pentru gazde au marcat: Meauca Marian in minutele 31, 65, 81, Calcan Lucian in minutul 78, iar pentru oaspeti au marcat: Pasmangiu Alex in minutele 40, 41, Nemenco Cristian in minutul 46, Tofana Alex in minutul […]

Sport

Fotbal Liga a IV a

Play Off Rezultate si marcatori Dacia Mircea Voda – International Pecineaga 2-2 (0-1) – pentru gazde a marcat Sarbu Andrei in minutele 66, 88, iar pentru oaspeti au marcat: Balteanu Viorel in minutul 9, Olaru Iulian in minutul 56. La juniori: 9-4. C.S. Agigea – Axiopolis Sp. Cernavoda 3-0 (2-0) […]