Fotbal Liga a IV a

22 Noiembrie 2011, Bogdan Chirita

Sport

Seria VEST

Rezultate si marcatori
Steaua Sperntei Silistea Vulturii Cazino Constanta 2-2 (1-1) pentru gazde a marcat Giurgiu Cristian in minutele 15, 83, iar pentru oaspeti a marcat Ferenti Radu in minutele 19, 87. La juniori: 2-0.
Perla Murfatlar Sport Prim Oltina 1-1 (1-1) pentru gazde a marcat Leizeriuc Iulian in minutul 22, iar pentru oaspeti a marcat Filip Stefan in minutul 37. La juniori: 6-3.
Stiinta Poarta Alba Dacia Mircea Voda 4-4 (1-1) pentru gazde au marcat: Croitoru Bogdan in minutul 1, Voineagu Alexandru in minutul 49, Baubec Erhan in minutele 60, 84, iar pentru oaspeti au marcat: Stoian Ionut in minutul 35, Ciobanu Vasile in minutul 80, Despa Mihai in minutele 87, 90+2. La juniori: 10-1.
C.S. Mihail Kogalniceanu C.S. Carvan Lipnita 5-1 (1-1) pentru gazde au marcat: Traznea Ioan in minutul 2, Olar Stefanel in minutul 56, Lache Florin in minutul 63, Rosioru George in minutul 75, Colciu Constantin in minutul 81, iar pentru oaspeti a marcat Sterea Alexandru in minutul 20. La juniori: 7-1.
C.S. Pestera Gloria Baneasa 3-2 (1-1) pentru gazde au marcat: Gogali Enis in minutul 16, Pena Vasile in minutele 68, 70, iar pentru oaspeti au marcat: Suliman Reis in minutul 26, Sandu Ionut in minutul 79. La juniori: 3-0.
C.S. Cernavoda Carsium Harsova 1-0 (1-0) a marcat Buga Ionut in minutul 1. La juniori: 6-0.

Clasament

#

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

CS Pestera

16

13

3

0

50-11

42p

+18

2

Gloria Baneasa

16

9

2

5

40-32

29p

+5

3

CS Mihail Kogalniceanu

16

9

1

6

44-37

28p

+1

4

CS Cernavoda

16

8

2

6

28-19

26p

-1

5

Perla Murfatlar

16

6

5

5

30-29

23p

+2

6

Vulturii Cazino Constanta

16

6

2

8

34-33

20p

-1

7

Dacia Mircea Voda

16

5

4

7

27-38

19p

-5

8

Sport Prim Oltina

16

5

4

7

34-47

19p

-5

9

CS Carvan Lipnita

16

5

3

8

36-42

18p

-6

10

Carsium Hirsova

16

4

4

8

20-34

16p

-8

11

Steaua Sperantei Silistea

16

3

6

7

22-38

15p

-9

12

Stiinta Poarta Alba

16

3

4

9

31-36

13p

-11


Etapa viitoare

Etapa a XVII a, 26.11.2011

Sport Prim Oltina

Stiinta Poarta Alba

Dacia Mircea Voda

Steaua Sperantei Silistea

Vulturii Cazino Constanta

C.S. Pestera

C.S. Carvan Lipnita

Perla Murfatlar

Carsium Harsova

C.S. Mihail Kogalniceanu

Gloria Baneasa

C.S. Cernavoda


Seria EST

Rezultate si marcatori
C.S. Agigea Sparta Techirghiol 5-1 (2-0) pentru gazde au mract: Parvulescu Claudiu in minutul 20, Dragoi Ionel in minutul 27, Mogosanu Andrei in minutele 53, 70, Iacobuta Paul in minutul 89, iar pentru oaspeti a marcat Stan Ionut in minutul 51. La juniori: 1-3.
Portul Constanta Viteazul Sinoe Mihai Viteazu 2-2 (1-0) pentru gazde au marcat: Iantoc Andrei in minutul 17, Geambasu Cristian in minutul 48, iar pentru oaspeti au marcat: Corbu Stefan in minutul 48, Cojocariu Antonio in minutul 90 (autogol). La juniori: 10-0.
Aurora 23 August A.S. Cogealac 3-0 neprezentare. La juniori: 3-0 neprezentare.
Viitorul Pecineaga G.S.I.B. Mangalia 0-3 (0-1) au marcat: Alexandru Lucian in minutul 44, Trifu Nicolae in minutele 54, 62. La juniori: 1-4.
Victoria Cumpana C.S.O. Ovidiu 1-3 (0-1) pentru gazde a marcat Neculai Claudiu in minutul 90+1, iar pentru oaspeti au marcat: Costache Catalin in minutul 21, Zelca Ionut in minutele 49, 75. La juniori 2-4.

Clasament

#

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

CS Agigea

15

13

0

2

62-15

39p

+15

2

CS Portul Constanta

14

10

3

1

37-13

33p

+12

3

CSO Ovidiu

15

10

0

5

78-36

30p

+9

4

Viteazu Sinoe Mihai Viteazu

15

9

2

4

35-21

29p

+8

5

Sparta Techirghiol

14

7

2

5

44-25

23p

+2

6

Aurora 23 August

15

5

4

6

25-36

19p

-5

7

Victoria Cumpana

15

6

1

8

20-50

19p

-8

8

GSIB Mangalia

15

5

3

7

34-34

18p

-3

9

Cariocas Constanta

14

4

0

10

33-38

12p

-9

10

Viitorul Pecineaga

14

2

0

12

11-60

6p

-12

11

AS Cogealac

14

1

1

12

10-61

4p

-17


Etapa viitoare

Etapa a XVII a, 26.11.2011

C.S.O. Ovidiu

C.S. Portul Constanta

Viteazul Sinoe Mihai Viteazu

Viitorul Pecineaga

G.S.I.B. Mangalia

Cariocas Constanta

Sparta Techirghiol

Victoria Cumpana

A.S. Cogealac

C.S. Agigea

Gloria Albesti

Aurora 23 August


Album foto

  • Articole din editia din data de 22 Noiembrie 2011

  • USL va declansa procedura de suspendare din functie a presedintelui Basescu

    Sport
  • Fotbal Liga a IV a

    Sport
  • Centrul de Permanenta din Baneasa este functional

    Sport
  • Copiii din Razoare vor avea gradinita

    Sport
  • Primaria Navodari doreste sa amenajeze un patinoar cu sprijinul Rompetrol

    Sport
  • Articole din aceeasi categorie

  • Medalii pentru sportivii C.S. Marina Constanța obținute la Ju-Jitsu WORLD CUP

    Sport
  • Sportivii C. S. Dacia Mircea Vodă prezenți la Campionatul Internațional de Kung Fu Cup 2019

    Sport
  • Sportivele CS Medgidia activează în Divizia Speranțe a Campionatului Național de Volei

    Sport
  • Medalii pentru sportivii din Medgidia în cadrul Campionatului Național Individual de Lupte 2019

    Sport
  • Incepe noul sezon de handbal

    Sport
  • Medgidia, str. Republicii nr. 5, etaj 1
    Tel / fax: 0241810404
    Mobil: 0722721771