Fotbal Campionatul Judetean

22 Noiembrie 2011, Bogdan Chirita

Sport

Seria Nord

Rezultate si marcatori
Steaua RTS Cogealac Vointa Sacele 1-3 (0-2) pentru gazde a marcat Talamba I. in minutul 92, iar pentru oaspeti au marcat: Gheorghe Adrian in minutul 10, Taranu Valentin in minutul 33, Turtoi Cristian in minutul 65.
Sportul Tortoman Dunaris Topalu 4-2 (2-1) pentru gazde au marcat: Margean Daniel in minutul 21, Sali Sevghin in minutele 34, 47, Chiazim Selciuc in minutul 57, iar pentru oaspeti au marcat: Neacsu Ionut in minutul 38, Popa Paul in minutul 85.
Speranta Nisipari Viitorul Fantanele 4-0 (3-0) au marcat: Andrus George in minutele 11, 27, Barsan Adrian in minutele 44, 78.
Ulmetum Pantelimon Dunarea Ciobanu 2-1 (2-1) pentru gazde a marcat Pasmangiu Alex in minutele 15, 25, iar pentru oaspeti a marcat Acreala Radu in minutul 28.
Pescarul Ghindaresti A.S. Gradina 5-0 (3-0) au marcat: Simion Marius in minutul 13, Selba Stefan in minutul 36, Platon Andrei in minutele 38, 74, Boboc Nicolae in minutul 46.
Gloria Seimeni Recolta Nicolae Balcescu 1-2.

Clasament

#

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

Recolta Nicolae Balcescu

12

10

0

2

47-15

30p

+12

2

Vointa Sacele

12

8

1

3

34-21

25p

+7

3

Speranta Nisipari

11

8

0

3

46-20

24p

+9

4

Viitorul Fintinele

11

7

1

3

47-20

22p

+7

5

Ulmetum Pantelimon

12

7

0

5

27-23

21p

+3

6

Dunarea Ciobanu

12

6

2

4

47-26

20p

+2

7

Pescarul Ghindaresti

11

6

1

4

38-45

19p

+4

8

Sportul Tortoman

11

5

2

4

26-28

17p

+2

9

Gloria Seimeni

12

5

1

6

38-32

16p

-5

10

Pescarusul Girliciu

12

3

3

6

35-44

12p

-6

11

Dunaris Topalu

12

3

0

9

27-50

9p

-6

12

Steaua RTS Cogealac

12

2

1

9

26-57

7p

-14

13

AS Gradina

12

0

0

12

18-75

0p

-21


Seria SUD

Rezultate si marcatori
Danubius Rasova C.S. II Pestera 4-2 (2-2) pentru gazde au marcat: Olah Constantin in minutele 29, 47, 53, Caradima George in minutul 31, iar pentru oaspeti a marcat Vrabie Daniel in minutele 17, 26.
Tineretul Valea Dacilor C.S.S. Municipal Medgidia 0-2 (0-1) au marcat: Cozma Andrei in minutul 39, Baroncea Alex in minutul 81.
Vointa Cochirleni Inter Ion Corvin 4-3 (1-3) pentru gazde au marcat: Matei Catalin in minutele 45, 81, Ciobanica Eugen in minutele 50, 67, iar pentru oaspeti au marcat: Eniu Daniel in minutul 13, Stan Ion Catalin in minutele 22, 40.
Vointa Siminoc Dunarea Ostrov 1-7 (0-3) pentru gazde a marcat Neagoe Gabriel in minutul 48, iar pentru oaspeti au marcat: Magureanu Ionut in minutul 6, Barzan Alex in minutele 23, 65, 70, Monea Ionut in minutele 50, 53, Oprea Aurelian in minutul 44.
Marmura Deleni Trophaeum Adamclisi 1-2 (1-1) pentru gazde a marcat Stoian Nicusor in minutul 42, iar pentru oaspeti au marcat: Rasit Revan in minutul 39, Dorobantu Constantin in minutul 78.
A.S. Ciocirlia Sacidava Aliman 3-0 neprezentare.

Clasament

#

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

CSM II Valea Dacilor

11

9

1

1

38-14

28p

+7

2

CS II Pestera

12

9

1

2

35-13

28p

+7

3

CSS Municipal Medgidia

11

8

3

0

25-5

27p

+9

4

Dunarea Ostrov

12

7

2

3

43-15

23p

+8

5

Danubius Rasova

10

6

1

3

30-18

19p

+4

6

Inter Ion Corvin

12

6

1

5

31-24

19p

+1

7

Tineretul Valea Dacilor

12

5

1

6

33-28

16p

-2

8

AS Ciocirlia

12

4

2

6

17-19

14p

-7

9

Sacidava Aliman

12

4

2

6

28-33

14p

-4

10

Vointa Siminoc

11

4

1

6

40-33

13p

-2

11

Marmura Deleni

12

2

0

10

14-58

6p

-9

12

Vointa Cochirleni

12

1

2

9

15-44

5p

-13

13

Trophaeum Adamclisi

11

1

1

9

12-57

4p

-8


Seria EST

Rezultate si marcatori
Viitorul Cerchezu Recolta Negru Voda 4-2 (2-1) pentru gazde au marcat: Boca Leonard in minutul 20, Cristea Mihai in minutele 35, 78, Albu Cosmin in minutul 54, iar pentru oaspeti au marcat: Schiopu Ion in minutul 8, Sarboiu Cristi in minutul 65.
C.F.R. Constanta Gloria II Albesti Cotu Vaii 6-1 (3-0) pentru gazde au marcat: Pintilie Cristian in minutele 26, 71, Stefan Iuliu in minutele 30, 68, Florea Gabriel in minutul 34, Ocheana Cristian in minutul 76, iar pentru oaspeti a marcat Moagher Cristian in minutul 87.
A.S. Baraganu Viitorul Cobadin 0-2 (0-1) a marcat Gasca Marian in minutele 22, 58.
Avantul Comana Sparta II Techirghiol 2-5 (0-3) pentru gazde au marcat: Lucaci Petrica in minutul 46, Ciocan Sorin in minutul 63, iar pentru oaspeti au marcat: Stan Ionut in minutele 1, 19, Balan Mihai in minutul 27, Mitran Cristian in minutul 70, Irofte Mihai in minutul 84.
Unirea Topraisar Luceafarul Amzacea 1-2 (0-2) pentru gazde a marcat Paun Razvan in minutul 52, iar pentru oaspeti a marcat Stan Gabriel in minutele 19, 40.
Farul Tuzla Fulgerul Chirnogeni 3-1 (2-0) pentru gazde au marcat: Aldea Vasile in minutul 9, Costea Cristian in minutele 38, 60, iar pentru oaspeti a marcat Spoiala Constantin in minutul 70.
C.S. II Aigea Viitorul Mereni 3-2 (0-0) pentru gazde au marcat: Manea Marian in minutul 50, Nita Daniel in minutele 72, 90, iar pentru oaspeti au marcat: Nedelcu Ciprian in minutul 70, Pitea Silviu in minutul 85.

Clasament

#

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

Luceafarul Amzacea

13

11

1

1

47-15

34p

+13

2

Sparta II Techirghiol

12

10

1

1

60-23

31p

+13

3

Farul Tuzla

12

9

1

2

38-25

28p

+10

4

Fulgerul Chirnogeni

13

8

2

3

40-25

26p

+5

5

CFR Constanta

13

8

1

4

38-15

25p

+4

6

Viitorul Cobadin

13

6

1

6

31-31

19p

+1

7

Gloria II Albesti Cotul Vaii

13

6

1

6

23-29

19p

-2

8

Unirea Topraisar

13

5

3

5

29-22

18p

-3

9

Viitorul Mereni

13

5

3

5

26-20

18p

0

10

Avintul Comana

13

4

0

9

22-33

12p

-6

11

C.S. II Agigea

13

4

0

9

16-35

12p

-6

12

Recolta Negru Voda

13

3

0

10

19-43

9p

-9

13

Viitorul Cerchezu

13

3

0

10

23-64

9p

-12

14

AS Baraganu

13

0

2

11

14-46

2p

-16


Articole din editia din data de 22 Noiembrie 2011

  • USL va declansa procedura de suspendare din functie a presedintelui Basescu

    Sport
  • Fotbal Liga a IV a

    Sport
  • Centrul de Permanenta din Baneasa este functional

    Sport
  • Copiii din Razoare vor avea gradinita

    Sport
  • Primaria Navodari doreste sa amenajeze un patinoar cu sprijinul Rompetrol

    Sport
  • Articole din aceeasi categorie

  • Mihaela Albu, jucătoare legitimată la C.S Medgidia face parte din lotul echipei Naționale de Volei Feminin. Jucătoarea din Medgidia poartă tricoul cu numărul 6

    Sport
  • Valentin Dumitrică, portarul și totodată președintele secției de fotbal C.S. Medgidia convocat în echipa națională de fotbal pe plajă la Jocurile Olimpice Europene

    Sport
  • Complexul Sportiv “CENTENAR 2018” a fost inaugurat

    Sport
  • Micii fotbaliști din Cumpăna sunt campionii judeţului!

    Sport
  • Rezultate deosebite la Olimpiada Gimnaziilor - la oina pentru elevii Scolii Nr. 1 Pestera

    Sport
  • Medgidia, str. Republicii nr. 5, etaj 1
    Tel / fax: 0241810404
    Mobil: 0722721771