Fotbal Campionatul Judetean

15 Noiembrie 2011, Bogdan Chirita

Sport

Seria NORD

Rezultate si marcatori
Vointa Sacele Speranta Nisipari 6-3 (2-0) pentru gazde au marcat: Bosca Marcel in minutele 20, 37, Oprea Aurelian in minutul 51, Taranu Valentin inminutul 53, Gheorghe Adrian in minutul 65, Abdulhai Taner in minutul 75, iar pentru oaspeti au marcat: Marrinica Alex in minutul 55, Lupse Bogdan Alex in minutele 77, 90+2.
Recolta Nicolae Balcescu Pescarul Ghindaresti 8-1 (4-1) pentru gazde au marcat: Goreac Ionut in minutele 6, 40, Toma Daniel in minutele 27, 54, 56, Manole Marius in minutul 32, Stefan Florin in minutele 69, 77, iar pentru oaspeti a marcat Platon Anatoli in minutul 5.
Pescarusul Garliciu Sportul Tortoman 3-3 (3-1) pentru gazde au marcat: Boba George in minutul 7, Rocobeanu Ionut in minutele 11, 16, iar pentru oaspeti au marcat: Rusu Marian in minutul 38, Panzariu Danut in minutele 57, 78.
Dunarea Ciobanu Gloria Seimeni 5-1 (4-1) pentru gazde au marcat: Mihai Constantin in minutul 5, Acreala Radu in minutul 24, Culea Dumitru in minutul 33, Nadrag Florin in minutul 35, Ilie Mircea in minutul 54, iar pentru oaspeti a marcat Dobra Daniel in minutul 34.
A.S. Gradina Steaua RTS Cogealac 0-4 (0-4) a marcat Coneac Nicolae in minutele 7, 20, 24, 29.
Dunaris Topalu Ulmetum Pantelimon 2-3.

Clasament

#

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

Recolta Nicolae Balcescu

11

9

0

2

45-14

27p

+9

2

Viitorul Fintinele

10

7

1

2

47-16

22p

+7

3

Vointa Sacele

11

7

1

3

31-20

22p

+4

4

Speranta Nisipari

10

7

0

3

42-20

21p

+9

5

Dunarea Ciobanu

11

6

2

3

46-24

20p

+2

6

Ulmetum Pantelimon

11

6

0

5

25-22

18p

+3

7

Gloria Seimeni

11

5

1

5

37-30

16p

-2

8

Pescarul Ghindaresti

10

5

1

4

33-45

16p

+4

9

Sportul Tortoman

10

4

2

4

22-26

14p

+2

10

Pescarusul Girliciu

12

3

3

6

35-44

12p

-6

11

Dunaris Topalu

11

3

0

8

25-46

9p

-6

12

Steaua RTS Cogealac

11

2

1

8

25-54

7p

-11

13

AS Gradina

11

0

0

11

18-70

0p

-21


Etapa viitoare

Etapa a XIII a, 20.11.2011

Steaua RTS Cogealac

Vointa Sacele

Pescarul Ghindaresti

A.S. Gradina

Gloria Seimeni

Recolta Nicolae Balcescu

Ulmetum Pantelimon

Dunarea Ciobanu

Sportul Tortoman

Dunaris Topalu

C.S. II Cernavoda

Pescarusul Garliciu

Speranta Nisipari

Viitorul Fantanele


Seria EST

Rezultate si marcatori
Gloria II Cotu Vaii Farul Tuzla 1-6 (0-3) penru gazde a marcat Guraliuc Marian in minutul 50, iar pentru oaspeti au marcat: Costea Cristian in minutele 4, 62, Florea Cristian in minutele 15, 41, Mircea Catalin in minutele 82, 85.
Fulgerul Chirnogeni Avantul Comana 3-1 (3-0) pentru gazde au marcat: Spoiala Constantin in minutul 10, Stanga Ionut in minutele 14, 35, iar pentru oaspeti a marcat Eusmi Eroin in minutul 85.
Luceafarul Amzacea C.F.R. Constanta 2-1 (1-1) pentru gazde au marcat: Saban Ener in minutul 26, Sandu Gabriel in minutul 67, iar pentru oaspeti a marcat Stefan Iuliu in minutul 12.
Sparta II Techirghiol A.S. Baraganu 7-1 (2-0) pentru gazde au marcat: Zelca Tanase in minutul 6, Slincu Ioan in minutul 40, Stan Ionut in minutele 48, 64, Berceanu Cristian in minutele 80, 84, Guteanu Alex in minutul 84, iar pentru oaspeti a marcat Cazacu Marian in minutul 3.
Recolta Negru Voda Unirea Topraisar 1-3 (1-3) pentru gazde a marcat Calmuschi Adonis in minutul 44, iar pentru oaspeti au marcat: Bugu Alex in minutul 7, Iordachi Daniel in minutul 17, Calin Mihail in minutul 29.
Viitorul Mereni Viitorul Cerchezu 9-2 (4-2) pentru gazde au marcat: Slabu Paul in minutul 29, Tudor Gheorghe in minutul 36, Vasilescu Adrian in minutele 39, 52, 53, 64, Ciobanasu Catalin in minutul 40 (autogol), Nedelcu Malin in minutul 70, Grosu Tase in minutul 85, iar pentru oaspeti au marcat: Boca Leonard in minutul 15, Ciobanasu Catalin in minutul 42.

Clasament

#

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

Luceafarul Amzacea

12

10

1

1

45-14

31p

+10

2

Sparta II Techirghiol

11

9

1

1

55-21

28p

+10

3

Fulgerul Chirnogeni

12

8

2

2

39-22

26p

+5

4

Farul Tuzla

11

8

1

2

35-24

25p

+10

5

CFR Constanta

12

7

1

4

32-14

22p

+4

6

Gloria II Albesti Cotul Vaii

12

6

1

5

22-23

19p

-2

7

Unirea Topraisar

12

5

3

4

28-20

18p

0

8

Viitorul Mereni

12

5

3

4

24-17

18p

0

9

Viitorul Cobadin

12

5

1

6

29-31

16p

-2

10

Avintul Comana

12

4

0

8

20-28

12p

-3

11

C.S. II Agigea

12

3

0

9

13-33

9p

-6

12

Recolta Negru Voda

12

3

0

9

17-39

9p

-9

13

Viitorul Cerchezu

12

2

0

10

19-62

6p

-12

14

AS Baraganu

12

0

2

10

14-44

2p

-13


Etapa viitoare

Etapa a XIII a, 20.11.2011

Farul Tuzla

Fulgerul Chirnogeni

C.F.R. Constanta

Gloria II Cotu Vaii

Unirea Topraisar

Luceafarul Amzacea

Viitorul Cerchezu

Recolta Negru Voda

A.S. Independenta

Viitorul Mereni

A.S. Baraganu

Viitorul Cobadin

Avantul Comana

Sparta II Techirghiol


Seria SUD

Rezultate si marcatori
C.S. II Pestera Tineretul Valea Dacilor 3-3 (1-1) pentru gazde a marcat Stefan George in minutele 27, 51, 60, iar pentru oaspeti au marcat: Chiporeanu Bogdan in minutul 15, Bodilcu Ionut in minutele 50, 68.
Inter Ion Corvin Vointa Siminoc 3-1 (1-1) pentru gazde au marcat: Stan I. Catalin in minutul 37, Ion Nicusor in minutul 54, Eniu Daniel in minutul 90, iar pentru oaspeti a marcat Lungu Cristian in minutul 11.
Sacidava Aliman Danubius Rasova 4-5 (2-2) pentru gazde au marcat: Topalu Nicolae in minutele 15, 22, Rizea Ion in minutul 82, Purcarea Marian in minutul 84, iar pentru oaspeti au marcat: Olah Constantin in minutele 21, 49, 70, 80, Dane Aurelian in minutul 24.
Trophaeum Adamclisi Vointa Cochirleni 2-2 (0-0) pentru gazde au marcat: Lazar Sorin in minutul 51, Baranga Vasile in minutul 64, iar pentru oaspeti au marcat: Matei Daniel in minutul 58, Ciobanica Eugen in minutul 60.
C.S.S. Municipal Medgidia Marmura Deleni 6-0 (3-0) au marcat: Antip Daneil in minutele 24, 55, Busuioc Sorin in minutul 31 (autogol), Dorobantu Georgian in minutul 36, Baroncea Alex in minutul 75, Ozkan Vural in minutul 77.
C.S.M. II Valea Dacilor A.S. Ciocirlia 2-0 (0-0) au marcat: Langu Mihai in minutul 70, Cartoafa Mihai in minutul 79.

Clasament

#

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

CSM II Valea Dacilor

11

9

1

1

38-14

28p

+7

2

CS II Pestera

11

8

2

1

33-12

26p

+5

3

CSS Municipal Medgidia

10

6

3

1

21-10

21p

+3

4

Dunarea Ostrov

11

6

2

3

36-14

20p

+5

5

Inter Ion Corvin

11

6

1

4

28-20

19p

+1

6

Tineretul Valea Dacilor

11

5

2

4

36-26

17p

+2

7

Danubius Rasova

9

5

1

3

26-16

16p

+4

8

Sacidava Aliman

11

4

2

5

28-30

14p

-4

9

Vointa Siminoc

10

4

1

5

39-26

13p

+1

10

AS Ciocirlia

11

3

2

6

14-19

11p

-7

11

Marmura Deleni

11

2

0

9

13-56

6p

-6

12

Vointa Cochirleni

11

1

2

8

16-39

5p

-10

13

Trophaeum Adamclisi

10

0

1

9

10-56

1p

-11


Etapa viitoare

Etapa a XII a, 13.11.2011

Danubius Rasova

C.S. II Pestera

A.S. Ciocirlia

Sacidava Aliman

Vointa Valu Traian

C.S.M. II Valea Dacilor

Vointa Siminoc

Dunarea Ostrov

Vointa Cochirleni

Inter Ion Corvin

Marmura Deleni

Trophaeum Adamclisi

Tineretul Valea Dacilor

C.S.S.M. Medgidia



Album foto

  • Articole din editia din data de 15 Noiembrie 2011

  • Primarul din Mangalia, eliberat din functie prin ordin al prefectului

    Sport
  • Fotbal Liga a IV a

    Sport
  • Inaugurari cu fast in comuna Gradina

    Sport
  • Proiectele de dezvoltare ale orasului Navodari au fost aprobate de Consiliul Local

    Sport
  • Fotbal Campionatul Judetean

    Sport
  • Articole din aceeasi categorie

  • Medalii pentru sportivii C.S. Marina Constanța obținute la Ju-Jitsu WORLD CUP

    Sport
  • Sportivii C. S. Dacia Mircea Vodă prezenți la Campionatul Internațional de Kung Fu Cup 2019

    Sport
  • Sportivele CS Medgidia activează în Divizia Speranțe a Campionatului Național de Volei

    Sport
  • Medalii pentru sportivii din Medgidia în cadrul Campionatului Național Individual de Lupte 2019

    Sport
  • Incepe noul sezon de handbal

    Sport
  • Medgidia, str. Republicii nr. 5, etaj 1
    Tel / fax: 0241810404
    Mobil: 0722721771