Fotbal Liga a IV a

20 Septembrie 2011, Bogdan Chirita

Sport

Seria VEST

Rezultate si marcatori
C.S. Pestera – Vulturii Cazino Constanta 3-0 (1-0) – au marcat: Normambet Dogan in minutul 25, Ripert Farfait in minutul 61, Cogali Enis in minutul 78. La juniori: 2-5.
C.S. Mihail Kogalniceanu – Carsium Harsova 4-1 (0-0) – pentru gazde au marcat: Treznea Ioan in minutele 57, 84, 90+3, Cibanu Ionut in minutul 68, iar pentru oaspeti a marcat Vina Marius in minutul 80. La juniori: 2-3.
Perla Murfatlar – C.S. Carvan Lipnita 5-4 (1-3) – pentru gazde au marcat: Leizeriuc Iulian in minutul 2, Manoliu Cristian in minutele 67, 85, 86, Stanciuc Ciprian in minutul 78, iar pentru oaspeti au marcat: Pitu Adrian in minutele 18, 26, 41, Geileanu Mihai in minutle 51. La juniori: 17-2.
Stiinta Poarta Alba – Sport Prim Oltina 7-1 (5-1) – pentru gazde au marcat: Miron Constantin in minutele 15, 43, Baubec Emrah in minutul 27, Calin Catalin in minutul 29, Gifu Gabriel in minutele 39, 85, Anton Catalin in minutul 55, iar pentru oaspeti a marcat Amariei Ion in minutul 53. La juniori: 10-3.
Steaua Sperantei Silistea – Dacia Mircea Voda – meci amanat, se joaca marti 20.09.2011.

Clasament

#

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

CS Pestera

6

5

1

0

23-4

16p

+7

2

Gloria Baneasa

6

4

0

2

11-10

12p

+3

3

Perla Murfatlar

6

3

2

1

18-14

11p

+5

4

CS Cernavoda

6

3

1

2

17-8

10p

+1

5

Vulturii Cazino Constanta

6

3

1

2

16-11

10p

+1

6

CS Mihail Kogalniceanu

6

3

1

2

12-18

10p

+1

7

CS Carvan Lipnita

6

3

0

3

20-17

9p

0

8

Dacia Mircea Voda

5

2

2

1

9-10

8p

-4

9

Carsium Hirsova

6

2

0

4

7-15

6p

-3

10

Steaua Sperantei Silistea

5

1

1

3

7-11

4p

-2

11

Stiinta Poarta Alba

6

1

0

5

10-15

3p

-6

12

Sport Prim Oltina

6

0

1

5

10-27

1p

-8


Etapa viitoare

Etapa a VII a, 24.09.2011

C.S. Carvan Lipnita

Stiinta Poarta Alba

Sport Prim Oltina

Steaua Sperantei Silistea

Dacia Mircea Voda

C.S. Pestera

Gloria Baneasa

Vulturii Cazino Constanta

Carsium Harsova

Perla Murfatlar

C.S. Cernavoda

C.S. Mihail Kogalniceanu


Seria EST

C.S. Portul Constanta – C.S.O. Ovidiu 0-2 (0-1) – au marcat: Andrei Mihai in minutul 10, Zelca Ionut in minutul 62. La juniori: 9-0.
Aurora 23 August – Gloria Albesti 3-0 (1-0) – au marcat: Balteanu Viorel in minutul 10, Marin Lucian in minutul 51, Burcea Razvan in minutul 71. La juniori 4-1.
Viitorul Pecineaga – Viteazul Sinoe Mihai Viteazu 2-4 (2-1) – pentru gazde au marcat: Trifan Gheorghe in minutul 22, Manciu George in minutul 42, iar pentru oaspeti au marcat: Boglesi Sorin in minutul 28, Ivaniv Nicusor in minutele 53, 85, 89. La juniori: 1-2.
Cariocas Constanta – G.S.I.B. Mangalia 4-3 (2-1) – pentru gazde au marcat: Mega Costin in minutele 2, 81, Ghita Iulian in minutul 40, Preda Alex in minutul 65, iar pentru oaspeti au marcat: Ilie Ionut in minutul 7, Dimoftei Vasile Emilian in minutele 77, 90+3. La juniori: 1-1.
Victoria Cumpana – Sparta Techirghiol 3-2 (1-1) – pentru gazde au marcat: Cristea Marian in minutul 10, Fizesan Tudorel in minutul 57, Gusa Marian in minutul 64, iar pentru oaspeti au marcat: Curtmemet Erdal in minutul 33, Pavlicu Inocentiu in minutul 81. La juniori: 0-3 (neprezentare).
C.S. Agigea – A.S. Cogealac 9-0 (3-0) – au marcat: Almaghe Alex in minutele 10, 12, Nicolae Marius in minutele 32, 57, Cristache Paul in minutul 48, Parvulescu Claudiu in minutul 54, Carapcea Cristian in minutul 65, Nedelea Florentin in minutele 70, 72. La juniori: 9-1.

Clasament

#

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

CS Agigea

6

6

0

0

24-6

18p

+9

2

CS Portul Constanta

6

5

0

1

18-7

15p

+6

3

CSO Ovidiu

6

4

0

2

28-13

12p

+3

4

Gloria Albesti

6

4

0

2

18-14

12p

+3

5

Victoria Cumpana

6

4

0

2

12-19

12p

0

6

Aurora 23 August

6

2

3

1

12-14

9p

0

7

Viteazu Sinoe Mihai Viteazu

6

2

1

3

11-11

7p

-2

8

Sparta Techirghiol

6

2

1

3

18-19

7p

-2

9

GSIB Mangalia

6

2

0

4

19-15

6p

-3

10

Cariocas Constanta

6

1

0

5

7-16

3p

-6

11

Viitorul Pecineaga

6

1

0

5

7-17

3p

-3

12

AS Cogealac

6

0

1

5

5-28

1p

-8


Etapa viitoare

Etapa a VII a, 24.09.2011

Sparta Techirghiol

C.S. Portul Constanta

C.S.O. Ovidiu

Viitorul Pecineaga

Viteazul Sinoe Mihai Viteazu

Cariocas Constanta

Gloria Albesti

G.S.I.B. Mangalia

A.S. Cogealac

Victoria Cumpana

Aurora 23 August

C.S. Agigea

Album foto

  • Articole din editia din data de 20 Septembrie 2011

  • Cum vor autoritatile sa incalce Legea Pensiilor

    Sport
  • Fotbal Liga a IV a

    Sport
  • Programul de reinfiintare a perdelelor forestiere prezentat edililor si agricultorilor din judet

    Sport
  • Inceput de an prescolar pentru micutii din Saligny intr-o noua gradinita

    Sport
  • Proiectele primarului Nicolae Matei, votate de Consiliul Local

    Sport
  • Articole din aceeasi categorie

  • Micii fotbaliști din Cumpăna sunt campionii judeţului!

    Sport
  • Rezultate deosebite la Olimpiada Gimnaziilor - la oina pentru elevii Scolii Nr. 1 Pestera

    Sport
  • Vasilica Cristocea este noul antrenor principal al echipei de seniori Victoria Cumpana

    Sport
  • Gala Kick Boxing K-1, prima editie in comuna Fantanele

    Sport
  • Comuna Fantanele se mandreste cu campioni si vicecampioni nationali la Kickboxing

    Sport
  • Medgidia, str. Republicii nr. 5, etaj 1
    Tel / fax: 0241810404
    Mobil: 0722721771