Primăria și Consiliul Local Cumpăna au organizat, ca în fiecare an, Ziua Îndrăgostiților la Români, Dragobetele.
Cu această ocazie,pe 21 februarie incepând cu ora 17:00, la Casa de Cultură din Cumpăna a avut loc o petrecere pentru cuplurile tinere, dar și trecute de prima tinerețe. Cei prezenți au avut parte de un spectacol dedicat iubirii, plin de emoție, de sensibilitate şi candoare.
Au urcat pe scenă ansamblurile “Româncuța”, „Mugurașii”, „Boboceii”, alături de artiști ai comunei Cumpăna: Lica Tănase, Sandu Gubei, Lucian Costea, Elena Iordan, Ștefania Luzinschi, Cătălin Câmpanu, Adriana Ivanciu, Școala de Dans „Laura Dance Studio”. Invitați speciali au fost Nicu Paleru și Puișor de la Constanța.
Organizatorii au pus la dispoziție gustările, sucurile, dar și toată voia bună!








