Cu ocazia Zilei Internaționale a Copilului, Primăria comunei Grădina le pregătește celor mici o experiență de neuitat. Primarul comunei, Gabriela Iacobici, alături de Consiliul Local Grădina, organizează vineri, 29 mai 2026, o excursie specială pentru copiii din comună la „The Base”, considerat cel mai nou și modern loc de joacă indoor din județul Constanța.
Plecarea va avea loc la ora 09:00, din fața sediului Primăriei, iar cei mici vor avea parte de o zi plină de aventură, energie, joc și momente memorabile într-un spațiu dedicat distracției și explorării.
The Base este cel mai mare loc de joacă interior din Constanța, având o suprafață impresionantă de 1700 de metri pătrați. Spațiul modern și sigur pune la dispoziția copiilor numeroase activități interactive și zone de aventură: trambuline, pereți de cățărat, tobogane, groapă cu nisip, teren sportiv, mașinuțe, jocuri electronice și ateliere tematice. Totodată, locația oferă și un restaurant & lounge premium destinat părinților.
Prin această inițiativă, administrația locală își propune să le ofere copiilor din comună o experiență aparte, într-un loc apreciat pentru standardele moderne și diversitatea activităților dedicate celor mici.
„Copiii merită cele mai frumoase amintiri și cele mai sincere motive de bucurie. Ne-am dorit ca fiecare copil din comuna Grădina să aibă parte de o experiență specială, într-un loc modern, sigur și plin de energie pozitivă. Ziua Copilului este despre zâmbete, emoție și momente petrecute împreună, iar pentru noi, fericirea copiilor rămâne cea mai importantă”, a declarat primarul comunei Grădina, Gabriela Iacobici.
Evenimentul este organizat ca un gest de apreciere și prețuire pentru copiii comunității, transformând Ziua Internațională a Copilului într-o adevărată sărbătoare dedicată celor mici. Atmosfera de joc, distracție și aventură promite să ofere participanților o experiență unică și multe amintiri frumoase.








