Sport

Fotbal Campionatul Judetean

Seria Nord

Rezultate si marcatori
Steaua Sperantei Silistea – Pescarul Ghindaresti 3-0 (2-0) – au marcat: Axinte Vasile in minutul 34, Siminiceanu Daniel in minutul 43, Meauca Marian in minutul 71.
Dunaris Topalu – C.S.S. Medgidia 9-1 (1-1) – pentru gazde au marcat: Filip Alex in minutele 25, 48, 65, Neacsu Ionut in minutele 49, 78, Maciuca Marian in minutele 55, 62, Cristescu Adi in minutul 60, Poltz Florin in minutul 90+2, iar pentru oaspeti a marcat Sali Sevghin in minutul 33.
Viteazul Sinoe Mihai Viteazu – Gloria Seimeni 8-2 (2-0) – pentru gazde au marcat: Robu Valentin in minutul 41, Manole Marian in minutele 45, 49, Corbu Stefan in minutele 48, 55, Bogles Sorin in minutul 70, Ivanov Nicolae in minutul 71, Stoian Ionut in minutul 85, iar pentru oaspeti a marcat Bustenea Gabriel in minutele 60, 88.
Viitorul Fantanele – Viitorul Nisipari 4-4 (1-2) – pentru gazde au marcat: Nicolae Cosmin in minutul 35, Misea Valeriu in minutul 48, Tudosie Valentin in minutul 71, Clinciu Gabriel in minutul 90+2, iar pentru oaspeti au marcat: Pena Vasile in minutele 10, 32, Banciu Alex in minutul 55, Ochiulet Silviu in minutul 86.
Pescarusul Garliciu – Sportul Tortoman 4-2 (3-1) – pentru gazde au marcat: Raducan Dumitru in minutul 31, Gavril Stelian in minutul 41 (autogol), Furnica Marin in minutul 44, Draghici Marin in minutul 55, iar pentru oaspeti au marcat: Ghita Alexandru in minutul 30, Mart Gheorghe in minutul 72.
Dunarea Ciobanu – Ulmetum Pantelimon 2-1 (2-1) – pentru gazde au marcat: Codreanu George in minutul 7, Acreala Radu in minutul 18, iar pentru oaspeti a marcat Pasmangiu Alex in minutul 90.
Marcon Star Medgidia – Recolata Nicolae Balcescu 1-2 (0-1) – pentru gazde a marcat Ion Iulian in minutul 80, iar pentru oaspeti a marcat: Stefan Ciprian in minutele 35, 77.
Clasament

Nume
echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

Steaua Sperantei Silistea

20

18

1

1

84-24

55p

+25

2

Viteazu Sinoe Mihai Viteazu

20

16

0

4

68-20

48p

+18

3

Recolta Nicolae Balcescu

20

12

2

6

49-31

38p

+8

4

Dunarea Ciobanu

20

12

1

7

48-33

37p

+4

5

Ulmetum Pantelimon

20

10

2

8

59-38

32p

+2

6

Marcon Star Medgidia

20

9

3

8

37-41

30p

-3

7

Viitorul Nisipari

19

8

3

8

40-38

27p

+3

8

Pescarul Ghindaresti

19

8

2

9

46-46

26p

-4

9

Pescarusul Girliciu

20

7

5

8

47-52

26p

-4

10

Gloria Seimeni

20

7

2

11

42-53

23p

-7

11

Viitorul Fintinele

20

6

5

9

44-59

23p

-7

12

Dunaris Topalu

20

4

6

10

40-51

18p

-12

13

Sportul Tortoman

20

4

2

14

26-68

14p

-16

14

CSS Medgidia

20

1

0

19

19-93

3p

-24

Etapa viitoare

                ETAPA a XXI-a 15.05.2011

Sportul
Tortoman

Steaua
Sperantei Silistea

Pescarul
Ghindaresti

Viitorul
Fantanele

Viitorul
Nisipari

Dunaris
Topalu

C.S.S.
Medgidia

Sinoe
Mihai Viteazu

Ulmetum
Pantelimon

Pescarusul
Garliciu

Recolta
Nicolae Balcescu

Dunarea
Ciobanu

Gloria
Seimeni

Marcon
Star Medgidia

Seria Sud 
Rezultate si marcatori
Progresul Doromir – Dunarea Ostrov 6-2 (0-1) – pentru gazde au marcat: Leoveanu Viorel in minutele 60, 62, 75, 77, Marin Madalin in minutele 69, 89, iar pentru oaspeti a marcat Manea Ionut in minutele 31, 70. Echipa Dunarea Ostrov a depus contestatie pentru substituire de jucator.
C.S.M. II Valea Dacilor – Trophaeum Adamclisi 12-4 (6-1) – pentru gazde au marcat: Crismaru Marian in minutul 20, Grecu Iulian in minutul 25, Baubec Elvis in minutele 27, 39, Baubec Eden in minutul 32, Mitu George in minutele 33, 80, 82, Geafar Iuncel in minutul 55, Sava Ionut in minutele 57, 67, Pavel Catalin in minutul 89, iar pentru oaspeti au marcat: Dumitru Vasile in minutul 36, Rasit Revan in minutul 70, Pavel Ionut in minutul 77, Bebu Daniel in minutul 51 (autogol).
Viitorul Cobadin – Sacidava Aliman 5-1 (2-1) – pentru gazde au marcat: Hristoaie Cristian in minutele 12, 52, 53, Leonte Aurelian in minutele 31, 47, iar pentru oaspeti a marcat Constatin Ionut in minutul 4.
Marmura Deleni – Danubius II Rasova 0-2 (0-2) – au marcat: Matei Catalin in minutul 11, Matei Ionut in minutul 15.
C.S. II Pestera – Vointa Valu lui Traian 2-4 (1-0) – pentru gazde au marcat: David Ionut in minutul 25, Chiru Ionut in minutul 81, iar pentru oaspeti au marcat: Sandu Alex in minutul 55, Tuchendria George in minutul 58, Paun Nicolae in minutul 62, Mustafa Denis in minutul 86.
A.S. Ciocirlia – Tineretul Valea Dacilor 1-2 (0-2) – pentru gazde a marcat Dragomir Constantin in minutul 55, iar pentru oaspeti au marcat: Bodilcu Florin Ionut in minutul 21, Arete Costel in minutul 34.
Inter Ion Corvin – Vointa Siminoc 5-0 (1-0) – au marcat: Stan Catalin in minutele 35, 50, 56, Sandu George in minutul 53, Melinte Dragos in minutul 63.
Clasament

Nume
echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

Dunarea Ostrov

18

15

0

3

114-18

45p

+18

2

Progresul Dobromir

20

14

0

6

62-32

42p

+12

3

CS Pestera

20

12

1

7

69-42

37p

+7

4

Viitorul Cobadin

20

11

1

8

49-47

34p

+4

5

Vointa Siminoc

19

9

5

5

63-45

32p

+2

6

AS Ciocirlia

20

9

5

6

29-26

32p

-1

7

Inter Ion Corvin

20

10

1

9

61-53

31p

-2

8

Danubius II Rasova

20

10

1

23

39-61

31p

-8

9

Vointa Valu lui Traian

20

8

4

8

38-43

28p

-2

10

Sacidava Aliman

19

9

1

9

43-55

28p

+4

11

CSM II Medgidia Valea Dacilor

19

8

3

8

49-53

27p

0

12

Tineretul Valea Dacilor

20

6

1

13

35-73

19p

-11

13

Marmura Deleni

19

4

1

14

25-65

13p

-17

14

Trophaeum Adamclisi

20

2

4

14

40-100

10p

-17

Etapa viitoare

                ETAPA a XXI a 15.05.2011

Vointa
Valu Traian

Marmura
Deleni

Danubius
II Rasova

Viitorul
Cobadin

Sacidava
Aliman

C.S.M.
II Medgidia

Trophaeum
Adamclisi

Progresul
Dobromir

Tineretul
Valea Dacilor

C.S. II
Pestera

Vointa
Siminoc

A.S.
Ciocirlia

Dunarea
Ostrov

Inter
Ion Corvin

Seria Est

Rezultate si marcatori
Fulgerul Chirnogeni – Sparta II Techirghiol 3-6 (0-3) – pentru gazde au marcat: Spoiala Constantin in minutele 47, 79, Stanga Ionut in minutul 50, iar pentru oaspeti au marcat: Beldiman Ionut in minutul 3, Munteanu Mircea in minutele 18, 63, 85, Ghetau Sorin in minutul 46, Beroeanu Cristian in minutul 46.
Elif Fantana Mare – C.F.R. Constanta 3-3 (0-2) – pentru gazde au marcat: Temerbec Muzeir in minutele 57, 60, Selim Belgin in minutul 75, iar pentru oaspeti au marcat: Serban Marius in minutul 35, Pintilie Cristian in minutul 43, Caracostea Ionut in minutul 70.
Viitorul Cercezu – Gloria II Cotu Vaii 8-1 (4-1) – pentru gazde au marcat: Boca Ionut in minutele 4, 22, 28, 44, Enache Marius in minutul 51, Albu Cosmin in minutele 56, 88, Florea Adrian in minutul 78, iar pentru oaspeti a marcat Enache Ion in minutul 25.
Luceafarul Amzacea – Recolta Negru Voda 2-2 (2-0) – pentru gazde a marcat Dragomir Adrian in minutele 10, 15, iar pentru oaspeti a marcat Dragomir Cristu in minutele 67, 71.
Unirea Topraisar – Avantul Comana 1-2 (0-1) – pentru gazde a marcat Afocaritei Daniel in minutul 69, iar pentru oaspeti a marcat Ciocan Ionut in minutele 33, 61.
Vulturii Cazino Constanta – Viitorul Mereni 4-1 (0-0) – pentru gazde au marcat: Feizula Senis in minutul 53, Mustafa Ghiocan in minutul 62,  Asan Eren in minutul 67, Ferenti Radu in minutul 75, iar pentru oaspeti a marcat Grosu Tase in minutul 80.
Clasamet

Nume
echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

Recolta Negru Voda

20

17

2

1

67-28

51p

+21

2

Vulturii Cazino Constanta

19

16

0

3

77-19

48p

+18

3

Luceafarul Amzacea

20

13

4

3

74-28

43p

+13

4

CFR Constanta

20

12

3

5

53-27

39p

+12

5

Sparta Techirghiol

18

13

0

5

65-45

39p

+12

6

Viitorul Mereni

20

9

3

8

50-42

30p

0

7

Unirea Topraisar

20

9

3

8

44-42

30p

0

8

ELIF Fintina Mare

19

7

4

8

35-42

25p

-2

9

Avintul Comana

18

8

2

8

28-31

26p

-7

10

Gloria II Albesti Cotul Vaii

20

7

0

13

42-67

21p

-6

11

Fulgerul Chirnogeni

20

5

2

13

41-61

17p

-13

12

AS Independenta

20

3

1

16

24-68

10p

-23

13

AS Baraganu

20

2

3

15

22-89

9p

-21

14

Viitorul Cerchezu

20

2

2

16

44-77

8p

-22

Etapa viitoare

                ETAPA a XXI a 15.05.2011

Avantul
Comana

Luceafarul
Amzacea

Recolta
Negru Voda

Viitorul
Cerchezu

Gloria
II Albesti

Elif
Fantana Mare

C.F.R.
Constanta

Fulgerul
Chirnogeni

A.S.
Baraganu

Unirea
Topraisar

Viitorul
Mereni

A.S.
Independenta

Sparta
II Techirghiol

Vulturii
Cazino Constanta

Lasa un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată.

*