Campionatul Judetean de Fotbal

15 Aprilie 2014, Bogdan Ionuţ Chiriţă

Sport

Seria Nord
Rezulate si marcatori

Gloria Seimeni - Ulmetum Pantelimon 6-3 (5-2) - pentru gazde au marcat: Cumpanasu Silviu in minutele 3, 42, 68, Anton Catalin in minutele 14, 34, Ion Vasile in minutul 26, iar pentru oaspeti au marcat: Olaru Constantin in minutele 37, 49, Dragut Iulian in minutul 40.
Pescarul Ghindaresti - Viitorul Fantanele 3-1 (1-1) - pentru gazd au marcat: Grigore Ionel in minutul 4, Nicolai Romica in minutul 61, Panfilov Alex in minutul 89, iar pentru oaspeti a marcat Serban Andrei in minutul 26.
Victoria Mihai Viteazu - Pescarusul Garliciu 3-0 (neprezentare)-
Dacia Mircea Voda - Ciitorul Tirgusor 2-1 (2-1) - pentru gazd a marcat Rusu Bogdan in minutele 21, 31, iar pentru oaspeti a marcat Calin Stefan in minutul 16.
Staua Sperantei Silistea - Vointa Sacele 0-8 (1-3) - au marcat: Bosca Nicolae in minutul 10, Gheorghe Adrian in mnutele 35, 41, 61, 68, 73, 84, Taranu Valentin in minutul 55.
Victoria Pantelimon - Dunarea Ciobanu 4-4 (1-3) - pentru gazde au marcat: Petre Adrian in minutele 12, 63, Pasmangiu Alex in minutele 72, 87, iar pentru oaspeti au marcat: Lungu Gabriel in minutul 25, Teodorescu Mihail in minutul 40, Stroie Marius in minutul 45+1 (autogol), Acreala RAdu in minutul 60.

Seria Sud
Rezultate si marcatori

Danubius Rasova - A.S. Independenta 6-1 (3-1) - pentru gazde au marcat: Rusu George in minutul 9, Olah Constantin in minutele 17, 60, 74, Vlad Gabriel in minutul 41, Ilie Gabriel in minutul 67, iar pentru oaspeti a marcat Geana Iulian in minutul 15.
Marmura Deleni - Castelanii Castelu 0-2 (0-1) - au marcat: Dragan Alex in mnutul 6, Corbu Iulian in minutul 65. In minutul 88 jocul s-a intrerupt. Jucatorii echipei gazda au lovit arbitrii.
Vointa Siminoc - Vointa Cochirleni 7-5 (3-1) - pentru gazde au marcat: Spataru Claudiu in minutele 8, 12, 35, Seceleanu George in minutele 51, 58, Bucur Mihai in minutele 81, 85, iar pentru oaspeti au marcat: Popescu Florentin in minutele 5, 61, 62, 66, Vasilache Nicolae in minutul 50.
Dunarea Ostrov - Trophaeum Adamclisi 12-1 (9-0) - pentru gazde au marcat: Baraitaru Claudiu in minutele 4, 9, 23, 41, 60, Oprea Aurelian in minutele 18, 44, 57, Filip Stefan in minutul 30, Azmi Levent in minutul 33, Neagu Daniel in minutele 38, 73, iar pentru oaspeti a marcat Firica Daniel in minutul 80.
Spranta Nisipari - Gloria II Baneasa 4-3 (1-2) - pentru gazde au marcat Gari Cristian in minutele 40, 70, 85, Marinica Alex in minutul 53, iar pentru oaspeti au marcat: Lucachi Adrian in minutele 21, Sandu George in minutul 37, Cojocaru Cosmin in minutul 75.
Tineretul Valea Dacilor - A.S. Ciocirlia 1-1 (0-1) - pentru gazde a marcat Cartoafa Mihai in minutul 80, iar pentru oaspeti a marcat Pitorac Constantin in minutul 9.
Sport Prim Oltina - C.S. PEstera 1-6 (0-3) - pentru gazde a marcat Rusu Danut in minutul 84, iar pentru oaspeti au marcat: Piron Daniel in mnutele 12, 30. 78, Ilie Ionut in minutul 38, Banciu Alex in minutul 57, Anuta Eugen in minutul 60.

Seria Est
Rezultate si marcatori

Farul Tuzla - A.S. Baraganu 1-1 (0-0) - pentru gazde a marcat Mircea Catalin in minutul 82, iar pentru oaspeti a marcat Neacsu Valentin in minutul 87.
Fulgerul Chirnogeni - Viitorul Pecineaga 3-2 (2-0) pentru gazde au marcat: Daviduta GAbriel in minutul 19, Stanga Ionut in minutul 42, Trifan Cosmin in minutul 75, iar pentru oaspeti a marcat Trifan Gheorghe in minutele 57, 80.
Avantul Comana - Viitorul Mereni 2-2 (1-1) - pentru gazde ai marcat: Sali Denis in minutul 9, Ursu Cristian in mnutul 48, iar pentru oaspeti a marcat Spataru Cornel in minutele 26, 59. In minutul 90 echipa Viitorul Mereni s-a retras de pe teren.
Atletic 2 Mai - Oil Terminal 2013 Constanta 1-2 (1-1) - pentru gazde a marcat Vladut Eugen in minutul 32, iar pentru oaspeti au marcat Voicu Sica in minutul 37, Parvu Robert in minutul 52.
Luceafarul Amzacea - Viitorul Cobadin 2-2 (2-2) - pentru gazde au marcat: Tarmigan Bogdan in minutul 6, Cristea Dragos in minutul 10, iar pentru oaspeti au marcat: Gheorghe Cristian in minutul 16, Iordachi George in minutul 22.
Scoala Fotbal Mangalia - C.S. II Agigea 2-2 (1-0) - pentru gazde au marcat: Banica Oprea in minutul 13, Vaduva Alex in minutul 79, iar pentru oaspeti au marcat: Vlase Daniel in minutul 68, Rusu Adrian in minutul 75.

Articole din editia din data de 15 Aprilie 2014

  • CODUL INSOLVENTEI, ADOPTAT. Scandal in Parlament

    Sport
  • Secretar de stat in MAE: Romania indeplineste pentru prima data toate criteriile de aderare la zona euro

    Sport
  • Strazile din Harsova vor fi reabilitate si modernizate cu fonduri europene

    Sport
  • Lucrari continuate in localitatea Lipnita

    Sport
  • Pregatiri pentru sarbatorile Pascale

    Sport
  • Articole din aceeasi categorie

  • Micii fotbaliști din Cumpăna sunt campionii judeţului!

    Sport
  • Rezultate deosebite la Olimpiada Gimnaziilor - la oina pentru elevii Scolii Nr. 1 Pestera

    Sport
  • Vasilica Cristocea este noul antrenor principal al echipei de seniori Victoria Cumpana

    Sport
  • Gala Kick Boxing K-1, prima editie in comuna Fantanele

    Sport
  • Comuna Fantanele se mandreste cu campioni si vicecampioni nationali la Kickboxing

    Sport
  • Medgidia, str. Republicii nr. 5, etaj 1
    Tel / fax: 0241810404
    Mobil: 0722721771