Campionatul Judetean de Fotbal

8 Aprilie 2014, Bogdan Ionuţ Chiriţă

Seria Nord

Viitorul Tirgusor - Sportul Tortoman 3-0 (2-0) - a marcat Taralunga Ionut in minutele 4, 15, 56.
Dunarea Ciobanu - Gloria Seimeni 4-1 (2-0) - pentru gazde au marcat: Culea Dumitru in minutul 24, Tudor RAdu in minutele 36, 61, Lungu Gabriel in minutul 49, iar pentru oaspeti a marcat Ilie Vasile in minutul 83.
Ulmetum Pantelimon - Pescarul Ghindaresti 2-0 (0-0) - au marcat: Savulescu Ionut in minutul 76, Cernica Costin in mnutul 90.
Pescarusul Garliciu - Dacia Mircea Voda 2-3 (0-1) - pentru gazde au marcat: Raducan Dumitru in minutul 50, Draghici Ionel in minutul 68, iar pentu oaspeti au marcat: Ciobanuc Ionut in minutul 41, Rusu Bogdan George in minutul 53, Radu Ionut in minutul 54.
Vointa Sacele - Victoria Pantelimon 3-0 (lipsa carnete legitimare).
Viitorul Fantanele - Victoria Mihai Viteazu - meci amanat.

Seria Sud

Trophaeum Adamclisi - Vointa Nisipari 1-2 (0-0) - pentru gazde a marcat Baranga Vasile in minutul 52, iar pentu oaspeti a marcat Pena Vasile in minutele 76, 91.
S. Independenta - Vointa Siminoc 2-3 (1-1) - pentru gazde au marcat: Osman Florin in minutul 43, Parfene Ion in minutul 51, iar pentu oaspeti au marcat: Spataru Claudiu in minutul 40, Chirita iulian in minutul 62, Siminiceanu Daniel in minutul 80.
A.S. Ciocirlia - Sport Prim Oltina 0-0.
Gloria II Baneasa - Tineretul Valea Dacilor 5-5 (0-3) - pentru gazde au marcat: Ceri Cristian in minutele 49, 72, 78, Enciu Razvan in minutul 65, Sivriu Dan in minutul 76, iar pentru oaspeti au marcat: Budilcu Ionut in minutul 19, Cartoafa Mihai in minutele 28, 42, 48, 74.
Vointa Cochirleni - Dunare Ostrov 1-9 (1-4) - pentu gazde a marcat MAtei Ionut in minutul 10, iar pentru oaspeti au marcat: Baraitaru Claudiu in minutele 4, 75, 85, Geilenu Mihai in minutele 13, 15, 36, 63, Birzan Alexandru in minutul 65, Constantin Mihai in minutul 80.
C.S. Pestera - Marmura Deleni 14-0 (6-0) - au marcat: Piron Daniel in minutele 5, 26, 43, Stefan George in minutul 30, Giugiu Cristian in minutul 42, Ilie Ionut in minutele 44, 75, 86, 90, Hampu Gelu in minutul 65, Stefan Silviu in minutele 72, 79, Moga Adrian in minutul 87, Anuta Eugen in minutul 89.
Castelanii Castelu - Danubius Rasova 1-2 (0-1) - pentru gazde a marcat Bursuc Ttefan in minutul 56, iar pentu oaspeti au marcat: Ilie Gabriel in minutul 22, Barbu Elian in minutul 75.

Seria Est

S. Baraganu - Fulgerul Chirnogeni 4-2 (2-1) - pentru gazde au marcat: Soare MArius in minutul 13, Saban Ener in minutele 30, 73, Olteniceanu Ionut in minutul 80 (autogol), iar pentru oaspeti au marcat: Vlaicu Marin in minutul 14, Daviduta Gabriel in minutul 66.
Viitorul Mereni - Atletic 2 Mai 3-1 (2-0) - pentru gazde au marcat: Spataru Cornel in minutele 10, 58, Ifrosa MArius in minutul 39, iar pentru oaspeti a marcat Tamplaru Alexandru in minutul 90.
C.S. II Agigea - Farul Tuzla 2-1 (0-1) - pentru gazde a marcat Nita Daniel in minutele 47, 57, iar pentru oaspeti a marcat Mirce Catalin in minutul 22.
Viitorul Pecinega - Gloria Albesti 2-3 (1-2) - pentru gazde au marcat: Barbulescu Nicole in minutul 11, Croitoru Marius in minutul 89, iar pentru oaspeti au marcat: Petcu Nicolae in minutele 5, 70, Tudorica Nicolae in minutul 45.
Viitorul Cobadin - Scoala Fotbal Mangalia 2-2 (1-1) - pentru gazde au marcat: Girtone Adrian in minutul 35, Lazar Ionut in minutul 85, iar pentru oaspeti au marcat: Buligeanu Nicolae in minutul 40, Oprea Banica in minutul 70.
Oil Terminal Constanta - Luceafarul Amzacea 0-3 (neprezentare).