Liga a IV a de Fotbal

Seria Vest

Vointa Valul Traian – C.S.O. Ovidiu 0-3 (0-0) – a marcat Dulan Robert in minutele 67, 79, 90+2. La juniori: 0-5.
Gloria Baneasa – Recolta Nicolae Balcescu 7-1 (4-0). La juniori: 3-0 (neprezentare).
Progresul Medgidia – Axiopolis Sp. Cernavoda 1-1 (0-1) – pentru gazde a marcat Dumitrica Valentin in minutul 64, iar pentru oaspeti a marcat Moise Nicolae in minutul 7. La juniori: 3-0.
Stiinta Poarta Alba – C.S. Mihail Kogalniceanu 2-4 (0-2) – pentru gazde au marcat: Miron Constantin in minutul 47, Nae Ciprian in minutul 55, iar pentru oaspeti au marcat: Mitrus Alex in minutele 7, 90+3, Ciobanu Ionut in minutul 40, Colciu Costel in minutul 58. La juniori: 6-0.

Seria EST

Portul Constanta – Litoral Corb 1-0 (0-0) – a marcat Aneste Iulian in minutul 90+2. La juniori: 3-0.
C.F.R. Constanta – Unirea Topraisar 5-1 (3-0) – pentru gazde au marcat: Avram Costin in minutele 8, 32, Ciochina Razvan in minutul 17, Chelbosu Marian in minutul 61, Popa Catalin in minutul 76, iar pentru oaspeti a marcat Sandu Claudiu in minutul 82. La juniori: 4-1.
C.S. Agigea – Sparta Techirghiol 1-1 (1-0) – pentru gazde a marcat Forminte Dragos in minutul 30, iar pentru oaspeti a marcat Bolojan Petre in minutul 61 (autogol). La juniori: 1-2.
Aurora 23 August – Vulturii Cazino Constanta 2-2 (0-1) – pentru gazde au marcat: Raducanu Cristian in minutul 56, Ziadin Dincer in minutul 80 (autogol), iar pentru oaspeti au marcat: Damasaru Constantin in minutul 39, Smarandache Adrian in minutul 82. La juniori: 3-0 (neprezentare).
Victoria Cumpana – C.S. Eforie 1-1 (0-0) – pentru gazde a marcat Costea Gheorghe in minutul 70, iar pentru oaspeti a marcat Ciocanel Bogdan in minutul 64. La juniori: 0-0.

1 CFR Constanta 18 17 0 1 84-20 51p +24
2 CS Eforie 19 15 1 3 60-27 46p +19
3 CS Portul Constanta 18 12 3 3 48-14 39p +9
4 Unirea Topraisar 19 10 3 6 42-25 33p +6
5 Sparta Techirghiol 19 9 4 6 47-36 31p +4
6 CS Agigea 19 7 4 8 47-39 25p -5
7 Litoral Corbu 19 6 2 11 29-43 20p -7
8 Victoria Cumpana 20 5 2 13 31-55 17p -13