Rss Feed Site Map

Viitorul Fantanele a castigat prima runda a Cupei Romaniei

16 August 2017, Radu Petric

SportEchipa de fotbal a comunei Fantanele, ce poarta numele de "Viitorul Fantanele", antrenata de Adrian Foamete, este vicecampioana judetului Constanta si castigatoarea Cupei Romaniei la fotbal editia 2017-2018, faza judeteana Constanta.

Medgidia, gazda primului Campionat Mondial de Hand to Hand Fighting Juniors din Romania

21 Iunie 2017, Adrian Nicarel

SportSambata, 17 iunie 2017, a avut loc conferinta de presa prilejuita de semnarea Protocolului de Colaborare privind organizarea in municipiul Medgidia, a Campionatului Mondial de Hand to Hand Fighting Juniors, in perioada 7-10 septembrie 2017.La acest eveniment au fost prezenti domnul Serghey Astakhov, Presedintele Hand to Hand Sport International Federation, domnul Bogdan Neagu, Presedintele Federatiei Romane de Hand to Hand Fighting, domnul Mihaita Filimon, vicepresedintele Federatiei Romane de Hand to Hand Fighting si domnul Valentin Vrabie, primarul Municipiului Medgidia.

Echipa de fotbal Viitorul Fantanele Locul II in Campionatul Judetean de Fotbal

19 Aprilie 2017, Mirela Ionita

SportPrimaria comunei Fantanele si Consiliul Local sustin activitatea echipei de fotbal a comunei si se bucura de rezultatele spectaculoase pe care jucatorii le obtin prin munca si daruire. "Avem de trecut un retur greu.

S-au pus sigilii la stadionul "Farul" din Constanta! Cine ar putea prelua baza sportiva

9 August 2016, Adrian Nicarel

SportDirectia pentru Sport si Tineret a Judetului Constanta a demarat, ieri, inventarierea la baza sportiva "Farul", ocazie cu care lichidatorul judiciar al CS FC Farul, CC Insol SPRL, a aplicat sigilii pe usile mai multor incaperi, inclusiv pe cea a tribunei oficiale. Potrivit directorului DJST Constanta, Claudiu Teliceanu, Consiliul Local Constanta si-a exprimat disponibilitatea de a prelua baza sportiva si de a investi in ea.

Echipele U 10 si U12 ale A.S. "Victoria" Cumpana participa la Turneul International de la Castres, Franta

26 Aprilie 2016, Marian Carson

SportEchipele Under 10 si Under 12 ale Asociatiei Sportive "Victoria" Cumpana participa, in perioada 20 28 aprilie 2016, la Turneul International de la Castres, Franta.Deplasarea se inscrie in cadrul Proiectului de dezvoltare a rugby-ului in comuna Cumpana, "Sportul, un mod de viata la Cumpana", se inscrie in cadrul programului anual de finantari nerambursabile din fondurile publice ale judetului Constanta pe anul 2016, in baza Legii nr.

Eveniment sportiv in comuna Cumpana

13 Mai 2014, Daniel Marinescu

SportPrimaria impreuna cu Consiliul Local al localitatii Cumpana, reprezentate prin primar Ec. Mariana Gaju, in stransa colaborare cu Federatia Romana de Arte Martiale, au organizat in zilele de 10 - 11 mai 2014, Stagiul National de Qwan Ki Do.

Campionatul Judetean de Fotbal

6 Mai 2014, Bogdan Ionuţ Chiriţă

SportSeria NordRezultate si marcatoriViitorul Tirgusor - Gloria Seimeni 3-1 (1-0) - pentu gazde au marcat: Calin Stefan in minutul 18, Rotaru Robert in minutele 52, 53, iar pentru oaspeti a marcat Taralunga Ionut in minutul 80 (autogol).

Liga a IV a de Fotbal

SportPlay OffRezultate si marcatoriStiinta Poarta Alba - Unirea Topraisar 0-3 - echipa Stiinta Poarta Alba a refuzat sa intre pe teren. La juniori: 5-2.C.S.O. Ovidiu - C.S. Eforie 1-2 (1-0) - pentru gazde a marcat Iancu Ion in minutul 10, iar pentru oaspeti au marcat: Potosca Ionut in minutul 53, Buciumeata Bogdan in minutul 63.

29 Aprilie 2014, Bogdan Ionuţ Chiriţă

SportSeria NordRezultate si marcatoriGloria Seimeni - Pescarusul Garliciu 3-0 - au marcat: Ilie Ionut in minutul 3, Stanciu Gabriel in minutul 19, Ilie Vasile in minutul 27. Echipa Pescarusul Garliciu s-a retras de pe teren in minutul 27.Pescarul Ghindaresti - Viitorul Tirgusor 3-0 (2-0) - au marcat: Pamfilov Laurentiu in minutul 35, Nicolai Romica in minutul 43, Pandele Mihai in minutul 55.Dacia Mircea Voda - Steaua Sperantei Silistea 5-0 (1-0) - au marcat: Rusu Bogdan in minutul 34, Tipel Stefan in minutul 49, Vasile Marcel in minutul 74, Ciobanuc Ionut in minutul 81, Ciobanu Vasile in minutul 90.

SportPlay OffRezultate si marcatoriC.S. Agigea - Axiopolis Sp. Cernavoda 2-5 (1-4) - pentru gazde au marcat: Forminte Dragos in minutul 42, Mitran Cristian in minutul 81, iar pentru oaspeti au marcat: Moise Nicolae in minutele 6, 8, 28, 88, Metcher Marian in minutul 34.

22 Aprilie 2014, Bogdan Ionuţ Chiriţă

SportSeria NordRezultate si marcatoriViitorul Fantanele - Gloria Seimeni 4-0 (3-0) - au marcat: Grigorescu Ilie in minutul 12, Dinca Gheorghe in minutul 30, Serban Alexandru in minutul 35, Nicolae Alin in minutul 82.

SportPlay OutRezultate si marcatoriVictoria Cumpana - Carsium Harsova 1-0 (1-0) - a marcat Popa Stefan in minutul 34. La juniori: 3-0 (neprezentare).Litoral Corbu - Vointa Valul Traian 3-2 (2-2) - pentru gazde au marcat: Potarnache Emil in minutul 15, Radu Gabriel in minutul 20, Misea Valentin in minutul 90+2, iar pentru oaspeti au marcat: Paun Nicoale in minutul 35, Parvan Vasile in minutul 41.

15 Aprilie 2014, Bogdan Ionuţ Chiriţă

SportSeria NordRezulate si marcatoriGloria Seimeni - Ulmetum Pantelimon 6-3 (5-2) - pentru gazde au marcat: Cumpanasu Silviu in minutele 3, 42, 68, Anton Catalin in minutele 14, 34, Ion Vasile in minutul 26, iar pentru oaspeti au marcat: Olaru Constantin in minutele 37, 49, Dragut Iulian in minutul 40.

SportPlay OutRezultate si marcatoriProgresul Medgidia - Aurora 23 August 13-1 (8-1) - pentru gazde au marcat: Badea Mihai in minutele 10, 20, 28, 40, 57, 70, 76, Butnaru Raul in minutul 15, Dumitrica Valentin in minutul 33, Coseri Catalin in minutul 38, Mitu Claudiu in minutele 43, 62, Antip Daniel in mnutul 78, iar pentru oaspeti a marcat Florea Alex in minutul 2.

8 Aprilie 2014, Bogdan Ionuţ Chiriţă

SportSeria NordRezultate si marcatoriViitorul Tirgusor - Sportul Tortoman 3-0 (2-0) - a marcat Taralunga Ionut in minutele 4, 15, 56.Dunarea Ciobanu - Gloria Seimeni 4-1 (2-0) - pentru gazde au marcat: Culea Dumitru in minutul 24, Tudor RAdu in minutele 36, 61, Lungu Gabriel in minutul 49, iar pentru oaspeti a marcat Ilie Vasile in minutul 83.

SportSeria EstRezultate si marcatoriLitoral Corbu - A.S. Cogealac 3-1 (0-0) - pentru gazde au marcat: Patarnache Emil in minutele 54, 89, iar pentru oaspeti a marcat cristea Florin in minutul 61. La juniori: 1-3.

Turneul National de Handbal Masculin, Juniori III organizat in Cumpana

1 Aprilie 2014, Daniel Marinescu

SportEvenimentul a fost organizat in perioada 28 martie 2014 - 30 martie 2014 in cadrul Salii Sporturilor "Elena Frincu" din localitatea Cumpana, de catre Primaria si Consiliul Local reprezentate legal de doamna primar ec.

Campionatul National Scolar de Sah "Elisabeta Polihroniade" - echipe mixte, editia 2013-2014

1 Aprilie 2014, Marian Carson

SportPrimaria si Consiliul Local Cumpana, reprezentate prin primar Ec. Mariana Gaju, impreuna cu Asociatia Clubul Sportiv "Elisabeta Polihroniade", Ministerul Educatiei Nationale, Federatia Romana de Sah, domnii profesori instructori de sah - doamna Georgeta Ercsei si domnul Nicolae Alexandru Ercsei, au organizat acest eveniment in ziua de sambata 29 martie 2014, incepand cu ora 9.

1 Aprilie 2014, Bogdan Ionuţ Chiriţă

SportSeria VestRezultate si marcatoriVointa Valul Traian - C.S.O. Ovidiu 0-3 (0-0) - a marcat Dulan Robert in minutele 67, 79, 90+2. La juniori: 0-5.Gloria Baneasa - Recolta Nicolae Balcescu 7-1 (4-0). La juniori: 3-0 (neprezentare).

SportSeria NordRezultate si marcatoriGloria Seimeni - Victoria Pantelimon 3-0 (neprezentare).Pescarul Ghindaresti - Dunarea Ciobanu 3-1 (1-1) - pentru gazde au marcat: Chirila Iosif in minutul 27, Gavrila Viorel in minutul 75, Nicolai Romica in minutul 83, iar pentru oaspeti a marcat Acreala Radu in minutul 16.