Campionatul Judetean de Fotbal

6 Mai 2014, Bogdan Ionuţ Chiriţă

Seria Nord

Viitorul Tirgusor - Gloria Seimeni 3-1 (1-0) - pentu gazde au marcat: Calin Stefan in minutul 18, Rotaru Robert in minutele 52, 53, iar pentru oaspeti a marcat Taralunga Ionut in minutul 80 (autogol).
Pescarusul Garliciu - Victoria Pantelimon 5-2 (3-1) - pentru gazde au marcat: Furnica Marian in minutele 30, 32, 40, Raducan Dumitru in minutul 65, Draghici Ionel in minutul 70, iar pentru oaspeti au marcat: Seitan Gica in minutul 61, Manole Petre in minutul 44.
Vointa Sacele - Ulmetum Pantelimon 6-1 (3-0) - pentru gazde au marcat: Taranu Valentin in minutele 16, 20, 24, 50, Balan Adrian in minutul 70, Ilie Costel in minutul 90, iar pentru oaspeti a marcat Nicu Andrei in minutul 61.
Viitorul Fantanele - Dunarea Ciobanu 4-0 (1-0) - au marcat: Serban Alexandru in minutul 21, Carcu George in minutele 52, 60, 80.
Sportul Tortoman - Dacia Mircea Voda - meci amanat.
Steua Sperantei Silistea - Victoria Mihai Viteazul 1-3 (0-3) - pentru gazde a marcat Balan Mihai in minutul 63, iar pentru oaspeti au marcat:Rinja Bogdan in minutul 23, Manole Marian in minutul 25, Ivanov Nicusor in minutul 35.

Seria Sud

Vointa Cochirleni - Sport Prim Oltina 2-3 (2-2) - pentru gazde au marcat: Ciobanica Eugen in minutul 24, Popescu Florentin in minutul 29, iar pentru oaspeti au marcat: Placinta Gabriel in minutul 31, Chiazim Engin in minutul 44, Rotea Paul in minutul 88.
Trophaeum Adamclisi - Marmura Deleni 4-0 (1-0) - au marcat: Ghintuiala Ionut in minutul 38, Firica Bogdan in minutul 58, Dumitru Alexandru in minutul 77, Sadac Ionut in minutul 90+1.
Tineretul Valea Dacilor - Vointa Siminoc 2-3 (2-1) - pentru gazde a marcat Mazilu Gheorghe in minutele 8, 32, iar pentru oaspeti au marcat: Spataru Claudiu in minutul 40, Lungu Cristian in minutul 65, Cartali Serdai in minutul 90+2.
S. Ciocirlia - Catelani Castelu 0-2 (0-2) - a marcat Maxim Vasile in minutele 8, 45.
Speranta Nisipari - Dunarea Ostrov - meci amanat.
Gloria II Baneasa - Dnubius Rasova - meci amanat.
A.S. Independenta - C.S. Pestera - meci amanat.

Seria Est

Viitorul Cobadin - A.S. Baraganu 2-0 (0-0) - au marcat: Burlacu Daniel in minutul 70, Ogoreanu Laurentiu in minutul 85.
Viitorul Mereni - Farul Tuzla 6-3 (3-1) - pentru gazde au marcat: Novac Adrian in minutele 5, 38, Rizea Petrica in minutul 12, Ifrosa Marius in minutul 80, Paraschiv Stefan in minutul 90, Spataru Cornel in minutul 90+2, iar pentru oaspeti au marcat: Clinciu Madalin in minutul 36, Caragicu Lucian in minutul 66, Aldea Vasile in minutul 88.
Luceafarul Amzacea - Gloria Albesti 2-1 (1-0) - pentru gazde au marcat: Mlesnita Andrei in minutul 45, Cristea Dragos in minutul 73, iar pentru oaspeti a marcat Anghel Ionut in minutul 81.
Oil Terminal Constanta - Fulgerul Chirnogeni 4-5 (1-2) - pentru oaspeti au marcat: Pintilie Cristian in minutele 32, 60, 67, Stancu M. Andrei in minutul 64, iar pentru oaspeti au marcat: Dragomir Cristu in minutele 31, 89, Bereanu Andrei in minutul 44, Daviduta Gabriel in minutele 54, 81.
Atletic 2 Mai - Avantul Comana 1-0 (0-0) - a marcat Ianusi Toma in minutul 80.
Viitorul Pecineaga - C.S. II Agigea 3-2 (3-1) - pentru gazde au marcat: Croitoru Marius in minutul 16, Vasioi Razvan in minutul 23, Gherase Florin in minutul 33, iar pentru oaspeti au marcat: Manea Ion in minutul 15, Manea Dorel in minutul 54.