Liga a IV a de Fotbal

8 Aprilie 2014, Bogdan Ionuţ Chiriţă

Seria Est

Litoral Corbu - A.S. Cogealac 3-1 (0-0) - pentru gazde au marcat: Patarnache Emil in minutele 54, 89, iar pentru oaspeti a marcat cristea Florin in minutul 61. La juniori: 1-3.
Unirea Topraisar - Portul Constanta 1-0 (1-0) - a marcat Comanasi Ionel inminutul 33. La juniori: 1-1.
Sparta Techirghiol - C.F.R. Constanta 2-2 (0-0) - pentru gazde au marcat: Stan Ionut in minutul 55, Paraipan Denis in minutul 74, iar pentru oaspeti au marcat: Avram Andrei in minutul 78, Popa Catalin in minutul 90+2. La juniori: 1-1.
Vulturii Cazino Constanta - C.S. Agigea 3-5 (1-1) - pentru gazde au marcat: Ferenti Radu in minutul 22, Asan Ergut in minutul 56, Smaranoache Adrian in minutul 74, iar pentru oapeti au marcat: Draghici Bogdan in minutul 23, Zgubea Sorin in minutele 50, 72, Dragomir Radu in minutul 84, Mitran Cristian in minutul 88. La juniori: 0-3 (lipsa asistenta medicala).
C.S. Eforie - Aurora 23 August 3-0 (neprezentare). La juniori: 4-1.

Seria Vest

Recolta Nicolae Balcescu - Perla Murfatlar 3-2 (1-1) - pentru gazde au marcat: Liviu Stefan in minutele 4, 80, Purcea Costi in minutul 70, iar pentru oaspeti au marcat: Agrigoroaiei Robert in minutul 16, Chiorean Mihai in minutul 86. La juniori: 4-1.
C.S.O. Ovidiu - Gloria Baneasa 5-1 (1-1) - pentru gazde au marcat: Gradea Remus in minutele 22, 80, Iancu Ion in minutele 67, 78, Mitris Alexandru in minutul86, iar pentru oaspeti a marcat Sivriu Dan in minutul 32. La juniori: 2-5.
Axiopolis Sp. Cernavoda - Vointa Valul Traian 10-1 (3-0) - pentru gazde au marcat: Memet Iozlenoan in minutele 9, 42, Moise Nicolae in minutele 36, 49, 90+2, Ionita Martin in minutul 47, Ivan Romica in minutele 51, 52, 69, Buhus Gabriel in minutul 53, iar pentru oaspeti a marcat Sandu M. Alexandru in minutul 63. La juniori: 3-0 (neprezentare).
C.S. Mihail Kogalniceanu - Progresul Medgidia 4-4 (3-2) - pentru gazde au marcat: Butnaru Raul in mnutul 16 (autogol), Mitris Alexandru in minutul 21, Colciu Constantin in minutul 34, Ruca Anastase in minutul 71, iar pentru oaspeti au marcat: Baubec Eden in minutul 39, Chiru Alexandru in minutul 43, Coseri Catalin in minutul 50, Mitel Claudiu in minutul 83. La juniori: 1-9.
Carsium Harsova - Stiinta POarta Alba 1-3 (0-2) - pentru gazde a marcat Ifrim Gabriel in minutul 65, iar pentru oaspeti au marcat: Baubec Emrah in minutul 6, Anton Catalin in minutele 25, 31. La juniori: 0-3 (neprezentare).