Campionatul Judetean de Fotbal

1 Aprilie 2014, Bogdan Ionuţ Chiriţă

Sport

Seria Nord
Rezultate si marcatori

Gloria Seimeni - Victoria Pantelimon 3-0 (neprezentare).
Pescarul Ghindaresti - Dunarea Ciobanu 3-1 (1-1) - pentru gazde au marcat: Chirila Iosif in minutul 27, Gavrila Viorel in minutul 75, Nicolai Romica in minutul 83, iar pentru oaspeti a marcat Acreala Radu in minutul 16.
Victoria Mihai Viteazu - Ulmetum Pantelimon 9-0.
Dacia Mircea Voda - Viitorul Fantanele 2-4 (2-2) - pentru gazde a marcat Rusu Bogdan in minutele 11, 32, iar pentru oaspeti au marcat: Ciobanu Nicusor in minutul 14, Dinca Gheorghe in minutul 42, Petriti Dorin in mnutele 81, 85.
Sportul Tortoman - Pescarusul Garliciu 4-2 (1-2) - pentru gazde au marcat: Margean Daniel in minutul 43, Panzaru Ionut in minutul 68, Strujac Ionut in minutele 73, 81, iar pentru oaspeti au marcat: BAciu Marinut in minutul 10, Furnica Marin in minutul 20.
Steaua Sperantei Silistea - Viitorul Tirgusor 2-4 (0-2) - pentru gazde au marcat: Sarbu Catalin in minutul 62 (autogol), Calcan Lucian in minutul 85, iar pentru oaspeti au marcat: Petre VAsile in minutele 37, 45, 90, Rotaru Robert in minutul 75.

Clasament

#Nume echipaMVEIGPA
1Victoria Mihai Viteazul14101359-2331p+7
2Gloria Seimeni14100452-2430p+6
3Vointa Sacele1381429-1625p+7
4Viitorul Fintinele1481538-2925p+4
5Dunarea Ciobanu1472543-2723p-1
6Viitorul Targusor1372425-2323p+5
7Dacia Mircea Voda1470738-3021p0
8Victoria Pantelimon1462639-2820p-1
9Pescarul Ghindaresti1462637-3720p-1
10Steaua Sperantei Silistea1452729-3517p-1
11Sportul Tortoman1441926-3813p-8
12Pescarusul Girliciu14401028-4212p-6
13Ulmetum Pantelimon1410137-983p-18

Etapa viitoare

Gloria Seimeni
Pescarul Ghindaresti
Victoria Mihai Viteazul
Dacia Mircea Voda
Sportul Tortoman
Steaua Sperantei Silistea
Victoria Pantelimon


Seria Est
Rezultate si marcatori

Farul Tuzla - Scoala Fotbal Mangalia 5-0 (3-0) - au marcat: Caragicu Lucian in minutul 27, Asan Eren in minutele 32, 33, Aldea Vasile in minutul 73, Mircea Catalin in minutul 81.
Gloria Albesti - A.S. Baraganu 3-1 (2-1) - pentru gazde a marcat Schiopu Ion in minutele 7, 27, 60, iar pentru oaspeti a marcat Soare Marius in minutul 41.
Avantul Comana - Viitorul Pecineaga 2-3(2-2) - pentru gazde au marcat: Sover Eugen in minutul 7 (autogol), Vasilescu Adrian in minutul 19, iar pentru oaspeti au marcat: Barbulescu Nicolae in minutul 31, Croitoru MArius in minutul 34, Manecan Mihai in minutul 49.
Luceafarul Amzacea - Viitorul Mereni 1-3 (0-2) - pentru gazd a marcat Oprea Petrica in minutul 69, iar pentru oaspeti au marcat: Ifrosa Marius in minutul 5, Spataru Corneliu in minutele 6, 86.
Fulgerul Chirnogeni - C.S. II Agigea 1-4 (1-2) - pentru gazde a marcat Bereanu Andrei in minutul 23, iar pentru oaspeti au marcat: Alexandru Aurel in minutul 5, Radu Adrian in minutul 44, Eden Gelal in minutul 75, Lozovanu Gheorghe in minutul 90.
Oil Terminal 2013 Constanta - Viitorul Cobadin 4-3 (0-2) - pentru gazde au marcat: Nastase Cezar in minutul 55, Parvu Robert in minutul 60, Enciu Ionut in minutele 75, 79, iar pentru oaspeti au marcat: Gasca Petre in minutele 10, 89, Langu Cistian in minutul 35.

Clasament

#Nume echipaMVEIGPA
1Avintul Comana1485133-1529p+8
2AS OIL Terminal 2013 Constanta1492329-1729p+8
3C.S. II Agigea1484243-3028p+4
4Farul Tuzla1483337-2427p+3
5Viitorul Mereni1473448-2724p+6
6AS Atletic 2 Mai1363431-2621p+3
7Gloria Albesti1453622-2018p-6
8AS Baraganu1453626-3318p-3
9Viitorul Pecineaga1445527-3017p-4
10Fulgerul Chirnogeni1433832-4812p-9
11SF Mangalia1424825-3510p-11
12Luceafarul Amzacea13301012-399p-9
13Viitorul Cobadin14221024-458p-10

Etapa viitoare

Farul Tuzla
Fulgerul Chirnogeni
Gloria Albesti
Avintul Comana
AS Atletic 2 Mai
Luceafarul Amzacea
SF Mangalia

Seria Sud
Rezultate si marcatori

Danubius Rasova - C.S. Pestera 3-2 (0-1) - pentru gazde au marcat: Andreescu Gheorghe in minutul 56, Olah Constantin in minutul 67, Ilie Marian in minutul 90+3, iar pentru oaspeti au marcat: HAmpu Gelu in minutul 7, Ilie Ionut in minutul 90+4.
Marmura Deleni - Sport Prim Oltina 2-4 (0-2) - pentru gazde au marcat: Scurtu Marius in minutul 52, Stoian Nicusor in minutul 78, iar pentru oaspeti au marcat: Placinta Marian in minutul 30, Mindruta Stefan in minutele 44, 61, Ghergic Iulian in minutul 53.
Vointa Siminoc - Castelanii CAstelu 3-2 (2-2) - pentru gazde au marcat: Pascal Georgian in minutul 44, Siminiceanu Daniel in minutele 45, 73, iar pentru oaspeti au marcat: Chiriac Robert in minutul 10, Bursuc Stefan in minutul 31. Jocul s-a intrerupt in minutul 80, jucatorii ambelor echipe s-au liat la bataie.
Dunarea Ostrov - A.S. Independenta 12-1 (7-0) - pentru gazde au marcat: Oprea Aurelian in minutele 3, 5, 30, 65, Baraitaru Claudiu in minutele 25, 43, 75, Geileanu Mihai in minutul 35, Constantin Mihai in minutul 40, Birzan Alexandru in minutele 56, 79, Iordan Cristian in minutul 84, iar pentru oaspeti a marcat Osman Florin in minutul 68.
Tineretul Valea Dacilor - Trophaeum Adamclisi 1-2 (1-0) - pentru gazde a marcat Scoverdea Cristi in minutul 33, iar pentru oaspeti au marcat: Lazar Florin in minutul 48, Baranga Vasile in minutul 61.
Gloria II Baneasa - A.S: Ciocirlia 4-0 (2-0) - au marcat: Sivriu Dan in minutele 2, 55, Fugaru Tudorel in minutul 32, Ceti Cristian in minutul 70.
Speranta Nisipari - Vointa Cochirleni - meci amanat.

Clasament

#Nume echipaMVEIGPA
1Dunarea Ostrov15141083-843p+19
2Danubius Rasova15122161-2638p+14
3CS Pestera15112259-1735p+11
4Gloria 2 Baneasa15101451-2931p+10
5Vointa Siminoc15100568-3630p+6
6Sport Prim Oltina1590653-4527p+3
7AS Independenta1572630-5623p+2
8Speranta Nisipari1461736-3619p+1
9Castelani Castelu15501039-6215p-9
10Vointa Cochirleni1433837-6312p-9
11Trophaeum Adamclisi15301223-629p-12
12Tineretul Valea Dacilor1515918-398p-13
13Marmura Deleni15211228-587p-17
14AS Ciocirlia1520138-576p-15

Etapa viitoare

Marmura Deleni
Danubius Rasova
Vointa Siminoc
Dunarea Ostrov
Speranta Nisipari
Tineretul Valea Dacilor
Sport Prim Oltina

Articole din editia din data de 1 Aprilie 2014

  • Ponta: Nu vom fi niciodata de acord cu autonomia pe criterii etnice. Harghita si Covasna primesc mai mult din buget decat dau

    Sport
  • Ponta: Romania avea cel mai mic pret din UE la carburant, dar acciza asigura finantare pe termen lung

    Sport
  • Atentie, soferi! Restrictii de trafic rutier in Mamaia

    Sport
  • Case de tip ANL, la pachet cu un lot de teren

    Sport
  • Daniel Constantin: Fermierii mici si mijlocii vor avea la dispozitie proiecte tip prin noul PNDR

    Sport
  • Articole din aceeasi categorie

  • Medalii pentru sportivii C.S. Marina Constanța obținute la Ju-Jitsu WORLD CUP

    Sport
  • Sportivii C. S. Dacia Mircea Vodă prezenți la Campionatul Internațional de Kung Fu Cup 2019

    Sport
  • Sportivele CS Medgidia activează în Divizia Speranțe a Campionatului Național de Volei

    Sport
  • Medalii pentru sportivii din Medgidia în cadrul Campionatului Național Individual de Lupte 2019

    Sport
  • Incepe noul sezon de handbal

    Sport
  • Medgidia, str. Republicii nr. 5, etaj 1
    Tel / fax: 0241810404
    Mobil: 0722721771