Liga a IV a de Fotbal

Seria Vest

Progresul Medgidia – Recolta Negru Voda 6-1 (3-0) – pentru gazde au marcat: Dumitrica Valentin in minutele 13, 25, Coseri Catalin in minutele 43, 57, 69, Baubec Eden in minutul 87, iar pentru oaspeti a marcat Liviu Stefan in minutul 74. La juniori: 6-2.
Stiinta Poarta Alba – C.S.O. Ovidi 0-2 (0-1) – au marcat: Gradea Remus in minutul 41, Iancu Ion in minutul 78. La juniori: 7-0.
Axiopolis Sp. Cernavoda – Carsium Harsova 8-1 (5-1) – pentru gazde au marcat: Carabela Iulian in minutul 18, Buhus Gabriel in minutul 20, Moise Nicolae in minutele 22, 32, 43, 51, 52, 55, iar pentru oaspeti a marcat Ali Elvis in minutul 10. La juniori: 3-0 (neprezentare).
Vointa Valul Traian – Perla Murfatlar 1-5 (0-2) – pentru gazde a marcat Leizeriuc Iulian in minutul 89, iar pentru oaspeti au marcat: Pascal VAlentin in minutul 9, Leizeriuc Iulian in minutul 29 (autogol), Tugui Alexandru in minutul 63, Zama Ionut in minutul 69, Boglea Catalin in minutul 75. La juniori: 3-4.

Seria Est

C.S. Agigea – Litoral Corbu 1-1 (0-1) – pentru gazde a marcat Zgubea Sorin in minutul 73, iar pentru oaspeti a marcat Potirniche Emil in minutul 36. La juniori: 4-0.
Aurora 23 August – Unirea Topraisar 0-6 (0-3) – au marcat: Ghita Florin in minutele 11, 64, Ripert Parfait in minutul 18, Mazilu Catalin in minutul 34, Sandu Gabriel in minutele 54, 57. La juniori: 1-2.
Victoria Cumpana – Sparta Techirghiol 1-3 (1-1) – pentru gazde a marcat Nitulescu Valentin in minutul 25, iar pentru oaspeti au marcat: Stan Ionut in minutele 4, 87, Olarita Ilie in minutul 90. La juniori: 0-3.
C.S. Eforie – Vulturii Cazino Constanta 5-2 (1-1) – pentru gazde au marcat: Buciumeata Bogdan in minutul 26, Ursoi Mihai in minutul 60, Parvulescu Claudiu in minutul 63, Chelariu Gabriel in minutele 66, 83, iar pentru oaspeti au marcat: Mares Victor in minutul 21, Ali Selciuc in minutul 84. La juniori: 3-0 (neprezentare).
C.F.R. Constanta – A.S. Cogealac – meci amanat.