Liga a IV a de Fotbal

26 Noiembrie 2013, Bogdan Ionuţ Chiriţă

Seria EST

Litoral Corbu - C.S. Eforie 0-1 (0-0) - a marcat Burcea George in minutul 90+2. La juniori: 0-3 (lipsa asistenta medicala).
S. Cogealac - Victoria Cumpana 4-0 (0-0) - au marcat: Anghel Georgian in minutele 54, 86, Foamete Adrian in minutele 64, 90. La juniori: 2-0.
Portul Constanta - Aurora 23 August 15-0 (7-0) - au marcat: Malanca Andrei in minutele 13, 60, 85, Gheorghe Eusebio in minutele 14, 24, 35, 67, Giurgiu Cristian in minutul 18, Curtnazar Naren in mnutele 22, 34, Ionescu Tiberiu in minutele 51, 65, 66, Herghelegiu Vasile in mnutul 56, Sandulescu Catalin in minutul 80. La juniori: 4-3.
C.F.R. Constanta - C.S. Agigea 4-1 (1-1) - pentru gazde au marcat: Avram Andrei in minutele 33, 90+4, Manea Ion in minutul 57 (autogol), Carapcea Cristian in minutul 85, iar pentru oaspeti a marcat Draghici Bogdan in minutul 15. La juniori: 3-2.
Unirea Topraisar - Vulturii Cazino Constanta 1-2 (0-1) - pentru gazde a marcat Smarandache Adrian in minutul 50 (autogol), iar pentru oaspeti a marcat Asan Ergut in minutele 18, 71. La juniori: 3-0 (neprezentare).

Seria VEST

Recolta Nicolae Balcescu - Carsium Harsova 6-1 (1-1) - pentru gazde au marcat: Stefan Liviu in minutele 28, 63, Calcan Lucian in minutele 59, 64, 74, Oborogeanu Cristi in minutul 87, iar pentru oaspeti a marcat Iordan Stefan in minutul 26. La juniori:10-1.
Gloria Baneasa - Stiinta Poarta Alba 5-0 (2-0) - au marcat: Arau Cristian in minutele 23, 87, Mocanu Mihai in minutele 27, 89, Cabason Eugen in minutul 77. La juniori: 4-2.
Vointa Valul Traian - Progresul Medgidia 3-2 (1-1) - pentru gazde au marcat: Sandu Mihai in minutul 13, Merla Leonard in minutul 55, Mustafa Dogan in minutul 57, iar pentru oaspeti au marcat: Baubec Eden in minutul 17, Langu Mihai in minutul 51. La juniori: 0-12.
C.S.O. Ovidiu - C.S. Mihail Kogalniceanu 5-1 (3-0) - pentru gazde au marcat: Iancu Ion in minutele 21, 43, 67, Mitrisi Claudiu in minutul 40, Zelca Ionut in minutul 72, iar pentru oaspeti a marcat Turtoi Danut in minutul 51. La juniori: 0-4.