Liga a IV a de Fotbal

19 Noiembrie 2013, Bogdan Ionuţ Chiriţă

Seria EST

Vulturii Cazino Constanta - Litoral Corbu 1-3 (1-1) - pentru gazde a marcat Smarandache Adrian in minutul 37, iar pentru oaspeti au marcat: Radu Denis in minutul 44, Misea Valeriu in minutul 71, Chirea Ionut in minutul 79. La juniori: 0-3 (lipsa asistenta medicala).
C.S. Eforie - A.S. Cogealac 4-3 (1-0) - pentru gazde au marcat: Ciocanel Bogdan in minutele 38, 49, Clauda Stelian in minutul 58, Oprea Radu in minutul 87, iar pentru oaspeti au marcat: Butcaru Stelian in minutele 75, 77, Anghel Georgian in minutul 80. La juniori: 0-3 (neprezentare).
Victoria Cumpana - Portul Constanta 0-1 (0-1) - a marcat Aurel Petrica in minutul 13. La juniori: 0-2.
Aurora 23 August - C.F.R. Constanta 1-9 (1-4) - pentru gazde a marcat Kosztner Ionut in minutul 7, iar pentru oaspeti au marcat: Avram Andrei in minutele 1, 50, Agafitei Catalin in minutul 8, Vlaescu Alex in minutele 18, 53, 72, Suta Marius in mnutele 20, 60, 65. La juniori: 3-2.
Spara Techirghiol - Unirea Topraisar 0-0 (0-0). La juniori: 3-0.

Seria VEST

C.S. Mihail Kogalniceanu - Recolta Nicolae Balcescu 7-3 (4-1) - pentru gazde au marcat: Colciu Constantin in minutul 19, Treznea Ionut in minutul 30, Tanasa Razvan in minutele 42, 44, 51, Mitrus Alexandru in minutele 67, 80, iar pentru oaspeti au marcat: Calcan Lucian in minutele 29, 49, Stefan Liviu in minutul 58. La juniori: 5-1.
Carsium Harsova - Perla Murfatlar 2-2 (1-0) - pentru gazde a marcat Vana Marius in minutele 41, 48, iar pentru oaspeti au marcat: Ionescu George in minutul 62, Canciulescu Adrian in minutul 86. La juniori: 1-4.
Stiinta Poarta Alba - Vointa Valul Traian 4-1 (2-0) - pentru gazde au marcat: Voineagu Alex in mnutul 11, Caraveteanu Florentin in minutul 40, Baubec Erhan in minutele 57, 88, iar pentru oaspeti a marcat Merla Petru in minutul 50. La juniori: 3-5.
Axiopolis Sp. Cernavoda - C.S.O. Ovidiu 0-1 (0-0) - a marcat Iancu Ion in minutul 80. La juniori: 10-1.