Liga a IV a de fotbal

22 Octombrie 2013, Bogdan Ionut Chirita

Seria EST

S. Cogealac - Litoral Corbu 2-2 (1-2) - pentru gazde au marcat: Zelca Alex in minutul 43, Butcaru Stelian in minutul 86, iar pentru oaspeti a marcat Misea Valeriu in minutele 4, 21. La juniori: 4-1.
Portul Constanta - Unirea Topraisar 0-0 (0-0). La juniori: 7-1.
C.F.R: Constanta - Sparta Techirghiol 3-2 (2-2) - pentru gazde au marcat: Agafitei Catalin in minutul 2, Avram Andrei in minutul 40, Pletea Andrei in minutul 48, iar pentru oaspeti au marcat: Curtmemet Erdal in minutul 20, Vant Adrian in minutul 44. La juniori: meci amanat.
C.S. Agigea - Vulturii Cazino Constanta 1-0 (1-0) - a marcat Zgubea Sorin in minutul 9. Jocul s-a intrerupt in minutul 61 cand delegatul echipei Vulturii Cazino Caonstanta a patruns pe terenul de joc si a lovit arbitrul cu pumnul in fata. La juniori: 6-0.
Aurora 23 August - C.S. Eforie 3-8 (1-4) - pentru gazde au marcat: Vladoi Florea in minutul 43, Tinta Daniel in minutul 61, Barbulescu Nicolae in minutul 84, iar pentru oaspeti au marcat: Buciumeata Bogdan in mnutele 10, 51, Clauda Stelian in minutele 33, 59, Ciocanel Bogdan in minutele 37, 39, Parvulescu Claudiu in minutul 67, Burcea Mihai in minutul 88. La juniori: 7-3.

Seria VEST

Perla Murfatlar - Recolta Nicolae Balcescu 2-3 (2-1) - pentru gazde au marat: Pascal Valentin in minutul 19, Voicu Marius in minutul 38 (autogol), iar pentru oaspeti au marcat: Manole MArius in minutul 34, Oborogeanu Cristi in mnutul 83, Nedelcu Emil in mnutul 90+3. La juniori: 5-6.
Gloria Baneasa - C.S.O. Ovidiu 1-0 (1-0) - a marat Penciu Florin in minutul 10. Echipa C.S.O. Ovidiu a introdus o contestatie pentru substitutie de jucator. La juniori: 3-0 (neprezentare).
Vointa Valul Traian - Axiopolis Sp. Cernavoda 1-5 (0-3) - pentru gazde a marcat Sandu Alexandru in minutul 73, iar pentru oaspeti au marcat: Sima Claudiu in minutul 13, Memet Iozlenoam in minutul 27, Moise Nicolae in minutele 41, 53, Ionita Martin in minutul 51. La juniori: 0-4.
Progresul Medgidia - C.S. Mihail Kogalniceanu 3-4 (3-2) - pentru gazde au marcat: Dumitrica Valentin in minutul 11, Coseri Catalin in minutul 18, Mtu George in minutul 44, iar pentru oaspeti au marcat: Chiru Alex in minutul 13, Olar Stefanel in minutul 23, Lupu Marian in minutul 53, Mitrus Alex in minutul 90. La juniori: 5-2.
Stiinta Poarta Alba - Carsium Harsova 0-0 (0-0). La juniori: 3-0 (lipsa viza medicala).

• Hramul bisericii "Sfanta Cuvioasa Paraschiva" din localitatea Gradina

• Mihaela Albu, jucătoare legitimată la C.S Medgidia face parte din lotul echipei Naționale de Volei Feminin. Jucătoarea din Medgidia poartă tricoul cu numărul 6

• Valentin Dumitrică, portarul și totodată președintele secției de fotbal C.S. Medgidia convocat în echipa națională de fotbal pe plajă la Jocurile Olimpice Europene