Liga a IV a de Fotbal

17 Septembrie 2013, Bogdan Ionut Chirita

Seria EST

C.S. Eforie - Litoral Corbu 4-0 (1-0) - au marcat: Oprea Radu in minutul 30, Ciocanel Bogdan in minutul 48, Potosca Ionut in minutele 60, 64. La juniori: 8-0.
Aurora 23 August - Portul Constanta 0-2 (0-0) - au marcat: Gheorghe Eusebio in minutul 72, Gheorghe Ionut in minutul 83. La juniori: 2-5.
Victoria Cumpana - A.S. Cogealac 4-0 (1-0) - au marcat: Nitulescu Valentin in minutele 15, 68, Ungureanu Ionut in minutul 79, Vlad Constantin in minutul 89. La juniori: 4-2.
C.S. Agigea - C.F.R. Constanta 3-2 (1-0) - pentru gazde au marcat: Forminte Dragos in minutele 4, 60, Nita Daniel in minutul 67, iar pentru oaspeti au marcat: Suta Marius in minutul 56, Agafitei Catalin in minutul 68. La juniori: 0-0.
Vulturii Cazino Constanta - Unirea Topraisar 1-4 (1-2) - pentru gazde a marcat Ferenti Radu in minutul 13, iar pentru oaspeti au marcat: Normambet Dogan in minutele 14, 24, Ilie Ionut in minutul 75, Minoiu Marian in minutul 77. La juniori: 0-3 (neprezentare).

Seria Vest

Carsium Harsova - Recolta Nicolae Balcescu 5-4 (3-2) - pentru gazde au marcat: Vana Marius in minutul 7, Sterian Denis in minutul 25, Popa Ionel in minutele 45, 70, Pastea Marian in minutul 85, iar pentru oaspeti au marcat: Goreac Ionut in minutele 32, 89, Ciobanu Marian in minutul 38, Calcan Lucian in minutul 66. La juniori: 5-0.
Stiinta Poarta Alba - Gloria Baneasa 2-2 (1-0) - pentru gazde au marcat: Baubec Emrah in minutul 30, Turita ionut in minutul 51, iar pentru oaspeti au marcat: Cabason Ionut in minutul 73, Sivriu Dan in minutul 84. La juniori: 1-3.
Progresul Medgidia - Vointa Valul Traian 1-0 (0-0) - a marcat Ciutacu Marius in minutul 90. La juniori: 3-0 (lipsa carti de identitate).
C.S. Mihail Kogalniceanu - C.S.O. Ovidiu 3-2 (0-1) - pentru gazde au marcat: Mitrus Alexandru in minutul 54, Colciu Constantin in minutul 63, Treunea Ion in minutul 72, iar pentru oaspeti au marcat: Andrici Alexandru in minutele 15, 49.