Liga a IV a de Fotbal

10 Septembrie 2013, Bogdan Ionut Chirita

Seria EST

Litoral Corbu - Vulturii Cazino Constanta 4-0 (1-0) - au marcat: Badescu Catalin in minutul 45, Huidu Nicusor in minutul 58, Chirea Marius in minutul 84, Potirnache Emil in minutul 86. La juniori: 3-0 (neprezentare).
A.S. Cogealac - C.S. Eforie 1-2 (0-2) - pentru gazde a marcat Oancea Viorel in minutul 56, iar pentru oaspeti au marcat: Buciumeata Bogdan in minutul 8, Zaharia Daniel in minutul 26. La juniori: 15-1.
Portul Constanta - Victoria Cumpana 4-0 (0-0) - au marcat: Giurgiu Cristian in minutele 59, 70, Talasman Alex in minutul 76, Malanca Andrei in minutul 89. La juniori: 3-1.
C.F.R. Constanta - Aurora 23 August 4-0 (1-0) - au marcat: Agafitei Catalin in minutul 30, Dogaru Daniel in minutul 48, Avram Andrei in minutul 85, Biciu Decebal in minutul 89. La juniori: 6-3.
Unirea Topraisar - Sparta Techirghiol 3-0 (0-0) - au marcat: Ilie Ionut in minutele 48, 78, Iordachi Daniel in minutul 69. La juniori: 4-1.

Seria VEST

Recolta Nicolae Balcescu - C.S. Mihail Kogalniceanu 2-6 (1-2) - pentru gazde a marcat Calcan Lucian in minutele 9, 81, iar pentru oaspeti au marcat: Tanasa Razvan in minutul 38, Olar Stefanel in minutele 43, 56, Colciu Constantin in minutele 64, 70, Treznea Ionut in minutul 87. La juniori: 2-7.
Perla Murfatlar - Carsium Harsova 3-0 (neprezentare). La juniori: 3-0 (neprezentare).
Vointa Valul lui Traian - Stiinta Poarta Alba 2-3 (1-1) - pentru gazde au marcat: Leizeriuc Iulian in minutul 30, Baubec Cetin in minutul 72, iar pentru oaspeti au marcat: Croitoru Bogdn in minutul 4, Voineagu Alexandru in minutul 85, Anton Catalin in minutul 90+3. La juniori: 0-3 (lipsa asistenta medicala).
C.S.O. Ovidiu - Axiopolis Sp. Cernavoda 2-0 (0-0) - au marcat: Neagoe Adrian in minutul 57, Iancu Ion in minutul 71. La juniori: 1-12.