Liga a IV a de Fotbal

4 Iunie 2013, Bogdan Ionut Chirita

Sport

Play Out
Rezultate si marcatori

Recolta Nicolae Balcescu Victoria Cumpana 2-0 (0-0) a marcat Goreac Ionut in minutele 61, 81. La juniori: 2-1.
C.S.S. Medgidia Sparta Techirghiol 4-2 (2-1) pentru gazde au marcat: Ozran Vural in minutul 40, Coser Ovidiu in minutul 42, Bulat Serhan in minutul 55, Sali Sevghin in minutul 90+2, iar pentru oaspeti au marcat: Curtmemet Erdal in minutul 21, Olarita Ilie in minutul 74. La juniori: 5-1.
Tineretul Valea Dacilor Aurora 23 August 1-5 (1-2) pentru gazde a marcat Vizan Constantin in minutul 11, iar pentru oaspeti au marcat: Barbulescu Nicolae in minutele 17, 51, 57, Balteanu Viorel in minutul 20, Tinta Daniel in minutul 46. La juniori: 6-2.
Carsium Harsova C.S. Eforie 4-4 (3-1) pentru gazde au marcat: Munteanu Silviu in minutul 11, Vana Marius in minutul 31, Sterian Denis in minutul 40, Uglea Daniel in minutul 75, iar pentru oaspeti au marcat: Buciumeata Bogdan in minutul 42, Pirvulescu Claudiu in minutele 62, 90+3, Oprea Radu in minutul 72. La juniori: 3-0 (neprezentare).
C.S. Carvan Lipnita A.S. Cogealac 3-0 (neprezentare). La juniori: 3-0 (neprezentare).

Clasament

#Nume echipaMVEIGPA
1Callatis 2012 Mangalia11101070-1431p+16
2CS Agigea1191127-1128p+13
3CS Mihail Kogalniceanu1143423-1715p-3
4CFR Constanta1143428-2215p0
5CSO Ovidiu1143433-3015p0
6Perla Murfatlar1142516-3714p-4
7CS Cernavoda1241715-1713p-5
8Danubius Rasova1134428-3313p-5
9CS Portul Constanta1132615-1311p-4
10Vulturii Cazino Constanta1132620-3311p-4
11Gloria Baneasa1132625-5011p-7
12Stiinta Poarta Alba1130816-399p-9

Etapa viitoare

08-06-2013
CS Mihail Kogalniceanu
08-06-2013
Danubius Rasova
08-06-2013
Perla Murfatlar
08-06-2013
Gloria Baneasa
08-06-2013
Stiinta Poarta Alba
08-06-2013
CS Cernavoda

Play Off
Rezultate si marcatori

Perla Murfatlar Vulturii Cazino Constanta 3-3 (1-1) pentru gazde au marcat: Mustafa Dogan in minutele 8, 78, Bondrea Titel in minutul 63, iar pentru oaspeti au marcat: Feizula Senis in minutul 23, Ferenti Radu in minutele 48, 58. La juniori: 3-0 (neprezentare).
Danubius Rasova Callatis 2012 Mangalia 4-4 (0-2) pentru gazde au marcat: Ilie Marian in minutul 47, Boghitoi Ionel in minutele 58, 75, Sima Gheorghe in minutul 72, iar pentru oaspeti au marcat: Banoti Stere in minutul 14, Bolat Enis in minutul 41, Nan Florin in minutul 58, Taciuc Alex in minutul 66. La juniori: 3-0 (neprezentare).
C.S. Cernavoda C.F.R. Constanta 2-2 (1-1) pentru gazde a marcat Cumpanasu Silviu in minutele 42, 60, iar pentru oaspeti au marcat: Chelbosu Gheorghita in minutul 32, Stefan Iuliu in minutul 83. La juniori: 5-0.
Gloria Baneasa C.S.O: Ovidiu 3-5 (2-2) pentru gazde au marcat: Cabason Eugen in minutul 19, Arau Cristian in minutul 26, Ceti Cristian in minutul 68, iar pentru oaspeti au marcat: Iancu Ion in minutele 6, 23, 70, Dulan Robert in minutele 71, 76. La juniori: 3-0 (neprezentare).
Stiinta Poarta Alba Portul Constanta 2-0 (0-0) a marcat Stoian Alexandru in minutele 70, 81. La juniori: 0-3.
C.S. Mihail Kogalniceanu C.S. Agigea 1-3 (0-1) pentru gazde a marcat Olar Stefanel in minutul 70, iar pentru oaspeti au marcat: Sandu Stefan in minutul 7, Nita Marius in minutul 57, Forminte Dragos in minutul 90+4.

Clasament

#Nume echipaMVEIGPA
1CS Eforie972045-1823p+11
2Victoria Cumpana962122-1020p+8
3AS Cogealac961236-1419p+7
4Sparta Techirghiol951324-1716p+4
5Aurora 23 August940520-2112p0
6Recolta Nicolae Balcescu924320-2010p-5
7Carsium Hirsova931519-3510p-5
8CS Carvan Lipnita930615-229p-6
9CSS Medgidia921615-287p-8
10Tineretul Valea Dacilor910811-423p-12

Etapa viitoare

08-06-2013
17:00
Recolta Nicolae Balcescu
08-06-2013
17:00
Tineretul Valea Dacilor
08-06-2013
17:00
CSS Medgidia
08-06-2013
17:00
Carsium Hirsova
08-06-2013
17:00
CS Carvan Lipnita

Album foto

  • Articole din editia din data de 4 Iunie 2013

  • Anul viitor, orasul Navodari va deveni cu adevarat un centru pescaresc!

    Sport
  • Pregatiri pentru reluarea croazierelor pe Marea Neagra

    Sport
  • Micul pescar al Scolii Gimnaziale "Lucian Grigorescu"

    Sport
  • Manifestari diverse organizate la Mangalia, de Ziua Copilului

    Sport
  • Crosul "Portilor Deschise", editia a III-a

    Sport
  • Articole din aceeasi categorie

  • Medalii pentru sportivii C.S. Marina Constanța obținute la Ju-Jitsu WORLD CUP

    Sport
  • Sportivii C. S. Dacia Mircea Vodă prezenți la Campionatul Internațional de Kung Fu Cup 2019

    Sport
  • Sportivele CS Medgidia activează în Divizia Speranțe a Campionatului Național de Volei

    Sport
  • Medalii pentru sportivii din Medgidia în cadrul Campionatului Național Individual de Lupte 2019

    Sport
  • Incepe noul sezon de handbal

    Sport
  • Medgidia, str. Republicii nr. 5, etaj 1
    Tel / fax: 0241810404
    Mobil: 0722721771