Liga a IV a de Fotbal

23 Aprilie 2013, Bogdan Ionut Chirita

Play Off

Callatis Mangalia Gloria Baneasa 11-0 (6-0) au marcat: Cogali Erdinci in minutele 9, 33, 40, Banote Stere in minutele 10, 13, Calagi Dinca in minutul 39, Covaciu Ionel in minutul 51 (autogol), Varzaru Florin in minutul 57, Costache Marius in minutul 67, Taciu Alexandru in minutele 71, 87. La juniori: 3-0.
C.S. Portul Constanta C.S. Mihail Kogalniceanu 0-0. La juniori: 5-1.
Vulturii Cazino Constanta Ttiinta Poarta Alba 3-2 (2-1) pentru gazde au marcat: Feizula Seniz in minutele 6, 85, Smarandache Adrian in minutul 48, iar pentru oaspeti a marcat Miron Constantin in minutele 19, 20. La juniori: 2-3.
C.F.R. Constanta Danubius Rasova 5-0 (2-0) au marcat: Enula Bogdan Cristian in minutul 31, Avram Andrei Costin in minutele 45, 83, Chelbosu Gheorghita in minutul 54, Asan Ergut in minutul 64. La juniori: 9-0.
C.S.O. Ovidiu Axiopolis Cernavoda 0-4 (0-1) au marcat: Cumpanasu Silviu in minutele 23, 47, 64, Vlad Gabriel in minutul 76. La juniori: 1-10.
C.S. Agigea Perla Murfatlar 5-1 (2-1) pentru gazde au marcat: Sandu Stefan in minutele 39, 43, 82, Forminte Dragos in minutul 56, Nicolae Marius in minutul 87, iar pentru oaspeti a marcat Piron Daniel in minutul 18. La juniori: 5-0.

Play Out

C.S.S. Medgidia Aurora 23 August 4-1 (0-1) pentru gazde au marcat: Sali Sevghin in minutele 56, 80, 90, Chezim Serciuc in minutul 85, iar pentru oaspeti a marcat Tinta Daniel in minutul 22. La juniori: 9-0.
C.S. Carvan Lipnita C.S. Eforie 1-7 (0-1) pentru gazde a marcat Stefan Adrian in minutul 78, iar pentru oaspeti au marcat: Buciumeata Bogdan in minutele 5, 50, Deaconu Alexandru in minutul 15, Baschir Alberty in minutul 57, Clauda Stelian in minutele 63, 79, Ciobanu Stefan in minutul 87. La juniori: 3-0 (neprezentare).
Carsium Harsova Sparta Techirghiol 4-0 (3-0) au marcat: Ion Sorin in minutul 7, Sterian Denis in minutul 21, Pastea Sorin in minutul 28, Buriu Marius in minutul 52. La juniori: 1-8.
Recolta Nicolae Balcescu A.S. Cogelac 2-4 (0-3) pentru gazde au marcat: Calcan Lucian in minutul 68, Ciobanuc Ionut in minutul 85, iar pentru oaspeti au marcat: Anghel Georgian in minutul 1, Cristea Florin in minutul 13, Tocica Mitica in minutul 38, Stoian Cristian Ionut in minutul 51. La juniori: 3-0.
Victoria Cumpana Tinertul Valea Dacilor 1-2 (1-1) pentru gazde a marcat Panait Nicolae in minutul 11, iar pentru oaspeti au marcat: Voicu Sica in minutul 7, Nicolai Claudiu in mnutul 52. La juniori: 4-0.

• Antonescu, despre criticile lui Tariceanu: Suport cu stoicism cata vreme e in PNL, nu in bigamie

• Chitoiu: Am prevazut 400 milioane lei pentru despagubiri tuturor celor care au platit taxa de prima inmatriculare. Trebuie sa aplicam decizia Curtii Europene de Justitie

• Regionalizarea, pe drumul dezbaterilor

• S-a semnat contractul pentru "Callatis, istorie la malul marii"

• Au inceput lucrarile la Clubul Nautic Callatis

• Mihaela Albu, jucătoare legitimată la C.S Medgidia face parte din lotul echipei Naționale de Volei Feminin. Jucătoarea din Medgidia poartă tricoul cu numărul 6

• Valentin Dumitrică, portarul și totodată președintele secției de fotbal C.S. Medgidia convocat în echipa națională de fotbal pe plajă la Jocurile Olimpice Europene