Liga a IV a de Fotbal

9 Aprilie 2013, Bogdan Ionut Chirita

Sport

Play Off
Rezultate si marcatori

Portul Constanta Perla Murfatlar 0-1 (0-0) a marcat Pascal Valentin in minutul 55. La juniori: 8-0.
C.F.R. Constanta Gloria Baneasa 10-1 (4-1) pentru gazde au marcat: Rusu Dragos in minutul 5, Chelbosu Gheorghita in minutele 26, 90, Avram Andrei in minutul 40, Mocanu Mihai in minutele 45, 59, Imbriea Sorin in minutele 74, 75, 76, Asan Ergut in minutul 80, iar pentru oaspeti a marcat Oprea Aurelian in minutul 13. La juniori: 7-2.
Callatis 2012 Mangalia C.S. Cernavoda 2-0 (1-0) au marcat: Banoti Stere in minutul 25, Cogali Erdinci in minutul 63. La juniori: 2-0.
Vulturii Cazino Constanta C.S. Mihail Kogalniceanu 1-1 (0-0) pentru gazde a marcat Mustafa Ghiocan in minutul 71, iar pentru oaspeti a marcat Olar Stefanel in minutul 80. La juniori: 0-3.
C.S. Agigea Stiinta Poarta Alba 2-0 (1-0) au marcat: Cristu Catalin in minutul 26 (autogol), Draghici Bogdan in minutul 57. La juniori: 3-0.
C.S.O. Ovidiu Danubius Rasova 3-5 (1-1) pentru gazde au marcat: Costache Catalin in minutul 43, Andreescu Gheorghe in minutul 67, Mitris Ionut in minutul 78, iar pentru oaspeti au marcat: Lupu Romeo in minutul 11, ilie Ionut in minutul 52, Mitris Ionut in minutul 60 (autogol), Boghitoi Ionut in minutele 83, 89. La juniori: 3-0.

Clasament

#Nume echipaMVEIGPA
1CFR Constanta110010-13p0
2Danubius Rasova11005-33p+3
3CS Agigea11002-03p0
4Callatis 2012 Mangalia11002-03p0
5Perla Murfatlar11001-03p+3
6CS Mihail Kogalniceanu10101-11p+1
7Vulturii Cazino Constanta10101-11p-2
8CS Portul Constanta10010-10p-3
9CSO Ovidiu10013-50p-3
10Stiinta Poarta Alba10010-20p0
11CS Cernavoda20020-20p0
12Gloria Baneasa10011-100p0

Etapa vitoare

13-04-2013
CSO Ovidiu
13-04-2013
CS Portul Constanta
13-04-2013
CFR Constanta
13-04-2013
CS Agigea
13-04-2013
Callatis 2012 Mangalia
13-04-2013
Vulturii Cazino Constanta

Play Out
Rezultate si marcatori

Recota Nicolae Balcescu Sparta Techirghiol 2-2 (1-1) pentru gazde a marcat Calcan Lucian in minutele 6, 67, iar pentru oaspeti a marcat Stan Ionut in minutele 12, 90+2. La juniori: 0-3.
C.S. Carvan Lipnita Aurora 23 August 3-0 (2-0) au marcat: Gerea Marius in minutele 12, 37, Funda Dumitru in minutul 77. La juniori: 3-0.
Tineretul Valea Dacilor C.S. Eforie 2-6 (1-3) pentru gazde au marcat: Bodilcu Florin in minutul 44, Vizan Constantin in minutul 65, iar pentru oaspeti au marcat: Buciumeata Bogdan in minutele 25, 40, 86, Isa Genghiz in minutul 34 (autogol), Ciobanu Stefan in minutul 70, Parvulescu Claudiu in minutul 78. La juniori: 1-2.
Carsium Harsova Victoria Cumpana 1-4 (0-1) pentru gazde a marcat Stelian Denis in minutul 50, iar pentru oaspeti au marcat: Olaru George in minutele 29, 78, Poenaru Eduard in minutul 60, Voicu Sica in minutul 69. La juniori: 0-3.
C.S.S. Medgidia A.S. Cogealac 1-4 (1-1) pentru gazde a marcat Dorobantu George in minutul 15, iar pentru oaspeti au marcat: Tocica Mitica in minutul 5, Costinescu Gabriel in minutul 61, Anghel Georgian in minutele 83, 88. La juniori: 9-0.

Clasament

#Nume echipaMVEIGPA
1CS Eforie11006-23p+3
2AS Cogealac11004-13p+3
3Victoria Cumpana11004-13p+3
4CS Carvan Lipnita21013-03p0
5Sparta Techirghiol10102-21p+1
6Recolta Nicolae Balcescu10102-21p-2
7Carsium Hirsova10011-40p-3
8CSS Medgidia10011-40p-3
9Aurora 23 August10010-30p0
10Tineretul Valea Dacilor10012-60p-3

Etapa viitoare

13-04-2013
17:00
Tineretul Valea Dacilor
13-04-2013
17:00
CSS Medgidia
13-04-2013
17:00
Carsium Hirsova
13-04-2013
17:00
CS Carvan Lipnita
13-04-2013
17:00
Recolta Nicolae Balcescu

Album foto

  • Articole din editia din data de 9 Aprilie 2013

  • MARGARET THATCHER, "Doamna de fier", A MURIT

    Sport
  • Dragnea: Recunosc ca ne indreptam cu pasi seriosi spre adoptarea actualelor regiuni

    Sport
  • Crescatorii de ovine si caprine pot depune cererea pentru plata subventiilor pe cap de animal

    Sport
  • Noi reguli pentru comertul stradal din Mangalia

    Sport
  • "Ziua Internationala a Cartii pentru Copii si Tineret" marcata si la Medgidia

    Sport
  • Articole din aceeasi categorie

  • Micii fotbaliști din Cumpăna sunt campionii judeţului!

    Sport
  • Rezultate deosebite la Olimpiada Gimnaziilor - la oina pentru elevii Scolii Nr. 1 Pestera

    Sport
  • Vasilica Cristocea este noul antrenor principal al echipei de seniori Victoria Cumpana

    Sport
  • Gala Kick Boxing K-1, prima editie in comuna Fantanele

    Sport
  • Comuna Fantanele se mandreste cu campioni si vicecampioni nationali la Kickboxing

    Sport
  • Medgidia, str. Republicii nr. 5, etaj 1
    Tel / fax: 0241810404
    Mobil: 0722721771