Liga a IV a de Fotbal

26 Martie 2013, Bogdan Ionut Chirita

Seria Est

Victoria Cumpana C.S. Portul Constanta 0-2 (0-0) au marcat: Maciuca Marian in minutul 70, Talasman Alex in minutul 90+2. La juniori: 2-3.
A.S. Cogealac Vulturi Cazino Constanta 3-1 (0-1) pentru gazde au marcat: Copilescu Gabriel in minutul 47, Lezu Dumitru in minutul 62, Anghel Georgian in minutul 70, iar pentru oaspeti a marcat Asan Eren in minutul 2. Echipa Vulturii Cazino Constanta a depus contestatie. La jniori: 4-0.
C.S.O. Ovidiu C.F.R. Constanta 3-9 (1-4) pentru gazde au marcat: Iancu Constantin in minutul 19, Sescioreanu in mnutul 48, Zelca Ionut in mnutul 76, iar pentru oaspeti au marcat: Chelbosu Marius in minutul 3, Rusu Dragos in minutele 13, 70, Avram Andrei in minutele 21, 57, 60, Musat Andrei in minutul 44, Mocanu Mihai in minutul 63, Stefan Iuliu in minutul 87. La juniori: 1-4.
C.S. Eforie Sparta Techirghiol 4-0 (1-0) au marcat: Potosca Ionut in minutul 19, Boritz Bogdan in minutul 74, Caluda Stelian in minutul 79, Costea Cristian in minutul 85. La juniori: 3-8.
C.S. Agigea Aurora 23 August 3-0 (neprezentare). La juniori: 3-0 (neprezentare).

Seria Vest

Stiinta Poarta Alba Gloria Baneasa 4-1 (3-0) pentru gazde au marcat: Voineagu Alex in minutele 4, 35, Miron Constantin in minutele 33, 54, iar pentru oaspeti a marcat Sivriu Dan in mnutul 80. La juniori: 3-0 (neprezentare).
Danubius Rasova Recolta Nicolae Balcescu 8-2 (6-1) pentru gazde au marcat: Ilie Marian an mnutele 20, 33, Ilie Ionut in minutele 35, 38, Boghitoi Ionel in minutul 22, Ciausu Marian in minutul 44, Neda Catalin in minutul 58, Andreescu George in minutul 62, iar pentru oaspeti au marcat: Ciobanuc Ionut in minutul 64, Calcan Lucian in minutul 37. La juniori: 2-0.
C.S. Carvan Lipnita Carsium Harsova 6-3 (2-1) pentru gazde au marcat: Bzleortz Adrian in minutul 12, Barbulescu Madalin in minutele 32, 50, Sirbu Ion in minutul 78, Gerea Marius in minutul 86, Celnicu Andrei in minutul 87, iar pentru oaspeti au marcat: Goidan Florin in minutul 25, Sterian Denis in minutul 57, Uglea Daniel in minutul 65. La juniori: 3-0 (neprezentare).
Perla Murfatlar C.S. Mhail Kogalniceanu 3-3 (3-0) pentru gazde au marcat: Lupu Ionut in minutul 6, Tugui Alex in minutele 10, 37, iar pentru oaspeti au marcat: Chiru Alexandru in minutul 52, Olar Stefanel in minutele 55, 58. La juniori: 3-2.
C.S.S. Medgidia Tineretul Valea Dacilor 1-1 (1-0) pentru gazde a marcat Sali Sevghin in minutul 32, iar pentru oaspeti a marcat Bodilcu Florian Ionut in minutul 74. La juniori: 12-2.

• Bugetul Medgidiei a fost prezentat locuitorilor

• Mihaela Albu, jucătoare legitimată la C.S Medgidia face parte din lotul echipei Naționale de Volei Feminin. Jucătoarea din Medgidia poartă tricoul cu numărul 6

• Valentin Dumitrică, portarul și totodată președintele secției de fotbal C.S. Medgidia convocat în echipa națională de fotbal pe plajă la Jocurile Olimpice Europene