Cupa Romaniei

27 Noiembrie 2012, Bogdan Ionut Chirita

Turul I

Soimii Baraganu Viitorul Mereni 2-4 (2-2) pentru gazde au marcat: Vasilache Madalin in minutul 7, Tianu Nicolae in minutl 39, iar pentru oaspeti au marcat: Vasilache Adrian in minutele 12, 62, Socianu Razvan in minutul 17, Spataru Corneliu in minutul 55.
Steaua Sperantei Silistea II Pescarul Ghindaresti 1-1 (0-0) minutul 90, 2-2 minutul 120, 4-2 penalty pentru gazde au marcat: Ghinea Mihai in minutul 90+2, Chiriac Bogdan in minutul 113, Manea Victor 3-2, Popa Daniel 4-3, Manea Dumitru 5-3, Chiriac Bogdan 6-4, , iar pentru oaspeti au marcat: Platon Anatoli in minutul 83, Panfilov Laurentiu in minutul 92, Menai Mihail 3-3, Platon Anatoli 5-4.
A.S. Atletic 2 Mai Fulgerul Chirnogeni 5-2 (3-0) pentru gazde au marcat: Paraschiv Ionut in minutul 5, Mirea Alexandru in minutul 30, Acmambet Erdin in minutul 44, Timplaru Vlad in minutul 51, Schiopu Ion in minutul 58, iar pentru oaspeti au marcat: Gherea Florin in minutul 75, Bereceanu Bogdan in minutul 86.
Recolta Negru Voda Unirea Topraisar 1-3 (1-1) pentru gazde a marcat Ciortan Alin in minutul 28, iar pentru oaspeti au marcat: Sandu Claudiu in minutul 14, Bokamba Billy in minuutl 60, Bokamba Michoud in minutul 93.
Dunarea Ciobanu Pescarul Garliciu 4-2 (1-2) pentru gazde au marcat: Mititelu Nicusor in minutele 28, 85, Boghian Gabriel in minutul 46, Acreala Radu in minuutl 77, iar pentru oaspeti au marcat: Draghici A. in minutul 13, Raducan Dumitru in minutul 35.
Viitorul Fantanele Vointa Sacele 4-3 (4-0) pentru gazde au marcat: Popa florentin in minutul 13, Nicolae Alin in minutul 25, Ionita Ilie in minutul 37, Radulescu Nicolae in minutul 45, iar pentru oaspeti au marcat: Turtoi cristian in minutele 71, 90+3, Taranu Valentin in minutul 81.
Trophaeum Adamclisi Vointa Valul lui Traian 1-1 minutul 90, 4-5 penalty pentru gazde a marcat Baranga Vasile in minuutl 82, iar pentru oaspeti a marcat Fulea Gheorghe in minutul 72.
Sportul Tortoman Litoral Corbu 3-2 (3-0) pentru gazde au marcat: Strujac Ionut in minutul 6, Sali Sevghin in minutele 26, 40, iar pentru oaspeti au marcat: Badescu Constantin in minutul 60, Robaciu Victor in minutul 78.
Ulmetum Pantelimon Viitorul Tirgusor 3-2 (1-1) pentru gazde au marcat: Arnautu Antonel in minutul 6, Nicu Ciprian in minutul 46, Pasmangiu Alexandru in minutul 50, iar pentru oaspeti au marcat: Savin Marius in minutul 3, Bengalici Ionut in minutul 65.