Campionatul Judetean de Fotbal

13 Noiembrie 2012, Bogdan Ionut Chirita

Seria Nord

Steaua Sperantei II Silistea Sportul Tortoman 1-1 (1-1) pentru gazde a marcat Manea Victor in minutul 26, iar pentru oaspeti a marcat Pinzariu Danut in minutul 7.
Pescarusul Girliciu Vointa Sacele 2-4 (0-3) pentru gazde au marcat: Draghici Marin in minutul 48, Baba George in minutul 84, iar pentru oaspeti au marcat: Boasca Nicolae in minutul 22, Taranu Valentin in minutele 31, 76, Abdula Taner in minutul 36.
Pescarul Ghindaresti Dunarea Ciobanu 2-1 (0-1) pentru gazde au marcat: Panfilov Alexandru in minutul 75, Iacob Florin in minutul 83, iar pentru oaspeti a marcat Dima Iordan in minutul 6.
Ulmetum Pantelimon Dunaris Topalu 5-1 (0-1) pentru gazde au marcat: Arnautu Antonel in minutul 56, Micu Ciprian in minutele 78, 84, 89, Stroie Marius in minutul 81, iar pentru oaspeti a marcat Seitan Gica in minutul 39.
Litoral Corbu Viitorul Tirgusor 5-3 (0-1) pentru gazde au marcat: Potarnache Emil in minutele 56, 86, 90+2, Stan Adrian in minutul 84, Litu Daniel in minutul 90+4, iar pentru oaspeti au marcat: Petrisor Tirgusor in minutul 45, Stoica Alexandru in minutele 71, 89.

Seria Est

Recolta Negru Voda A.S. Baraganu 2-1 (2-0) pentru gazde au marcat: Vlad Stefan in minutul 23, Purelea Andrei in minutul 41, iar pentru oaspeti a marcat Vasilache Madalin in minutul 55.
Unirea Topraisar Farul Tuzla 2-2 (1-0) pentru gazde a marcat Sandu Gabriel in minutele 28, 47, iar pentru oaspeti au marcat: Valeanovici Cornel in minutul 87, Rusu Ionut in minutul 90+3.
Avantul Comana Viitorul II Pecineaga 3-3 (3-2) pentru gazde au marcat: Ursu Cristian in minutul 12, Sali Denis in minutul 37, Ciocan Ionut in minutul 39, iar pentru oaspeti au marcat: Gherase Florin in minutul 1, Croitoru Marius in minutul 9, Olaru Iulian in minutul 52.
Luceafarul Amzacea Vointa Valu lui Traian 4-7 (3-2) pentru gazde au marcat: Voroneanu Daniel in minutele 23, 25, Cristea Dragos in minutul 35, Curelaru Cristian in minutul 64, iar pentru oaspeti au marcat: ionescu Ovidiu in minutele 7, 63, Astani Ionut in minutele 42, 58, 86, Dumtrache Dragos in minutul 61, Bari Inder in minutul 88.
Fulgerul Chirnogeni Viitorul Mereni meci inrerupt in minutul 12. Portarul echipei oaspete l-a lovit cu piciorul in burta pe arbitrul central, protestant pentru acordarea unei lovituri de pedeapsa de la 11 metri.
A.S. Atletic 2 Mai Gloria Albesti 5-0. Raportul de joc nu a fost adus in timp util la sediul AJF de observatorul partidei Veli Selatin.

Seria Sud

Marmura Deleni Inter Ion Corvin 1-3 (0-2) pentru gazde a marcat Stoian Nicusor in minutul 80, iar pentru oaspeti au marcat: Lucachi mihai in minutul 15, Ceti Cristian in minutul 26, Pandele Stefan in minutul 74.
C.S. Pestera Dunarea Ostrov 1-0 (1-0) a marcat Liahu Florin in minutul 41.
Speranta Nisipari Dacia Mircea Voda 8-0 (3-0) au marcat: Andreescu Gheorghe in minutele 11, 75, Banciu Alexandru in minutele 32, 71, Sirbu Dumitru in minutele 35, 77, Andronic Sorin in minutul 66, Andrus George in minutul 88.
AS Valea Dacilor Sacidava Aliman 3-0 neprezentare.
Gloria Seimeni Sport Prim Oltina 2-1 (1-0) pentru gazde au marcat: Ilie Vasile in minutul 40, Ilie Ionut in minutul 89, iar pentru oaspeti a marcat Placinta Marian in minutul 63.
Vointa Cochirleni Vointa Siminoc 0-4 (0-2) au marcat: Pascal Georgian in minutul 37, Siminiceanu Daniel in minutul 45, Seceleanu George in minutul 48, Valimareanu Vasile in minutul 73.
Trophaeum Adamclisi A.S. Ciocirlia 2-1 meci intrerupt in minutul 85, minut in care antrenorul Meraru Florin a stigat la jucatorii echipei A.S. Ciocirlia sa iasa de pe terenul de joc, acestia au parasit suprafata de joc. Arbitrul a asteptat timp de 3 minute ca acestia sa revina pe teren, dupa care a fluierat finalul meciului.
C.S. II Agigea Viitorul Cobadin 6-0 (2-0) au marcat: Nita Daniel in minutele 5, 40, 89, Panga Nicolae in minutul 66, Slave Adrian in minutele 70, 85.