Liga a IV a de Fotbal

16 Octombrie 2012, Bogdan Ionut Chirita

Seria Est

C.S. Agigea Vulturii Cazino Constanta 8-4 (4-2) pentru gazed au marcat: Paraschiv Alexandru in minutele 20, 29, 76, 87, Turtoi Constantin in minutul 28 (autogol), Parvulescu Claudiu in minutul 43, Gramosteanu Alex in minutul 65, Niculae Marius in minutul 73, iar pentru oaspeti au marcat: Mustafa Ghiocan in minutul 11, Ferentzi Radu in minutul 33, Buse Lucian in minutul 50, Gherim Alan in minutul 86. La juniori: 7-5.
Victoria Cumpana C.F.R. Constanta 1-1 (1-1) pentru gazde a marcat Voicu Sica in minutul 27, iar pentru oaspeti a marcat Asan Ergut in minutul 44. La juniori: 2-4.
A.S. Cogealac C.S. Portul Constanta meci intrerupt in minutul 10, jucatorul echipei A.S. Cogealac, Corbu Stefan il loveste cu podul palmei in fata pe arbitrul central si cu gheata ii da peste genunchi, acesta nemaiputand continua jocul. La juniori: 0-10.
C.S. Eforie Aurora 23 August 1-1 (1-0) pentru gazde a marcat Buciumeata Bogdan in minutul 13, iar pentru oaspeti a marcat Balteanu Viorel in minutul 90+2. La juniori: 1-5.
C.S.O. Ovidiu Viitorul Pecineaga 1-5 (1-4) pentru gazde a marcat Zelca Ionut in minutul 38, iar pentru oaspeti au marcat: Cogali Dinca in minutele 2, 41, Cogali Enis in minutul 20, Sali Sever in minutul 33, Troaca Alexandru in minutul 85. La juniori: 1-18.

Seria Vest

C.S.S. Medgidia Gloria Baneasa 4-3 (2-1) pentru gazde au marcat: Cosma Andrei in minutele 30, 48,Sarbu Andrei in minutul 40, Marin Stelian in minutul 56, iar pentru oaspeti au marcat: Arau Cristian in minutul 17, Costache Marius in minutul 74, Cabason Eugen in minutul 87. La juniori: 2-1.
Danubius Rasova Carsium Harsova 4-3 (0-3) pentru gazde au marcat: Ilie Marian in minutele 48, 82, 87, Matei Daniel in minutul 77, iar pentru oaspeti au marcat: Pastea Marian in minutul 12, popa Ionel in minutul 19, Sterian Denis in minutul 40. La juniori: 3-0 (neprezentare).
C.S. Carvan C.S. Mihail Kogalniceanu 1-2 (1-0) pentru gazde a marcat Geiceanu Mihai in minutul 6, iar pentru oaspeti au marcat: Treznea Ioan in minutul 50, Colciu Constantin in minutul 77. La juniori: 0-3 (neprezentare).
Perla Murfatlar C.S. Cernavoda 1-1 (0-1) pentru gazde a marcat Piron Daniel in minutul 90, iar pentru oaspeti a marcat Metcher Marian in minutul 7. La juniori: 0-6.