Liga a IV a de Fotbal

2 Octombrie 2012, Bogdan Ionut Chirita

Sport

Seria Vest
Rezultate si marcatori

C.S. Mihail Kogalniceanu C.S.S. Medgidia 6-2 (2-0) pentru gazde au marcat: Olar Stefanel in minutele 13, 33, Ciobanu Ionut in minutul 50, Rosioru George in minutul 55, Treznea Ioan in minutul 69, Mitrus Alex in minutul 71, iar pentru oaspeti au marcat: Antip Daniel in minutul 47, Sirbu Andrei in minutul 65. La juniori: 3-8.
C.S. Cernavoda - Stiinta Poarta Alba 3-0 (2-0) au marcat: Vlad Gabriel in minutul 11, Rizea Razvan in minutele 17, 72. La juniori: 6-0.
Tineretul Valea Dacilor Danubius Rasova 0-4 (0-4) au marcat: Ilie Ionut in minutul 9, Lupu Romeo in minutul 20, Ilie Marin in minutele 24, 25. La juniori: 0-4.
Gloria Baneasa Recolta Nicolae Balcescu 2-2 (0-0) pentru gazde au marcat: Ceti Cristian in minutul 48, Cabason Eugen in minutul 64, iar pentru oaspeti au marcat: Voicu Marius in minutul 56, Mocanu Cosmin in minutul 81. La juniori: 2-3.
Perla Murfatlar Carsium Harsova 7-0 (4-0) au marcat: Pascal Valentin in minutele 31, 33, Canciulescu Adrian in minutul 39, Mustafa Dogan in minutele 44, 82, Stanciuc Ciprian in minutul 65, Tugui Alexandru in minutul 83. La juniori: 4-1.
C.S. Carvan Lipnita Steaua Sperantei Silistea nu s-a disputat, echipa C.S. Carvan Lipnita s-a retras din campionat.

Clasament




#Nume echipaMVEIGPA
1Perla Murfatlar971131-922p+7
2CS Mihail Kogalniceanu770039-721p+9
3Danubius Rasova970227-1021p+6
4Gloria Baneasa952223-1717p+5
5CS Cernavoda942317-1414p+2
6CSS Medgidia941420-2113p-2
7Stiinta Poarta Alba941417-2213p-2
8Steaua Sperantei Silistea721410-147p-5
9Carsium Hirsova813410-246p-6
10CS Carvan Lipnita82067-326p-3
11Recolta Nicolae Balcescu912617-195p-7
12Tineretul Valea Dacilor90188-371p-11

Etapa viitoare




06-10-2012
13
Perla Murfatlar
07-10-2012
13
Steaua Sperantei Silistea
06-10-2012
15
CSS Medgidia
06-10-2012
13
Stiinta Poarta Alba
06-10-2012
13
Danubius Rasova
06-10-2012
14
CS Carvan Lipnita

Seria Est
Rezultate si marcatori

Sparta Techirghiol A.S. Cogealac 10-1 (4-1) pentru gazde au marcat: Mitran Cristian in minutele 11, 51, 70, 86, Ghetau Sorin in minutul 14, Curtmemet Erdal in minutele 30, 84, Stan Ionut in minutele 34, 67, Balau Mihai in minutul 73, iar pentru oaspeti a marcat Corbu Stefan in minutul 16. La juniori: 9-1.
C.F.R. Constanta C.S. Eforie 4-2 (1-1) pentru gazde au marcat: Stefan Iuliu in minutul 34, Mocanu Mihai in minutul 53, Csucsak Alex in minutul 90, Asan Ergut in minutul 90+2, iar pentru oaspeti a marcat Buciumeata Bogdan in minutele 32, 88. La juniori: 1-6.

Viitorul Pecineaga C.S. Agigea 4-1 (2-1) pentru gazde au marcat: Calagi Dinca in minutul 17, Doicaru Radu in minutul 20, Troaca Alexandru in minutul 69, Varzaru Florin in minutul 85, iar pentru oaspeti a marcat Paraschiv Alexandru in minutul 45+1. La juniori: 13-1.

Aurora 23 August Vulturii Cazino Constanta 2-1 (1-1) pentru gazde a marcat Ciocanel Bogdan in minutele 38, 66, iar pentru oaspeti a marcat Asan Eren in minutul 29. La juniori: 3-0 (lipsa carte de identitate).
C.S.O. Ovidiu Portul Constanta 4-1 (2-1) pentru gazde au marcat: Zelca Ionut in minutele 8, 12, 48, Mitris Claudiu in minutul 73, iar pentru oaspeti a marcat Rotaru Alex in minutul 28. La juniori: 0-15.

Clasament




#Nume echipaMVEIGPA
1Viitorul Pecineaga971134-1222p+10
2CS Agigea861133-819p+4
3CSO Ovidiu860234-1918p+3
4Sparta Techirghiol941423-1813p+1
5Vulturii Cazino Constanta841323-2313p+1
6Aurora 23 August841317-2013p+4
7CFR Constanta840419-1912p0
8CS Portul Constanta831412-1610p-5
9CS Eforie820621-286p-6
10Victoria Cumpana82069-216p-3
11AS Cogealac80087-480p-12

Etapa viitoare




06-10-2012
11
CSO Ovidiu
06-10-2012
GSIB Mangalia
06-10-2012
12
CS Eforie
06-10-2012
12
CS Agigea
06-10-2012
12
AS Cogealac
06-10-2012
14
Victoria Cumpana

Album foto

  • Articole din editia din data de 2 Octombrie 2012

  • Sarbatoarea Recoltei si a Vinului Dobrogean la a V-a editie

    Sport
  • Scoala de vara la Constanta

    Sport
  • Parc eolian pe raza comunei Istria

    Sport
  • Investitii importante pentru locuitorii comunei Topraisar

    Sport
  • Liga a IV a de Fotbal

    Sport
  • Articole din aceeasi categorie

  • Micii fotbaliști din Cumpăna sunt campionii judeţului!

    Sport
  • Rezultate deosebite la Olimpiada Gimnaziilor - la oina pentru elevii Scolii Nr. 1 Pestera

    Sport
  • Vasilica Cristocea este noul antrenor principal al echipei de seniori Victoria Cumpana

    Sport
  • Gala Kick Boxing K-1, prima editie in comuna Fantanele

    Sport
  • Comuna Fantanele se mandreste cu campioni si vicecampioni nationali la Kickboxing

    Sport
  • Medgidia, str. Republicii nr. 5, etaj 1
    Tel / fax: 0241810404
    Mobil: 0722721771