Liga a IV a de Fotbal

25 Septembrie 2012, Bogdan Ionut Chirita

Seria Vest

Stiinta Poarta Alba C.S. Mihail Kogalniceanu 0-4 (0-2) au marcat: Colciu Constantin in minutul 12, Ivanov Nicutor in minutul 40, Treznea Ionut in minutele 87, 90. La juniori: 2-4.
Danubius Rasova C.S. Cernavoda 2-0 (1-0) au marcat: Ilie Ionut in minutul 45, Caradima Iulian in minutul 50. La juniori: 0-8.
Recolta Nicolae Balcescu Tineretul Valea Dacilor 6-0 (2-0) au marcat: Goreac Ionut in minutele 20, 54, 65, Mocanu Cosmin in minutele 30, 87, Calcan Lucian in minutul 89. La juniori: 3-4.
Carsium Harsova Gloria Baneasa 2-2 (1-0) pentru gazde a marcat Vana Daniel in minutele 32, 78, iar pentru oaspeti au marcat: Arau Cristian in minutul 85, Marin George in minutul 90+4. La juniori: 0-8.
C.S.S. Medgidia C.S. Carvan Lipnita 5-0 (1-0) au marcat: Sarbu Andrei in minutele 43, 77, Antip Daniel in minutul 54, Scanteie Paul in minutul 65, M. Robert in minutul 87. La juniori: 3-0 (lipsa carte de identitate).
Steaua Sperantei Silistea Perla Murfatlar 0-1 (0-0) a marcat Pascal Valentin in minutul 83. La juniori: 2-1.

Seria Est

C.S. Agigea C.F.R. Constanta 7-1 (4-0) pentru gazde au marcat: Parvulescu Claudiu in minutul 5, Paraschiv Adrian in minutele 10, 21, 50, Anghel Alexandru in minutul 15, Maciuca Marian in minutul 50, Alexandru Lucian in minutul 67, iar pentru oaspeti a marcat Asan Ergut in minutul 53. La juniori: 2-1.
A.S. Cogealac Viitorul Pecineaga 1-5 (0-3) pentru gazde a marcat Foamete Adrian in minutul 50, iar pentru oaspeti au marcat: Cogali Erdinci in minutul 30, Florea Ionut in minutul 34, Calagi Dinca in minutul 42, Troaca Alexandru in minutul 67, Posteuca Ionel in minutul 69. La juniori: 2-5.

Vulturii Cazino Constanta Sparta Techirghiol 4-4 (0-1) pentru gazde au marcat: Mustafa Ghiocan in minutul 62, Vanghelici Mihai in minutele 77, 85, Loghin Bogdan in minutul 90+3, iar pentru oaspeti au marcat: Mitran Cristian in minutele 13, 55, Stan Ionut in minutul 67, Curtmemet Erdal in minutul 73. La juniori: 3-4.La juniori meciul a fost intrerupt in minutul 70 cand delegatul echipei Sparta Techirghiol, Morea Marius si antrenorul Abdulgani Esel au bruscat arbitrul, l-au scuipat pe fata si l-au lovit cu piciorul in timp ce ii cereau socoteala folosind un limbaj agresiv si huliganic, asa cum reiese din raportul suplimentar depus de arbitrul central Barbatos Sergiu. Delegatul echipei Morea Marius nu se afla la primul incident in acest inceput de campionat, acesta fiind suspendat 3 luni de zile conform deciziei nr. 4 din 21.09.2012 pentru fapte similare la meciul dintre C.S. Portul Constanta si Sparta Techitghiol din 16.09.2012.

Portul Constanta Aurora 23 August 3-2 (1-1) pentru gazde au marcat: Talasman Alexandru in minutul 8, Angelis Anastasis in minutul 46, Geambasu Cristian in minutul 84, iar pentru oaspeti au marcat: Dimoftei Vasile in minutul 14, Balteanu Viorel in minutul 63. La juniori: 5-3. La ambele meciuri Clubul Aurora 23 August a depus contestatie.
C.S. Eforie Victoria Cumpana 1-2 (0-0) pentru gazde a marcat Florea Cristian in minutul 90+1, iar pentru oaspeti au marcat: Voicu Sica in minutul 79, Fratila Sarmis in minutul 85. La juniori: 4-1.