Fotbal Judetean

24 Aprilie 2012, Bogdan Chirita

Sport

Seria Nord
Rezultate si marcatori

Speranta Nisipari Gloria Seimeni 4-3 (2-3) pentru gazde au marcat: Baciu Alexandru in minutele 3, 48, Stan George in minutul 11, Andreescu George in minutul 79, iar pentru oaspeti a marcat: Stere Eduard in minutul 5, Anton Catalin in minutele 12, 24.
Sportul Tortoman Steaua RTS Cogealac 4-2 (1-1) pentru gazde au marcat: Strujac Ionut in minutul 42, Mototolea Mihai in minutul 53, Vintea Ionut in minutul 82, Sali Seveghin in minutul 90+2, iar pentru oaspeti au marcat: Bercea Ionut in minutul 8, Helera E. in minutul 59.
Dunaris Topalu Dunarea Ciobanu 0-4 (0-1) au marcat: Culea Dumitru in minutul 21, Acreala Radu in minutele 65, 77, 89.
Viitorul Fantanele A.S. Gradina 7-0 (3-0) au marcat: Strungariu Ionel in minutul 12, Fologea Ionut in minutul 27, Ripa Nicusor in minutele 44, 70, Mihalache Ciprian in minutul 47, Nicolae Cosmin in minutul 81, Radulescu Niculae in minutul 83.
Pescarusul Garliciu Recolta Nicolae Balcescu meci intrerupt in minutul 18.
Ulmetum Pantelimon Pescarul Ghindaresti 6-0 (2-0) au marcat: Pasmangiu Alexandru in minutele 12, 50, 52, Panfilov Laurentiu in minutul 30 (autogol), Arnautu Antonel in minutul 51, Iacob Ionel in minutul 85.

Clasament




#Nume echipaMVEIGPA
1Recolta Nicolae Balcescu15130255-1839p+15
2Viitorul Fintinele17121469-2837p+13
3Speranta Nisipari17120566-2936p+12
4Vointa Sacele16103343-2633p+9
5Dunarea Ciobanu1692556-3129p+8
6Ulmetum Pantelimon1691641-3028p+4
7Sportul Tortoman1783644-4327p0
8Gloria Seimeni1781862-4325p-2
9Pescarul Ghindaresti1771946-7322p-2
10Pescarusul Girliciu1753942-5318p-9
11Steaua RTS Cogealac17311340-8010p-17
12Dunaris Topalu16301330-639p-15
13AS Gradina16001620-970p-24

Etapa viitoare




CS II Cernavoda
Viitorul Fintinele
Pescarusul Girliciu
Dunaris Topalu
Ulmetum Pantelimon
Sportul Tortoman
Speranta Nisipari

Seria Sud
Rezultate si marcatori

Vointa Siminoc A.S. Ciocirlia 2-0 (1-0) pentru gazde au marcat: Astanie Ionut in minutul 16, Tircov Nicu Ciprian in minutul 86, iar pentru oaspeti a marcat Adam Stefan in minutul 81.
Marmura Deleni C.S. II Pestera 1-4 (0-2) pentru gazde a marcat Chirpac George in minutul 86, iar pentru oaspeti au marcat: Anuta Dumitru in minutul 24, David Ionut in minutul 26, Moga Adrian in minutul 60, Vrabie Daniel in minutul 88.
Inter Ion Corvin Dunarea Ostrov 4-0 (2-0) au marcat: Pambuic C. Vasile in minutele 2, 47, Sandu George in minutul 14, Eniu Daniel Iulian in minutul 83.
Trophaeum Adamclisi C.S.M. II Valea Dacilor 2-6 (1-1) pentru gazde au marcat: Maranga Vasile in minutul 16, Orascu Daniel in minutul 61, iar pentru oaspeti au marcat: Coseri Catalin in minutele 37, 63, Cartoafa Mihai in minutele 57, 85, Crismaru in minutul 79, Lungu Mihai in minutul 88.
Vointa Cochirleni Danubius Rasova 3-3 (0-2) pentru gazde au marcat: Gingarau Costel in minutele 46, 81, Calin Laurentiu in minutul 62, iar pentru oaspeti au marcat: Buciumeata Bogdan in minutul 11, Olah Vasile in minutele 24, 64.
C.S.S. Municipal Medgidia Sacidava Aliman 7-0.

Clasament




#Nume echipaMVEIGPA
1CSM II Valea Dacilor17132259-2341p+14
2CS II Pestera16131252-1540p+16
3CSS Municipal Medgidia16114145-1237p+13
4Inter Ion Corvin17111556-2834p+7
5Dunarea Ostrov16102469-2132p+11
6Danubius Rasova16102450-2832p+8
7Sacidava Aliman1562742-4720p-1
8Vointa Siminoc17611051-5419p-8
9Tineretul Valea Dacilor1652938-4317p-7
10AS Ciocirlia1643919-3015p-9
11Trophaeum Adamclisi17211418-897p-17
12Vointa Cochirleni17131324-676p-21
13Marmura Deleni16201418-846p-18








Etapa viitoare




Marmura Deleni
CSS Municipal Medgidia
Trophaeum Adamclisi
Inter Ion Corvin
Vointa Siminoc
Vointa Cochirleni
Tineretul Valea Dacilor

Seria Est
Rezultate si marcatori

C.S. II Agigea Farul Tuzla 2-4 (0-1) pentru gazde au marcat: Nita Daniel in minutul 56, Ciocan Radu in minutul 67, iar pentru oaspeti a marcat Florea Cristian in minutele 30, 58, 65, 75.
Viitorul Cerchezu C.F.R. Constanta 2-11 (0-4) pentru gazde au marcat: Mihailescu Aurel in minutul 64, Albu Constantin Cosmin in minutul 70, iar pentru oaspeti au marcat: Mocanu Gabriel in minutele 25, 50, Roman Alex in minutele 28, 31, 62, Avram Andrei in minutele 40, 57, 60, Asan Ergut in minutul 55, Stroe Nicusor in minutul 65, Purcarea Ionut in minutul 77.
Viitorul Mereni Recolta Negru Voda 3-2 (2-0) pentru gazde au marcat: Vasilescu Adrian in minutele 2, 17, Novac Adrian in minutul 90+3, iar pentru oaspeti au marcat: Stoenciu Alexandru in minutul 58, Schiopu Ion in minutul 75.
Avantul Comana Unirea Topraisar 1-2 (0-0) pentru gazde a marcat Caracostea Ionut in minutul 49, iar pentru oaspeti au marcat: Iordachi Daniel in minutul 61, Ianos Marius in minutul 65.
A.S. Baraganu Fulgerul Chirnogeni 3-5 (2-1) pentru gazde au marcat: Molnar Madalin in minutul 7, Barbu Aurel in minutul 20, Neacsu Florin in minutul 90, iar pentru oaspeti au marcat: Stanga Ionut in minutele 44, 49, Dragomir Cristu in minutele 47, 68, Iridon Nicolae in minutul 70.
Sparta II Techirghiol Gloria II Albesti 3-0 (3-0) au marcat: Stan Ionut in minutul 20, Beldiman Ionut in minutul 29, Balau Mihai in minutul 32.
Viitorul Cobadin Luceafarul Amzacea 2-3 (2-1) pentru gazde au marcat: Pacuraru Aurelian in minutul 36, Gasca Petre in minutul 40, iar pentru oaspeti au marcat: Cristea Dragos in minutele 12, 71, Radulescu Ionut in minutul 72.

Clasament




#Nume echipaMVEIGPA
1Luceafarul Amzacea18151266-2346p+19
2Sparta II Techirghiol18142276-3144p+17
3Farul Tuzla18141359-3043p+16
4CFR Constanta18121563-2437p+10
5Fulgerul Chirnogeni18112556-3335p+8
6Unirea Topraisar1884637-2928p+1
7Gloria II Albesti Cotul Vaii1882831-3826p-1
8Viitorul Cobadin1872938-3923p-4
9Viitorul Mereni1865732-3323p-4
10C.S. II Agigea17601126-4218p-6
11Recolta Negru Voda17501227-5115p-9
12Avintul Comana18421227-4514p-13
13Viitorul Cerchezu18301526-959p-21
14AS Baraganu18021621-722p-25

Etapa viitoare




AS Baraganu
Sparta II Techirghiol
Viitorul Cobadin
Viitorul Mereni
Viitorul Cerchezu
C.S. II Agigea
Avintul Comana



Articole din editia din data de 24 Aprilie 2012

  • Falsurile si neregulile continua la AFJ Constanta

    Sport
  • Fotbal Liga a IV a

    Sport
  • Fotbal Judetean

    Sport
  • Festivalul Mihai Vasile

    Sport
  • Caminul Cultural de la Dumbraveni, in intuneric

    Sport
  • Articole din aceeasi categorie

  • Medalii pentru sportivii C.S. Marina Constanța obținute la Ju-Jitsu WORLD CUP

    Sport
  • Sportivii C. S. Dacia Mircea Vodă prezenți la Campionatul Internațional de Kung Fu Cup 2019

    Sport
  • Sportivele CS Medgidia activează în Divizia Speranțe a Campionatului Național de Volei

    Sport
  • Medalii pentru sportivii din Medgidia în cadrul Campionatului Național Individual de Lupte 2019

    Sport
  • Incepe noul sezon de handbal

    Sport
  • Medgidia, str. Republicii nr. 5, etaj 1
    Tel / fax: 0241810404
    Mobil: 0722721771