Fotbal Judetean

3 Aprilie 2012, Bogdan Chirita

Sport

Seria Nord
Rezultate si marcatori

Steaua RTS Cogealac Pescarul Ghindaresti 6-1 (3-0) pentru gazde au marcat: I. Belcea in minutele 19, 25, 75, D. Petrus in minutul 42, Cr. Raftu in minutul 50, N. Caneac in minutul 52, iar pentru oaspeti a marcat M. Simion in minutul 70.
Vointa Sacele Gloria Seimeni 3-1 (2-1) pentru gazde au marcat: T. Abdulbrai in minutul 11, Cr. Turtoi in minutul 41, Ad. Gheorghe in minutul 80, iar pentru oaspeti a marcat C. Anton in minutul 16.
A.S Gradina Ulmetum Pantelimon 0-3 (0-1) au marcat: I. Iacob in minutul 12, V. Raileanu in minutul 48, C. Cucu in minutul 72.
Recolta Nicolae Balcescu Sportul Tortoman 3-2 (2-1) pentru gazde au marcat: L. Anghelescu in minutul 5, M. Ciobanu in minutul 30, I. Papazicu in minutul 75, iar pentru oaspeti au marcat: I. Vintea in minutul 9, S. Sali in minutul 86.
Dunarea Ciobanu C.S. II Cernavoda 3-0. Echipa C.S. II Cernavoda s-a retras din campionat.
Dunaris Topalu Viitorul Fantanele 2-3 (1-3) pentru gazde au marcat: C. Branza in minutul 7, T. Alexe in minutul 68, iar pentru oaspeti au marcat: C. Caracostea in minutul 8, I. Grigorescu in minutul 18, C. Laiu in minutul 40.
Pescarusul Garliciu Viitorul Nisipari 1-0 (1-0) a marcat I. Draghici in minutul 38.

Clasament

#

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

Recolta Nicolae Balcescu

13

11

0

2

50-17

33p

+12

2

Viitorul Fintinele

14

10

1

3

60-25

31p

+13

3

Vointa Sacele

14

10

1

3

40-23

31p

+10

4

Speranta Nisipari

14

9

0

5

52-25

27p

+9

5

Dunarea Ciobanu

13

7

2

4

50-28

23p

+5

6

Pescarul Ghindaresti

14

7

1

6

44-57

22p

+1

7

Ulmetum Pantelimon

13

7

0

6

28-25

21p

+3

8

Sportul Tortoman

14

6

2

6

35-38

20p

-1

9

Gloria Seimeni

14

6

1

7

48-36

19p

-5

10

Pescarusul Girliciu

14

4

3

7

36-48

15p

-6

11

Steaua RTS Cogealac

14

3

1

10

32-61

10p

-14

12

Dunaris Topalu

13

3

0

10

29-53

9p

-9

13

AS Gradina

14

0

0

14

19-87

0p

-2

Etapa viitoare

Gloria Seimeni

-

Steaua RTS Cogealac

Ulmetum Pantelimon

-

Vointa Sacele

Sportul Tortoman

-

AS Gradina

CS II Cernavoda

-

Recolta Nicolae Balcescu

Viitorul Fintinele

-

Dunarea Ciobanu

Pescarusul Girliciu

-

Dunaris Topalu

Speranta Nisipari

-

Pescarul Ghindaresti

Seria Sud
Rezultate si marcatori

Sacidava Aliman Vointa Siminoc 9-3 (3-1) pentru gazde au marcat: J. Milea in minutul 23, M. Rizea in minutele 32, 43, 72, 77, D. Sivriu in minutele 49, 86, N. Topalu in minutul 59, I. Rizea in minutul 83, iar pentru oaspeti au marcat: L. Alivuap in minutele 9, 59, V. Trifan in minutul 65.
C.S.M II Valea Dacilor Vointa Coghirleni 6-1 (3-0) pentru gazde au marcat: Ad. Vintileanu in minutul 11, M. Cartoafa in minutele 17, 34, 75, C. Coseri in minutele 50, 55, iar pentru oaspeti a marcat C. Matei in minutul 90.
Danubius Rasova A.S Ciocirlia 4-0 (2-0) au marcat: Neda Catalin in minutul 7, Olah Constantin in minutul 31, Potoasca Ionut in minutul 67, Caradima Iulian in minutul 72.
C.S. II Pestera Vointa Valu Traian 3-0. Echipa Vointa Valu Traian s-a retras din campionat.
Dunarea Ostrov Marmura Deleni 12-1 (4-1) pentru gazde au marcat: Cl. Dan in minutul 11, I. Mag in minutele 16, 53, 59, C. Tanase in minutul 23, I. Manea in minutul 34, C. Bogles in minutul 57, V. Popescu in minutul 63, M. Talvan in minutele 67, 73, Cr. Zagrean in minutul 70, E. Tenea in minutul 78, iar pentru oaspeti a marcat Fl. Dinu in minutul 8.
Inter Ion Corvin C.S.S. Municipal Medgidia 5-2 (1-0) pentru gazde au marcat: Stan Ion in minutul 45, Ion Nicusor in minutul 65, Lucaci Mihai in minutul 75, Eniu Daniel in minutele 76, 80, iar pentru oaspeti au marcat: Chiru Nicusor in minutul 50, Covaciu Gheorghe in minutul 70 (autogol).
Trophaeum Adamclisi Tineretul Valea Dacilor 2-1 (1-0) pentru gazde au marcat: M.Petrut in minutul 23, V. Baranga in minutul 54, iar pentru oaspeti a marcat A. Tudose in minutul 85.

Clasament




#

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

CSM II Valea Dacilor

14

11

1

2

47-19

34p

+10

2

CSS Municipal Medgidia

14

10

3

1

37-11

33p

+12

3

CS II Pestera

13

10

1

2

39-13

31p

+10

4

Dunarea Ostrov

14

9

2

3

59-16

29p

+11

5

Danubius Rasova

14

9

1

4

45-25

28p

+7

6

Inter Ion Corvin

14

8

1

5

41-27

25p

+4

7

Sacidava Aliman

13

5

2

6

37-36

17p

-4

8

Vointa Siminoc

14

5

1

8

49-47

16p

-5

9

Tineretul Valea Dacilor

14

5

1

8

36-36

16p

-5

10

AS Ciocirlia

14

4

2

8

17-27

14p

-10

11

Trophaeum Adamclisi

14

2

1

11

15-68

7p

-11

12

Marmura Deleni

14

2

0

12

16-75

6p

-12

13

Vointa Cochirleni

14

1

2

11

16-54

5p

-16


Etapa viitoare


Vointa Valu lui Traian

-

Danubius Rasova

Vointa Siminoc

-

CS II Pestera

Vointa Cochirleni

-

Sacidava Aliman

Marmura Deleni

-

CSM II Valea Dacilor

CSS Municipal Medgidia

-

Dunarea Ostrov

Trophaeum Adamclisi

-

Inter Ion Corvin

Tineretul Valea Dacilor

-

AS Ciocirlia

Seria Est
Rezultate si marcatori

Farul Tuzla C.F.R. Constanta 4-2 (2-2) pentru gazde au marcat: L. Caragicu in minutele 22, 45, Cr. Florea in minutul 66, C. Mircea in minutul 71, iar pentru oaspeti au marcat: M. Mocanu in minutul 4, Vl. Oprea in minutul 9.
Fulgerul Chirnogeni Unirea Topraisar 1-2 (0-1) pentru gazde a marcat C. Iridon in minutul 94, iar pentru oaspeti au marcat: B. Bohamba in minutul 13, V. Plesa in minutul 80.
Gloria II Albesti Cotu Vaii Viitorul Cerchezu 3-1 (1-0) pentru gazde au marcat: Fl. Voicu in minutul 14, A. Naidin in minutul 65, En. Sandul in minutul 77, iar pentru oaspeti a marcat C. Ciobanasu in minutul 70.
Luceafarul Amzacea C.S. II Agigea 0-3 (0-1) au marcat: D. Nita in minutul 8, M. Cazacu in minutul 72, A. Rusu in minutul 76.
Recolta Negru Voda A.S. Baraganu 5-2 (2-2) pentru gazde au marcat: Schiopu Ion in minutele 7, 28, Pelivan Cristian in minutul 56, Cazacu Gheorghe in minutul 63, Vlad Stefan in minutul 90, iar pentru oaspeti au marcat: Molnar Madalin in minutul 26, Molnar Florin in minutul 37.
Viitorul Mereni Sparta II Techirghiol 2-2 (1-0) pentru gazde au marcat: M. Balau in minutul 18, I Beldiman in minutul 67, iar pentru oaspeti au marcat: M. Nedelcu in minutul 49, R. Socianu in minutul 57.
Viitorul Cobadin Avantul Comana 0-0.

Clasament




#

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

Sparta II Techirghiol

15

12

2

1

67-26

38p

+17

2

Luceafarul Amzacea

15

12

1

2

49-18

37p

+13

3

Farul Tuzla

15

11

1

3

45-28

34p

+10

4

CFR Constanta

15

9

1

5

42-19

28p

+4

5

Fulgerul Chirnogeni

15

8

2

5

41-29

26p

+2

6

Gloria II Albesti Cotul Vaii

15

7

2

6

26-30

23p

-1

7

Unirea Topraisar

15

6

4

5

31-23

22p

-2

8

Viitorul Mereni

15

6

4

5

30-23

22p

+1

9

Viitorul Cobadin

15

6

2

7

32-35

20p

-1

10

C.S. II Agigea

14

5

0

9

19-35

15p

-3

11

Avintul Comana

15

4

1

10

22-36

13p

-8

12

Recolta Negru Voda

14

4

0

10

24-45

12p

-9

13

Viitorul Cerchezu

15

3

0

12

24-69

9p

-15

14

AS Baraganu

15

0

2

13

17-53

2p

-19


Etapa viitoare




Unirea Topraisar

-

Farul Tuzla

Viitorul Cerchezu

-

Fulgerul Chirnogeni

C.S. II Agigea

-

Gloria II Albesti Cotul Vaii

AS Baraganu

-

Luceafarul Amzacea

Sparta II Techirghiol

-

Recolta Negru Voda

Viitorul Cobadin

-

Viitorul Mereni

Avintul Comana

-

CFR Constanta


Articole din editia din data de 3 Aprilie 2012

  • Copiii din Romania, victime ale coruptiei.

    Sport
  • Ponta: In mod oficial, Romania este in recesiune. As fi preferat sa fie o gluma de 1 aprilie

    Sport
  • Fotbal Liga a IV a

    Sport
  • Fotbal Judetean

    Sport
  • Constanta are o Clinica de Ortopedie de talie occidentala!

    Sport
  • Articole din aceeasi categorie

  • Mihaela Albu, jucătoare legitimată la C.S Medgidia face parte din lotul echipei Naționale de Volei Feminin. Jucătoarea din Medgidia poartă tricoul cu numărul 6

    Sport
  • Valentin Dumitrică, portarul și totodată președintele secției de fotbal C.S. Medgidia convocat în echipa națională de fotbal pe plajă la Jocurile Olimpice Europene

    Sport
  • Complexul Sportiv “CENTENAR 2018” a fost inaugurat

    Sport
  • Micii fotbaliști din Cumpăna sunt campionii judeţului!

    Sport
  • Rezultate deosebite la Olimpiada Gimnaziilor - la oina pentru elevii Scolii Nr. 1 Pestera

    Sport
  • Medgidia, str. Republicii nr. 5, etaj 1
    Tel / fax: 0241810404
    Mobil: 0722721771