Fotbal Liga aIV a

11 Octombrie 2011, Bogdan Chirita

Sport

Seria VEST

Rezultate si marcatori
Steaua Sperantei Silistea C.S. Cernavoda 2-2 (1-0) pentru gazde au marcat: Zama Ionut in minutul 18, Siminiceanu Daniel in minutul 61, iar pentru ospeti au marcat: Memet Iozlenoan in minutul 53, Ragulescu Marian in minutul 77. La juniori: 1-2.
Vulturii Cazino Constanta C.S. Carvan Lipnita 5-2 (2-0) pentru gazde au marcat: Vanghelici Mihai in minutul 33, Feizula Senis in minutul 41, Arnautu Ionut in minutul 75, Mustafa Ghiocan in minutul 76, Asan Eren in minutul 88, iar pentru oaspeti a marcat Geileanu Mihai in minutele 85, 90. La juniori: 3-0 (lipsa viza medicala).
C.S. Pestera Carsium Harsova 6-1 (3-1) pentru gazde au marcat: Ivan Florin in minutul 9, Cogali Enis in minutele 12, 66, Anghel Petrica in minutul 24, Normambet Dogan in minutul 73, Anghel Petre in minutul 87, iar pentru oaspeti a marcat Filip Alex in minutul 37. La juniori: 1-1.
Gloria Baneasa Perla Murfatlar 6-0 (2-0) au marcat: Marin George in minutele 33, 40, Suliman Reis in minutele 55, 60, Arau Cristian in minutul 79, Cosntantin Ionut in minutul 88. La juniori: 3-3.
Stiinta Poarta Alba C.S. Mihail Kogalniceanu 5-0 (1-0) au marcat: Gifu Gabriel in minutul 28, Baubec Emrah in minutele 51, 81, Miron Constantin in minutul 68, Burcea Marin in minutul 76. La juniori: 4-2.
Dacia Mircea Voda Sport Prim Oltina 1-2 (1-1) pentru gazde a marcat Voicu Marius in minutul 28, iar pentru oaspeti au marcat: Petcu Nicolae in minutul 5, Musat Sorin in minutul 75. La juniori: 0-4.

Clasament

#

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

CS Pestera

10

8

2

0

40-6

26p

+11

2

CS Cernavoda

10

6

2

2

24-12

20p

+5

3

Gloria Baneasa

10

6

0

4

23-21

18p

0

4

Vulturii Cazino Constanta

10

5

1

4

26-21

16p

+1

5

CS Mihail Kogalniceanu

10

5

1

4

21-27

16p

+1

6

Dacia Mircea Voda

10

4

3

3

17-18

15p

-3

7

Perla Murfatlar

10

3

3

4

21-27

12p

+3

8

Stiinta Poarta Alba

10

3

1

6

20-20

10p

-5

9

Steaua Sperantei Silistea

10

2

4

4

15-19

10p

-5

10

CS Carvan Lipnita

10

3

1

6

24-30

10p

-5

11

Carsium Hirsova

10

2

2

6

10-24

8p

-7

12

Sport Prim Oltina

10

2

2

6

21-37

8p

-7


Etapa viitoare

Etapa a XI a, 15.10.2011

Perla Murfatlar

Stiinta Poarta Alba

C.S. Mihail Kogalniceanu

Steaua Sperantei Silistea

C.S. Cernavoda

C.S. Pestera

Carsium Harsova

Vulturii Cazino Constanta

C.S. Carvan Lipnita

Dacia Mircea Voda

Sport Prim Oltina

Gloria Baneasa


Seria EST

Rezultate si marcatori
Portul Constanta C.S. Agigea 1-0 (0-0) a marcat Tigau Stefan in minutul 66. La juniori: 12-0.
Viteazul Sinoe Mihai Viteazu C.S.O. Ovidiu 2-1 (0-0) pentru gazde au marcat: Siminiciuc Robert in minutul 53, Ivanov Nicusor in minutul 79, iar pentru oaspetu a marcat Agafitei Catalin in minutul 76. La juniori: 1-2.
G.S.I.B. Mangalia Sparta Techirghiol 2-0 (1-0) au marcat: Barbulescu Nicolae in minutul 44, Troaca Alexandru in minutul 75. La juniori: 2-0.
Cariocas Constanta A.S. Cogealac 4-1 (2-1) pentru gazde au marcat: Neagu Aurelian in minutele 22, 61, 79, Astefanoaie Ion in minutul 44, iar pentru oaspeti a marcat Lefter Petrica in minutul 37. La juniori: 3-0 (neprezentare).
Viitorul Pecineaga Aurora 23 August 1-3 (0-3) pentru gazde a marcat Manecan Mihai in minutul 54, iar pentru oaspeti au marcat: Olaru Iulian in minutele 13, 28, Goinea Valentin in minutul 39. La juniori: 3-0.
Gloria Albesti s-a retras din campionat.

Clasament

#

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

CS Agigea

9

8

0

1

37-8

24p

+12

2

CS Portul Constanta

9

7

1

1

23-8

22p

+7

3

CSO Ovidiu

10

7

0

3

62-21

21p

+6

4

Viteazu Sinoe Mihai Viteazu

9

5

1

3

18-12

16p

+1

5

Victoria Cumpana

8

5

0

3

15-28

15p

+3

6

Sparta Techirghiol

9

4

2

3

23-18

14p

+2

7

GSIB Mangalia

9

3

0

6

24-28

9p

-6

8

Aurora 23 August

8

2

3

3

15-24

9p

-3

9

Cariocas Constanta

9

2

0

7

17-28

6p

-9

10

Viitorul Pecineaga

9

2

0

7

9-38

6p

-6

11

AS Cogealac

9

0

1

8

7-37

1p

-11


Etapa viitoare

Etapa a XI a, 15.10.2011

Victoria Cumpana

C.S. Portul Constanta

C.S. Agigea

Viitorul Pecineaga

Aurora 23 August

Cariocas Constanta

A.S. Cogealac

G.S.I.B. Mangalia

Sparta Techirghiol

Viteazul Sinoe Mihai Viteazu

C.S.O. Ovidiu

Gloria Albesti

Album foto

  • Articole din editia din data de 11 Octombrie 2011

  • Primarul Ioan Suciu, in proces cu concesionarul Baltii Hazarlac

    Sport
  • Fotbal Liga aIV a

    Sport
  • Microbuze noi si spatioase pentru elevii din comuna Crucea

    Sport
  • S-a dat startul programului de anvelopare a blocurilor

    Sport
  • Fotbal Campionatul Judetean

    Sport
  • Articole din aceeasi categorie

  • Mihaela Albu, jucătoare legitimată la C.S Medgidia face parte din lotul echipei Naționale de Volei Feminin. Jucătoarea din Medgidia poartă tricoul cu numărul 6

    Sport
  • Valentin Dumitrică, portarul și totodată președintele secției de fotbal C.S. Medgidia convocat în echipa națională de fotbal pe plajă la Jocurile Olimpice Europene

    Sport
  • Complexul Sportiv “CENTENAR 2018” a fost inaugurat

    Sport
  • Micii fotbaliști din Cumpăna sunt campionii judeţului!

    Sport
  • Rezultate deosebite la Olimpiada Gimnaziilor - la oina pentru elevii Scolii Nr. 1 Pestera

    Sport
  • Medgidia, str. Republicii nr. 5, etaj 1
    Tel / fax: 0241810404
    Mobil: 0722721771