Fotbal Campionatul Judetean

11 Octombrie 2011, Bogdan Chirita

Sport

Seria NORD

Rezultate si marcatori
Steaua RTS Cogealac Viitorul Fantanele 0-8 (0-1) au marcat: Popescu Constantin in minutul 16, Minea Valeriu in minutele 48, 58, Preda Marian in minutele 50, 65, Serban Alexandru in minutul 56, Otelea Andrei in minutul 70, Nicolae Alin in minutul 75.
Recolta Nicolae Balcescu Dunarea Ciobanu 3-0 (1-0) au marcat: Cretu Ionut in minutul 24, Noman Rep in minutul 63, Stefan Florin in minutul 80.
Vointa Sacele Pescarusul Garliciu 3-0 (neprezentare).
A.S. Gradina Dunaris Topalu 3-7 (1-3) pentru gazde au marcat: Ripa Nicusor in minutul 30, Ciobanu Gheorghe in minutul 47, Sidor Claudiu in minutul 49, iar pentru oaspeti au marcat: Seitan Gica in minutele 19, 80, Neacsu Ionut in minutele 25, 58, 75, Popa Paul in minutul 66, Ion George in minutul 39.
Ulmetum Pantelimon Speranta Nisipari 1-3 (0-2) pentru gazde a marcat Arnautu Antonel in minutul 60, iar pentru oaspeti au marcat: Pena Vasile in minutele 25, 40, Pricopie Ionut in minutul 48.
Gloria Seimeni Sportul Tortoman 5-2 (2-1) pentru gazde au marcat: Ilie Ionut in minutele 14, 49, Anton Ionut in minutele 31, 88, Tudor Marinel in minutul 77, iar pentru oaspeti au marcat: Panzariu Ionut in minutul 10, Ghita Alexandru in minutul 59.

Clasament

#

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

Speranta Nisipari

6

6

0

0

32-13

18p

+9

2

Viitorul Fintinele

7

5

1

1

32-11

16p

+7

3

Ulmetum Pantelimon

7

4

0

3

20-13

12p

0

4

Vointa Sacele

6

4

0

2

14-11

12p

+3

5

Gloria Seimeni

7

3

1

3

29-20

10p

-2

6

Dunarea Ciobanu

6

3

1

2

21-14

10p

+1

7

Recolta Nicolae Balcescu

6

3

0

3

19-9

9p

0

8

Dunaris Topalu

6

3

0

3

18-30

9p

+3

9

Pescarul Ghindaresti

5

2

1

2

16-17

7p

+1

10

Sportul Tortoman

7

2

1

4

13-22

7p

-2

11

Pescarusul Girliciu

7

1

2

4

16-31

5p

-4

12

Steaua RTS Cogealac

6

1

1

4

13-25

4p

-8

13

AS Gradina

6

0

0

6

12-39

0p

-12


Etapa viitoare

Etapa a VIII a, 16.10.2011

Pescarusul Garliciu

Steaua RTS Cogealac

Dunaris Topalu

Vointa Sacele

Dunarea Ciobanu

A.S. Gradina

Recolta Nicolae Balcescu

Speranta Nisipari

Sportul Tortoman

Ulmetum Pantelimon

C.S. II Cernavoda

Gloria Seimeni

Viitorul Fantanele

Pescarul Ghindaresti


Seria EST

Rezultate si marcatori
C.F.R. Constanta A.S. Baraganu 4-2 (2-0) au marcat: Voinila Bogdan in minutul 15, Voicu Sica in minutul 23, Parvu Robert in minutul 60, Mara Constantin in minutul 68.
Unirea Topraisar C.S. II Agigea 3-0 (2-0) au marcat: Iordachi Daniel in minutele 11, 50, Paun Razvan in minutul 38.
Fulgerul Chirnogeni Viitorul Cobadin 3-0 (3-0) a marcat Spoiala Constantin in minutele 2, 23, 30.
Farul Tuzla Sparta II Techirghiol meci amanat (teren impracticabil).
Viitorul Cerchezu Avantul Comana 0-3 (neprezentare).
Gloria II Cotu Vaii Viitorul Mereni 0-1 (0-0) a marcat Ciobanu Gheorghe in minutul 88.
Luceafarul Amzacea Recolta Negru Voda 1-0 meci intrerupt in minutul 20 din cauza conditiilor meteo nefavorabile.

Clasament

#

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

Farul Tuzla

6

6

0

0

19-12

18p

+9

2

Luceafarul Amzacea

7

5

1

1

24-11

16p

+4

3

Fulgerul Chirnogeni

7

5

1

1

27-15

16p

+4

4

Sparta II Techirghiol

6

4

1

1

25-16

13p

+4

5

CFR Constanta

7

4

1

2

13-5

13p

+1

6

Gloria II Albesti Cotul Vaii

7

4

1

2

17-10

13p

+1

7

Unirea Topraisar

7

3

2

2

18-11

11p

-1

8

Viitorul Mereni

7

3

2

2

10-10

11p

+2

9

Avintul Comana

7

3

0

4

14-13

9p

0

10

Viitorul Cobadin

7

3

0

4

15-18

9p

0

11

Recolta Negru Voda

7

3

0

4

9-12

9p

0

12

AS Baraganu

7

0

1

6

9-27

1p

-8

13

C.S. II Agigea

7

0

0

7

2-20

0p

-9

14

Viitorul Cerchezu

7

0

0

7

11-33

0p

-12


Etapa viitoare

Etapa a VIII a, 16.10.2011

Viitorul Cobadin

Farul Tuzla

Viitorul Mereni

Fulgerul Chirnogeni

Recolta Negru Voda

Gloria II Cotu Vaii

Luceafarul Amzacea

Avantul Comana

A.S. Independenta

Viitorul Cerchezu

A.S. Baraganu

Unirea Topraisar

Sparta II Techirghiol

C.F.R. Constanta


Seria SUD

Rezultate si marcatori
C.S.M. II Valea Dacilor Dunarea Ostrov 3-2 (1-1) pentru gazde au marcat: Cartoafa Mihai in minutul 40, Langu Mihai in minutul 66, Badea Mihai in minutul 71, iar pentru oaspeti au marcat: Magureanu Ionut in minutul 43, Filip Stefan in minutul 58.
Danubius Rasova C.S.S. Municipal Medgidia 1-2 (1-1) pentru gazde a marcat Caradima Iulian in minutul 32, iar pentru oaspeti a marcat Baroncea Alex in minutele 36, 64.
Sacidava Aliman Inter Ion Corvin 4-5 (1-2) pentru gazde au marcat: Purcarea Marian in minutul 41, Coman Catalin in mintul 75, Sivriu Daniel in minutul 83, Rizea Marian in minutul 87, iar pentru oaspeti au marcat: Eniu Daniel in minutele 6, 15, Stan Catalin in minutele 51, 59, Ceti George in minutul 90.
C.S. II Pestera Trophaeum Adamclisi 6-0 (4-0) au marcat: Vrabie Daniel in minutele 14, 35, Iridon Eduard in minutul 20, Stefan George in minutul 25, Ciutacu Adrian in minutul 49, Baciu Doru in minutul 85.
Vointa Siminoc Tineretul Valea Dacilor 4-5 (2-2) pentru gazde au marcat: Lungu Cristian in minutul 13, Chirita Iulian in minutul 31, Neagoe Gabriel in minutul 59, Valimareanu Gheorghe in minutul 84, iar pentru oaspeti au marcat: Minca Liviu in minutul 6, Sima Claudiu in minutul 19, Serif erdin in minutul 50, Isa Genghis in minutul 68, Catrinescu Marian in minutul 77.
A.S. Ciocirlia Marmura Deleni 4-1 (3-0) pentru gazde au marcat: Vasile Ionel in minutele 6, 85, Simion Dan in minutul 16, Dragomir Constantin in minutul 35, iar pentru oaspeti a marcat Doloi Petrica in minutul 62.

Clasament

#

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

CSM II Valea Dacilor

7

6

1

0

28-7

19p

+7

2

CS II Pestera

7

6

1

0

24-7

19p

+7

3

Sacidava Aliman

7

4

2

1

23-7

14p

+2

4

Dunarea Ostrov

7

4

1

2

21-9

13p

+4

5

Tineretul Valea Dacilor

7

4

1

2

18-14

13p

+4

6

Inter Ion Corvin

7

4

0

3

23-15

12p

+3

7

CSS Municipal Medgidia

6

3

3

0

8-5

12p

+3

8

AS Ciocirlia

7

3

1

3

14-11

10p

-2

9

Danubius Rasova

6

3

0

3

17-9

9p

-3

10

Vointa Siminoc

5

1

1

3

10-13

4p

-2

11

Marmura Deleni

7

1

0

6

8-31

3p

-6

12

Vointa Cochirleni

6

0

1

5

2-19

1p

-8

13

Vointa Valu lui Traian

5

0

0

5

2-19

0p

-9

14

Trophaeum Adamclisi

6

0

0

6

6-38

0p

-6

Etapa viitoare

Etapa a VIII a, 16.10.2011

Trophaeum Adamclisi

Danubius Rasova

Inter Ion Corvin

C.S. II Pestera

Dunarea Ostrov

Sacidava Aliman

C.S.M. II Valea Dacilor

Tineretul Valea Dacilor

Vointa Cochirleni

Vointa Siminoc

Marmura Deleni

Vointa Valu Traian

C.S.S.M. Medgidia

A.S. Ciocirlia


Album foto

  • Articole din editia din data de 11 Octombrie 2011

  • Primarul Ioan Suciu, in proces cu concesionarul Baltii Hazarlac

    Sport
  • Fotbal Liga aIV a

    Sport
  • Microbuze noi si spatioase pentru elevii din comuna Crucea

    Sport
  • S-a dat startul programului de anvelopare a blocurilor

    Sport
  • Fotbal Campionatul Judetean

    Sport
  • Articole din aceeasi categorie

  • Medalii pentru sportivii C.S. Marina Constanța obținute la Ju-Jitsu WORLD CUP

    Sport
  • Sportivii C. S. Dacia Mircea Vodă prezenți la Campionatul Internațional de Kung Fu Cup 2019

    Sport
  • Sportivele CS Medgidia activează în Divizia Speranțe a Campionatului Național de Volei

    Sport
  • Medalii pentru sportivii din Medgidia în cadrul Campionatului Național Individual de Lupte 2019

    Sport
  • Incepe noul sezon de handbal

    Sport
  • Medgidia, str. Republicii nr. 5, etaj 1
    Tel / fax: 0241810404
    Mobil: 0722721771