Fotbal Liga aIV a

4 Octombrie 2011, Bogdan Chirita

Sport

Seria VEST

Rezultate si marcatori
Carsium Harsova Steaua Sperantei Silistea 0-0 (0-0). La juniori: 1-0.
C.S. Cernavoda Stiinta Poarta Alba 2-1 (1-1) pentru gazde au marcat: Memet Iozlenoan in minutul 5, Gheorghe Vasile in minutul 72, iar pentru oaspeti a marcat Miron Constantin in minutul 2. La juniori: 3-0.
C.S. Carvan Lipnita C.S. Pestera 0-5 (0-0) au marcat: Cogali Enis in minutele 53, 56, Anuta Eugen in minutul 64, Stefan George in minutul 85, Ripert N. Parfait in minutul 86. La juniori:0-3.
Sport Prim Oltina Vulturii Cazino Constanta 5-0 (3-0) au marcat: Culea Stelica in minutul 13, Mustafa Levent in minutul 16 (autogol), Cotabita Cristian in minutul 38, Placinta Gabriel in minutul 66, Placinta Marian in mintul 85. La juniori: 6-2.
Gloria Baneasa Dacia Mircea Voda 3-2 (2-0) pentru gazde au marcat: Suliman Reis in minutul 17, Ceti Cristian in minutul 30, Marin George in minutul 56, iar pentru oaspeti au marcat: Ciobanu Vasile in minutul 59, Rusu Bogdan in minutul 71. La juniori: 9-0.
C.S. Mihail Kogalniceanu Perla Murfatlar 4-1 (1-0) pentru gazde a marcat Treznea Ion in minutele 33, 47, 52, 82, iar pentru oaspeti a marcat Codrea Titel in minutul 63. La juniori: 1-3.

Clasament

#

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

CS Pestera

9

7

2

0

34-5

23p

+11

2

CS Cernavoda

9

6

1

2

22-10

19p

+4

3

CS Mihail Kogalniceanu

9

5

1

3

21-22

16p

+1

4

Dacia Mircea Voda

9

4

3

2

16-16

15p

0

5

Gloria Baneasa

9

5

0

4

17-21

15p

0

6

Vulturii Cazino Constanta

9

4

1

4

21-19

13p

+1

7

Perla Murfatlar

9

3

3

3

21-21

12p

+3

8

CS Carvan Lipnita

8

3

1

4

22-24

10p

-5

9

Carsium Hirsova

9

2

2

5

9-18

8p

-7

10

Stiinta Poarta Alba

9

2

1

6

15-20

7p

-5

11

Steaua Sperantei Silistea

8

1

3

4

12-17

6p

-3

12

Sport Prim Oltina

9

1

2

6

19-36

5p

-10


Etapa viitoare

Etapa a X a, 08.10.2011

Stiinta Poarta Alba

C.S. Mihail Kogalniceanu

Steaua Sperantei Silistea

C.S. Cernavoda

C.S. Pestera

Carsium Harsova

Vulturii Cazino Constanta

C.S. Carvan Lipnita

Dacia Mircea Voda

Sport Prim Oltina

Gloria Baneasa

Perla Murfatlar


Seria EST

Rezultate si marcatori
Aurora 23 August Portul Constanta 2-4 (1-3) pentru gazde au marcat: Olaru Ion in minutul 17, Brobonea Ionut in minutul 65, iar pentru oaspeti au marcat: Maciuca Marian in minutele 1, 89, Calin Cosmin in minutul 3, Geamrasu Cristian in minutul 41. La juniori: 1-5.
A.S. Cogealac Viitorul Pecineaga 0-2 (0-0) au marcat: Gheorghiu Florin in minutul 62, Cobzaru Helios in minutul 70. La juniori: 5-0.
Sparta Techirghiol Cariocas Constanta 5-3 (2-1) pentru gazde au marcat: Stan Ionut in minutele 17, 57, 90+2, Curtmmet Erdal in minutul 43, Ionescu Alin in minutul 86, iar pentru oaspeti au marcat: Pripoi Iancu in minutul 24, Preda Alexandru in minutul 64, Lupascu George in minutul 72. La juniori: 5-8.
C.S.O. Ovidiu G.S.I.B. Mangalia 12-3 (6-2) pentru gazde au marcat: Dulan Robert in minutele 2, 25, 60, 67, 84, Andrei Mihai in minutele 5, 61, Costache Catalin in minutul 5, Agafitei Catalin in minutele 16, 38, 72, Mitris Claudiu in minutul 46, iar pentru oaspeti au marcat: Alexandru Lucian Constantin in minutele 16, 65, Zaharia Daniel in minutul 37. La juniori:3-4.
C.S. Agigea Victoria Cumpana 8-0 (4-0) au marcat: Nicolae Marius in minutele 5, 30, Gechereanu Constantin in minutul 15, Mogosanu Andrei in minutul 45, Parvulescu Claudiu in minutele 53, 68, 83, Nedelea Florentin in minutul 87. La juniori: 12-0.
Gloria Albesti Vitezul Sinoe Mihai Viteazu meci anulat. Echipa Gloria Albesti s-a retras din campionat.

Clasament

#

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

CS Agigea

9

9

0

0

42-7

27p

+12

2

CS Portul Constanta

9

7

1

1

27-11

22p

+10

3

CSO Ovidiu

9

7

0

2

61-19

21p

+6

4

Victoria Cumpana

8

5

0

3

15-28

15p

+3

5

Viteazu Sinoe Mihai Viteazu

8

4

1

3

16-11

13p

+1

6

Gloria Albesti

8

4

0

4

19-23

12p

0

7

Sparta Techirghiol

9

3

2

4

25-25

11p

-4

8

GSIB Mangalia

9

3

0

6

26-29

9p

-3

9

Aurora 23 August

8

2

3

3

15-23

9p

-6

10

Viitorul Pecineaga

9

3

0

6

11-35

9p

0

11

Cariocas Constanta

9

1

0

8

13-29

3p

-9

12

AS Cogealac

9

0

1

8

7-37

1p

-14


Etapa viitoare

Etapa a IX a, 08.10.2011

C.S. Portul Constanta

C.S. Agigea

Viitorul Pecineaga

Aurora 23 August

Cariocas Constanta

A.S. Cogealac

G.S.I.B. Mangalia

Sparta Techirghiol

Viteazul Sinoe Mihai Viteazu

C.S.O. Ovidiu

Gloria Albesti

Victoria Cumpana


Album foto

  • Articole din editia din data de 4 Octombrie 2011

  • Un nou simbol al Mangaliei, corabia de lumina

    Sport
  • Fotbal Liga aIV a

    Sport
  • Fotbal Campionatul Judetean

    Sport
  • Cea de-a sasea editie a festivalului Dan Spataru a ajuns la final

    Sport
  • Produse agroalimentare pentru nevoiasii din Navodari

    Sport
  • Articole din aceeasi categorie

  • Micii fotbaliști din Cumpăna sunt campionii judeţului!

    Sport
  • Rezultate deosebite la Olimpiada Gimnaziilor - la oina pentru elevii Scolii Nr. 1 Pestera

    Sport
  • Vasilica Cristocea este noul antrenor principal al echipei de seniori Victoria Cumpana

    Sport
  • Gala Kick Boxing K-1, prima editie in comuna Fantanele

    Sport
  • Comuna Fantanele se mandreste cu campioni si vicecampioni nationali la Kickboxing

    Sport
  • Medgidia, str. Republicii nr. 5, etaj 1
    Tel / fax: 0241810404
    Mobil: 0722721771