Fotbal Campionatul Judetean

4 Octombrie 2011, Bogdan Chirita

Sport

Seria NORD

Rezulate si marcatori
Viitorul Fantanele Vointa Sacele 2-0 (2-0) au marcat: Caracostea Catalin in minutul 2, Otelea Andrei in minutul 27.
Pescarusul Garliciu A.S. Gradina 5-2 (2-1) pentru gazde au marcat: Draghici Ionel in minutele 36, 43, 90, Raducan Dumitru in minutele 64, 75, iar pentru oaspeti au marcat: Ripa Ionut in minutul 30, Sidor Claudiu in minutul 52.
Dunaris Topalu Recolta Nicolae Balcescu 3-1 (2-1) pentru gazde au marcat: Stirbescu Silviu in minutul 4 (autogol), Seitan Gica in minutul 20, Neacsu Ionut in minutul 68, iar pentru oaspeti a marcat Mocanu Cosmin in minutul 13.
Ulmetum Pantelimon Gloria Seimeni 2-0 (1-0) au marcat: Arnautu Antonel in minutul 5, Pasmangiu Alex in minutul 60.
Sportul Tortoman Pescarul Ghindaresti 4-4 (4-1) pentru gazde au marcat: Panzariu Daniel in minutul 5, Margean Daniel in minutul 15, Ghita Alexandru in minutul 20, Nitu Adrian in minutul 22, iar pentru oaspeti au marcat: Platon Anatoli in minutele 29, 59, 87, Chirita Iosif in minutul 85.
Speranta Nisipari Dunarea Ciobanu 5-1 (3-0) pentru gazde au marcat: Marinica Alex in minutul 15, Baciu Alex in minutele 24, 34, 54, Pena Vasiel in minutul 60, iar pentru oaspeti a marcat Culea Dumitru in minutul 78.
C.S. II Cernavoda s-a retras din campionat.

Clasament

#

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

Speranta Nisipari

5

5

0

0

29-12

15p

+6

2

Viitorul Fintinele

6

4

1

1

24-11

13p

+4

3

Dunarea Ciobanu

6

4

1

1

23-12

13p

+4

4

Ulmetum Pantelimon

6

4

0

2

19-10

12p

+3

5

Vointa Sacele

6

4

0

2

14-11

12p

+3

6

Recolta Nicolae Balcescu

6

3

0

3

18-10

9p

0

7

Gloria Seimeni

6

2

1

3

24-18

7p

-2

8

Pescarul Ghindaresti

5

2

1

2

16-17

7p

+1

9

Sportul Tortoman

6

2

1

3

11-17

7p

-2

10

Dunaris Topalu

6

2

0

4

14-31

6p

-3

11

Pescarusul Girliciu

6

1

2

3

16-28

5p

-4

12

Steaua RTS Cogealac

5

1

1

3

13-17

4p

-5

13

CS II Cernavoda

5

1

0

4

6-13

3p

-3

14

AS Gradina

6

1

0

5

12-32

3p

-6


Etapa viitoare

Etapa a VII a, 09.10.2011

Steaua RTS Cogealac

Viitorul Fantanele

Vointa Sacele

Pescarusul Garliciu

A.S. Gradina

Dunaris Topalu

Recolta Nicolae Balcescu

Dunarea Ciobanu

Ulmetum Pantelimon

Speranta Nisipari

Gloria Seimeni

Sportul Tortoman

Pescarul Ghindaresti

C.S. II Cernavoda


Seria SUD

Rezultate si marcatori
Marmura Deleni Danubius Rasova 4-3 (1-2) pentru gazde au marcat: Stoian Nicusor in minutele 43, 90+3, Decu Ciprian in minutul 72, Dinu Florentin in minutul 81, iar pentru oaspeti au marcat: Anghel george in minutul 4, Caradima George in minutul 32, Caradima Iulian in minutul 67.
C.S.S. Municipal Medgidia C.S. II Pestera 1-1 (1-0) pentru gazde a marcat Comsa Andrei iar pentru oaspeti a marcat Stefan George in minutul 47.
Trophaeum Adamclisi Sacidava Aliman 0-3(0-1) au marcat: Sivriu Daniel in minutele 11, 88, Stan Valentin in minutul 83.
Inter Ion Corvin C.S.M. II Valea Dacilor 2-3 (1-2) pentru gazde a marcat Stan I. Catalin in minutele 5, 69, iar pentru oaspeti au marcat: Baubec Elvis in minutul 4, Crasmaru Marian in minutul 38, Langu Mihai in minutul 55.
Vointa Cochirleni A.S. Ciocirlia 2-2 (1-1) pentru gazde au marcat: Ion Vasile in minutul 25, Ciobanica Eugen in minutul 87, iar pentru oaspeti au marcat: Pitrot Marius in minutul 32, Simion Dan in minutul 56.
Tineretul Valea Dacilor Dunarea Ostrov 3-3 (2-1) pentru gazde au marcat: Bodilcu Florian in minutul 11, Sima Claudiu in minutele 31, 82, iar pentru oaspeti au marcat: Tanase Constantin in minutele 35, 58, Baraitaru Claudiu in minutul 62
Vointa Valul Traian s-a retras din campionat.

Clasament

#

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

CSM II Valea Dacilor

6

5

1

0

25-5

16p

+7

2

CS II Pestera

6

5

1

0

18-7

16p

+7

3

Sacidava Aliman

6

4

2

0

19-2

14p

+5

4

Dunarea Ostrov

6

4

1

1

19-6

13p

+4

5

Tineretul Valea Dacilor

6

3

1

2

13-10

10p

+1

6

Danubius Rasova

5

3

0

2

16-7

9p

0

7

Inter Ion Corvin

6

3

0

3

18-11

9p

0

8

CSS Municipal Medgidia

5

2

3

0

6-4

9p

0

9

AS Ciocirlia

6

2

1

3

10-10

7p

-2

10

Vointa Siminoc

4

1

1

2

6-8

4p

+1

11

Marmura Deleni

6

1

0

5

7-27

3p

-6

12

Vointa Cochirleni

6

0

1

5

2-19

1p

-8

13

Vointa Valu lui Traian

5

0

0

5

2-19

0p

-9

14

Trophaeum Adamclisi

5

0

0

5

6-32

0p

-6


Etapa viitoare

Etapa a VII a, 09.10.2011

Danubius Rasova

C.S.S.M. Medgidia

C.S. II Pestera

Trophaeum Adamclisi

Sacidava Aliman

Inter Ion Corvin

C.S.M. II Valea Dacilor

Dunarea Ostrov

Vointa Siminoc

Tineretul Valea Dacilor

Vointa Valu Traian

Vointa Cochirleni

A.S. Ciocirlia

Marmura Deleni


Seria EST

Rezultate si marcatori
A.S. Baraganu Farul Tuzla 3-4 (2-3) pentru gazde au marcat: Tenerbek Musein in minutul 4 (autogol), Rosoaga Iulian in minutul 7, Neacsu Valentin in minutul 49, iar pentru oaspeti au marcat: Costea Cristian in minutul 29, Florea Cristian in minutul 31, Mircea Catalin in minutul 33, Proca Cristian in minutul 61.
Sparta II Techirghiol Fulgerul Chirnogeni 8-4 (4-2) pentru gazde au marcat: Mitrn Cristian in minutul 13, Stan Ionut in minutele 15, 57, 70, Pavlicu Inocentiu in minutul 17, Balan Mihi in minutul 22, Ghetau Sorin in minutele 49, 80, iar pentru oaspeti au marcat: Dragomir Cristu in minutul 32, Stanga Ionut in minutul 43, Spoiala Alexandru in minutele 48, 50.
Viitorul Cobadin Gloria II Cotu Vaii 3-1 (1-1) pentru gazde au marcat: Lazar Ionut in minutul 8, Hristoie Cristian in minutul 62, Langu Ionel in minutul 90+1, iar pentru oaspeti a marcat Anghel Ionut in minutul 27.
Viitorul Mereni Luceafarul Amzacea 2-2 (1-2) pentru gazde au marcat: Socianu Razvan in minutul 24, Monea Sandu in minutul 81, iar pentru oaspeti au marcat: Saban Ener in minutul 39, Sandu Gabriel in minutul 44.
C.S. Agigea C.F.R. Constanta 0-2 (0-1).
Avantul Comana Recolta Negru Voda 2-0 (0-0) au marcat: Osman Orhan in minutul 49, Ursu Cristian in minutul 90.
Viitorul Cerchezu Unirea Topraisar 1-7 (0-3) pentru gazde a marcat Pandele Valentin in minutul 78, iar pentru oaspeti au marcat: Iordachi Daniel in minutele 15, 51, Plesa Marian in minutul 17, Hanganu Gheorghe in minutul 35, Paun Razvan in minutul 47, Budeanu Ionut in minutul 55, Enisor Marius in minutul 80.

Clasament

#

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

Farul Tuzla

6

6

0

0

19-12

18p

+9

2

Luceafarul Amzacea

6

4

1

1

23-11

13p

+4

3

Sparta II Techirghiol

6

4

1

1

25-16

13p

+4

4

Fulgerul Chirnogeni

6

4

1

1

24-15

13p

+4

5

Gloria II Albesti Cotul Vaii

6

4

1

1

17-9

13p

+4

6

CFR Constanta

6

3

1

2

9-5

10p

+1

7

Viitorul Cobadin

6

3

0

3

15-15

9p

0

8

Recolta Negru Voda

6

3

0

3

9-11

9p

0

9

Unirea Topraisar

6

2

2

2

15-11

8p

-1

10

Viitorul Mereni

6

2

2

2

9-10

8p

-1

11

Avintul Comana

6

2

0

4

11-13

6p

-3

12

AS Baraganu

6

0

1

5

9-23

1p

-8

13

C.S. II Agigea

6

0

0

6

2-17

0p

-9

14

Viitorul Cerchezu

6

0

0

6

11-30

0p

-9


Etapa viitoare

Etapa a VII a, 09.10.2011

Farul Tuzla

Sparta II Techirghiol

Fulgerul Chirnogeni

Viitorul Cobadin

Gloria II Cotu Vaii

Viitorul Mereni

Luceafarul Amzacea

Recolta Negru Voda

Viitorul Cerchezu

Avantul Comana

Unirea Topraisar

A.S. Independenta

C.F.R. Constanta

A.S. Baraganu

Album foto

  • Articole din editia din data de 4 Octombrie 2011

  • Un nou simbol al Mangaliei, corabia de lumina

    Sport
  • Fotbal Liga aIV a

    Sport
  • Fotbal Campionatul Judetean

    Sport
  • Cea de-a sasea editie a festivalului Dan Spataru a ajuns la final

    Sport
  • Produse agroalimentare pentru nevoiasii din Navodari

    Sport
  • Articole din aceeasi categorie

  • Mihaela Albu, jucătoare legitimată la C.S Medgidia face parte din lotul echipei Naționale de Volei Feminin. Jucătoarea din Medgidia poartă tricoul cu numărul 6

    Sport
  • Valentin Dumitrică, portarul și totodată președintele secției de fotbal C.S. Medgidia convocat în echipa națională de fotbal pe plajă la Jocurile Olimpice Europene

    Sport
  • Complexul Sportiv “CENTENAR 2018” a fost inaugurat

    Sport
  • Micii fotbaliști din Cumpăna sunt campionii judeţului!

    Sport
  • Rezultate deosebite la Olimpiada Gimnaziilor - la oina pentru elevii Scolii Nr. 1 Pestera

    Sport
  • Medgidia, str. Republicii nr. 5, etaj 1
    Tel / fax: 0241810404
    Mobil: 0722721771