Fotbal Liga a IV a

13 Septembrie 2011, Bogdan Chirita

Sport

Seria VEST

Rezultate si marcatori
Steaua Sperantei Silistea – C.S. Pestera 2-2 (1-1) – pentru gazde a marcat Siminiceanu Daniel in minutele 43, 65, iar pentru oaspeti a marcat Lupu Romeo Catalin in minutele 24, 58. La juniori: 3-2.
C.S. Cernavoda – C.S. Carvan Lipnita 5-1 (1-0) – pentru gazde au marcat: Ilie Gabriel in minutele 24, 56, 76, Bujanschi George in minutul 71, Radulescu Robert in minutul 82, iar pentru oaspeti a marcat Pitu Adrian in minutul 78. La juniori: 11-1.
Dacia Mircea Voda – Perla Murfatlar 2-2 (1-0) – pentru gazde au marcat: Ciobanuc Ionut in minutul 16, Mitu George in minutul 48, iar pentru oaspeti au marcat: Mancas Marius in minutul 47, Stanciuc Ciprian in minutul 88. La juniori: 3-2.
C.S. Mihail Kogalniceanu – Sport Prim Oltina 3-1 (2-1) – pentru gazde au marcat: Tanasa Razvan in minutul 30, Andrei Ilie in minutul 38, Treznea Ioan in minutul 74, iar pentru oaspeti a marcat Toma Mircea in minutul 15. La juniori 6-3.
Stiinta Poarta Alba – Vulturii Cazino Constanta 1-4 (0-1) – pentru gazde a marcat Leuca Sorin in minutul 55, iar pentru oaspeti au marcat: Asan Eren in minutul 11, Feizula Senis in minutele 58, 62, Grigoriu Adrian in minutul 67. La juniori: 10-1.
Carsium Harsova – Gloria Baneasa 0-1 (0-0) – a marcat Arau Cristian in minutul 52. La juniori: 2-0.

Clasament

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

CS Pestera

4

3

1

0

17-3

10p

+4

2

CS Cernavoda

4

3

1

0

17-6

10p

+4

3

CS Carvan Lipnita

4

3

0

1

15-10

9p

+3

4

Gloria Baneasa

4

3

0

1

9-7

9p

+3

5

Vulturii Cazino Constanta

4

2

1

1

14-8

7p

+1

6

Perla Murfatlar

4

1

2

1

8-8

5p

+2

7

Dacia Mircea Voda

4

1

2

1

6-8

5p

-4

8

Steaua Sperantei Silistea

4

1

1

2

7-9

4p

-2

9

CS Mihail Kogalniceanu

4

1

1

2

6-16

4p

-2

10

Carsium Hirsova

4

1

0

3

5-11

3p

-3

11

Sport Prim Oltina

4

0

1

3

7-15

1p

-5

12

Stiinta Poarta Alba

4

0

0

4

1-11

0p

-6


Etapele viitoare

Etapa a V a, 13.09.2011

Dacia Mircea Voda

Stiinta Poarta Alba

Sport Prim Oltina

Perla Murfatlar

C.S. Carvan Lipnita

C.S. Mihail Kogalniceanu

Carsium Harsova

C.S. Cernavoda

Vulturii Cazino Constanta

Steaua Sperantei Silistea

Gloria Baneasa

C.S. Pestera


Etapa a VI a, 17.09.2011

Stiinta Poarta Alba

Sport Prim Oltina

Steaua Sperantei Silistea

Dacia Mircea Voda

C.S. Pestera

Vulturii Cazino Constanta

Perla Murfatlar

C.S. Carvan Lipnita

C.S. Mihail Kogalniceanu

Carsium Harsova

C.S. Cernavoda

Gloria Baneasa


Seria EST

Rezultate si marcatori
C.S. Agigea – C.S.O. Ovidiu 4-2 (3-1) – pentru gazde au marcat: Almaghe Alex in minutele 11, 25, 51, Nicole Marius in minutul 21, iar pentru oaspeti au marcat: Costache Catalin in minutul 12, Pocovnicu Radu in minutul 83. La juniori: 8-0.
A.S. Cogealac – Gloria Albesti 1-4 (1-0) – pentru gazde a marcat Tocica Mitica in minutul 10, iar pentru ospeti au marcat: Azmi Levent in minutul 53, Sbircea Ionut in minutul 77, Enache Andrei in minutul 79, Petcu Nicolae in minutul 86. La juniori: 3-3.
Viitorul Pecineaga – Cariocas Constanta 2-1 (2-0) – pentru gazde au marcat: Manciu George in minutul 23, Sali Sver in minutul 35, iar pentru oaspeti a marcat Lupascu George in minutul 59. La juniori: 0-3 (neprezentare).
Portul Constanta – G.S.I.B. Mangalia 5-0 (1-0) – au marcat: Geambasu Alex in minutul 23, Tigau Stefan in minutul 61, Caraiola Dragos in minutul 65, Maciuca Marian in minutul 87, Posteuca Pulhac in minutul 90. La juniori: 6-0.
Victoria Cumpana – Viteazul Sinoe Mihai Viteazu 3-2 (2-1) – pentru gazde au marcat: Cristea Marian in minutul 16, Nicolai Claudiu in minutul 35, Fizesan Tudorel in minutul 70, iar pentru oaspeti a marcat Ivanov Nicusor in minutele 4, 49. La juniori: 2-2.
Aurora 23 August – Sparta Techirghiol 2-2 (1-2) – pentru gazde au marcat Bejan Vasile in minutul 23, Balteanu Viorel in minutul 60, iar pentru oaspeti a marcat Munteanu Mircea in minutele 20, 31. La juniori: 1-3.

Clasament

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

CS Portul Constanta

4

4

0

0

15-6

12p

+6

2

CS Agigea

4

4

0

0

13-5

12p

+6

3

Gloria Albesti

4

3

0

1

16-11

9p

+3

4

Victoria Cumpana

4

3

0

1

8-11

9p

0

5

Sparta Techirghiol

4

2

1

1

15-14

7p

+1

6

CSO Ovidiu

4

2

0

2

20-12

6p

0

7

Aurora 23 August

4

1

2

1

6-11

5p

-1

8

Viteazu Sinoe Mihai Viteazu

4

1

1

2

7-6

4p

-2

9

GSIB Mangalia

4

1

0

3

11-11

3p

-3

10

Viitorul Pecineaga

4

1

0

3

5-7

3p

0

11

Cariocas Constanta

4

0

0

4

3-11

0p

-6

12

AS Cogealac

4

0

0

4

2-16

0p

-6


Etapele viitoare

Etapa a V a, 13.09.2011

Viteazul Sinoe Mihai Viteazu

C.S. Portul Constanta

C.S.O. Ovidiu

Victoria Cumpana

Sparta Techirghiol

C.S. Agigea

A.S. Cogealac

Aurora 23 August

G.S.I.B. Mangalia

Viitorul Pecineaga

Gloria Albesti

Cariocas Constanta


Etapa a V a, 13.09.2011

Viteazul Sinoe Mihai Viteazu

C.S. Portul Constanta

C.S.O. Ovidiu

Victoria Cumpana

Sparta Techirghiol

C.S. Agigea

A.S. Cogealac

Aurora 23 August

G.S.I.B. Mangalia

Viitorul Pecineaga

Gloria Albesti

Cariocas Constanta


Album foto

  • Articole din editia din data de 13 Septembrie 2011

  • Gradinita la standarde europene inaugurata in Agigea

    Sport
  • Fotbal Liga a IV a

    Sport
  • Fotbal Campionatul Judetean

    Sport
  • Transport gratuit pentru elevii, profesorii si pensionarii din Mangalia

    Sport
  • Elevii din Navodari au primit rechizite in prima zi de scoala

    Sport
  • Articole din aceeasi categorie

  • Medalii pentru sportivii C.S. Marina Constanța obținute la Ju-Jitsu WORLD CUP

    Sport
  • Sportivii C. S. Dacia Mircea Vodă prezenți la Campionatul Internațional de Kung Fu Cup 2019

    Sport
  • Sportivele CS Medgidia activează în Divizia Speranțe a Campionatului Național de Volei

    Sport
  • Medalii pentru sportivii din Medgidia în cadrul Campionatului Național Individual de Lupte 2019

    Sport
  • Incepe noul sezon de handbal

    Sport
  • Medgidia, str. Republicii nr. 5, etaj 1
    Tel / fax: 0241810404
    Mobil: 0722721771