Fotbal Liga a IV a

Seria VEST

Steaua Sperantei Silistea – C.S. Pestera 2-2 (1-1) – pentru gazde a marcat Siminiceanu Daniel in minutele 43, 65, iar pentru oaspeti a marcat Lupu Romeo Catalin in minutele 24, 58. La juniori: 3-2.
C.S. Cernavoda – C.S. Carvan Lipnita 5-1 (1-0) – pentru gazde au marcat: Ilie Gabriel in minutele 24, 56, 76, Bujanschi George in minutul 71, Radulescu Robert in minutul 82, iar pentru oaspeti a marcat Pitu Adrian in minutul 78. La juniori: 11-1.
Dacia Mircea Voda – Perla Murfatlar 2-2 (1-0) – pentru gazde au marcat: Ciobanuc Ionut in minutul 16, Mitu George in minutul 48, iar pentru oaspeti au marcat: Mancas Marius in minutul 47, Stanciuc Ciprian in minutul 88. La juniori: 3-2.
C.S. Mihail Kogalniceanu – Sport Prim Oltina 3-1 (2-1) – pentru gazde au marcat: Tanasa Razvan in minutul 30, Andrei Ilie in minutul 38, Treznea Ioan in minutul 74, iar pentru oaspeti a marcat Toma Mircea in minutul 15. La juniori 6-3.
Stiinta Poarta Alba – Vulturii Cazino Constanta 1-4 (0-1) – pentru gazde a marcat Leuca Sorin in minutul 55, iar pentru oaspeti au marcat: Asan Eren in minutul 11, Feizula Senis in minutele 58, 62, Grigoriu Adrian in minutul 67. La juniori: 10-1.
Carsium Harsova – Gloria Baneasa 0-1 (0-0) – a marcat Arau Cristian in minutul 52. La juniori: 2-0.

Seria EST

C.S. Agigea – C.S.O. Ovidiu 4-2 (3-1) – pentru gazde au marcat: Almaghe Alex in minutele 11, 25, 51, Nicole Marius in minutul 21, iar pentru oaspeti au marcat: Costache Catalin in minutul 12, Pocovnicu Radu in minutul 83. La juniori: 8-0.
A.S. Cogealac – Gloria Albesti 1-4 (1-0) – pentru gazde a marcat Tocica Mitica in minutul 10, iar pentru ospeti au marcat: Azmi Levent in minutul 53, Sbircea Ionut in minutul 77, Enache Andrei in minutul 79, Petcu Nicolae in minutul 86. La juniori: 3-3.
Viitorul Pecineaga – Cariocas Constanta 2-1 (2-0) – pentru gazde au marcat: Manciu George in minutul 23, Sali Sver in minutul 35, iar pentru oaspeti a marcat Lupascu George in minutul 59. La juniori: 0-3 (neprezentare).
Portul Constanta – G.S.I.B. Mangalia 5-0 (1-0) – au marcat: Geambasu Alex in minutul 23, Tigau Stefan in minutul 61, Caraiola Dragos in minutul 65, Maciuca Marian in minutul 87, Posteuca Pulhac in minutul 90. La juniori: 6-0.
Victoria Cumpana – Viteazul Sinoe Mihai Viteazu 3-2 (2-1) – pentru gazde au marcat: Cristea Marian in minutul 16, Nicolai Claudiu in minutul 35, Fizesan Tudorel in minutul 70, iar pentru oaspeti a marcat Ivanov Nicusor in minutele 4, 49. La juniori: 2-2.
Aurora 23 August – Sparta Techirghiol 2-2 (1-2) – pentru gazde au marcat Bejan Vasile in minutul 23, Balteanu Viorel in minutul 60, iar pentru oaspeti a marcat Munteanu Mircea in minutele 20, 31. La juniori: 1-3.