Fotbal Liga a IV a

6 Septembrie 2011, Bogdan Chirita

Sport

Seria VEST

Rezultate si marcatori
Gloria Baneasa – Steaua Sperantei Silistea 4-3 (3-1) – pentru gazde au marcat: Ceti Cristian in minutele 23, 40, Culeafa Sandu in minutul 33, Arau Cristian in minutul 50, iar pentru oaspeti au marcat: Calcan Lucian in minutul 38, Radu Stefan in minutele 53, 75. La juniori: 0-3.
C.S. Pestera – Stiinta Poarta Alba 5-0 (4-0) – au marcat: Carnatiu Eduard in minutul 7, Ciocanel Bogdan in minutul 19, Normambet Dogan in minutul 40, Funda Dumitru in minutul 42, Anghel Petrica in minutul 63. La juniori: 1-6.
Vulturii Cazino Constanta – Perla Murfatlar 2-2 (2-1) – pentru gazde a marcat Fenti Radu in minutele 3, 17, iar pentru oaspeti au marcat: Tugui Alex in minutul 38, Neagoe Adrian in minutul 71. La juniori: 3-6.
Dacia Mircea Voda – C.S. Mihail Kogalniceanu 1-1 (1-1) – pentru gazde a marcat Ciobanuc ionut in minutul 45, iar pentru oaspeti a marcat Treznea Ioan in minutul 40. La juniori: 2-7.
Sport Prim Oltina – C.S. Cernavoda 4-4 (1-2) – pentru gazde au marcat: Culea Stelica in minutele 17, 70, Cotabita Cristian in minutele 56, 90+2, iar pentru oaspeti au marcat: Ivan Romica in minutele 10, 25, Rizea Razvan in minutul 67, Vlad Gabriel in minutul 85. La juniori: 1-4.
C.S. Carvan Lipnita – Carsium Harsova 6-1 (2-0) – pentru gazde au marcat: Mosteanu Marius in minutul 28, Magureanu Ionut in minutele 43, 74, 55, Barbulescu George in minutul 75, Macasoi Valentin in minutul 48, iar pentru oaspeti a marcat Buriu Marius in minutul 87. La juniori: 3-0 (neprezentare).

Clasament

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

CS Pestera

3

3

0

0

15-1

9p

+3

2

CS Carvan Lipnita

3

3

0

0

14-5

9p

+3

3

CS Cernavoda

3

2

1

0

12-5

7p

+4

4

Gloria Baneasa

3

2

0

1

8-7

6p

0

5

Vulturii Cazino Constanta

3

1

1

1

10-7

4p

-2

6

Perla Murfatlar

3

1

1

1

6-6

4p

+1

7

Dacia Mircea Voda

3

1

1

1

4-6

4p

-2

8

Steaua Sperantei Silistea

3

1

0

2

5-7

3p

0

9

Carsium Hirsova

3

1

0

2

5-10

3p

0

10

Sport Prim Oltina

3

0

1

2

6-12

1p

-5

11

CS Mihail Kogalniceanu

3

0

1

2

3-15

1p

-2

12

Stiinta Poarta Alba

3

0

0

3

0-7

0p

-3


Etapa viitoare

Etapa a IV a, 10.09.2011

Stiinta Poarta Alba

Vulturii Cazino Constanta

Perla Murfatlar

Dacia Mircea Voda

C.S. M. Kogalniceanu

Sport Prim Oltina

C.S. Cernavoda

C.S. Carvan Lipnita

Carsium Harsova

Gloria Baneasa

Steaua Sperantei Silistea

C.S. Pestera


Seria EST

Rezultate si marcatori
Viteazul Sinoe Mihai Viteazu – C.S. Agigea 0-1 (0-0) – a marcat Nedelea Florentin in minutul 75. La juniori: 1-3.
Sparta Techirghiol – A.S. Cogealac 3-0 (neprezentare). La juniori: 3-0 (neprezentare).
Gloria Albesti – Viitorul Pecineaga 2-1 (0-1) – pentru gazde au marcat: Anghel Petre in minutul 64, Parvulescu Claudiu in minutul 86, iar pentru oaspeti a marcat Florea Cristian in minutul 26. La juniori: 1-2.
G.S.I.B. Mangalia –  Victoria Cumpana 8-2 (5-1) – pentru gazde au marcat: Zgubea Sorin in minutele 5, 60, Dimoftei Vasile in minutul 10, Alexandru Lucian in minutele 13, 64, Grigore Catalin in minutul 21, Paraipan Denis in minutul 22, Ilie Ionut in minutul 85, iar pentru oaspeti a marcat Olaru George in minutele 42, 48. La juniori: 9-0.
Cariocas Constanta – Portul Constanta 1-3 (0-2) – pentru gazde a marcat Ghita Iulian in minutul 55, iar pentru oaspeti au marcat: Iantoc Dragos in minutul 21, Rotaru Alex in minutele 35, 59. La juniori: 2-2.
C.S.O. Ovidiu –  Aurora 23 August 7-1 (2-0) – pentru gazde au marcat: Nicolae Constantin in minutul 21, Tabacaru Cristian in minutul 32, Zelca Ionut in minutul 35, Dulan Robert in minutele 54, 65, 87, Lupu Vasile in minuteul 58, iar pentru oaspeti a marcat Bejan Vasile in minutul 82. La juniori: 1-5.

Clasament

Nume echipa

M

V

E

I

G

P

A

1

CS Agigea

3

3

0

0

9-3

9p

+6

2

CS Portul Constanta

3

3

0

0

10-5

9p

+6

3

CSO Ovidiu

3

2

0

1

18-8

6p

0

4

Gloria Albesti

3

2

0

1

12-10

6p

0

5

Sparta Techirghiol

3

2

0

1

13-12

6p

0

6

Victoria Cumpana

3

2

0

1

5-9

6p

0

7

Viteazu Sinoe Mihai Viteazu

3

1

1

1

5-3

4p

-2

8

Aurora 23 August

3

1

1

1

4-9

4p

+1

9

GSIB Mangalia

3

1

0

2

10-6

3p

-3

10

Viitorul Pecineaga

3

0

0

3

3-6

0p

0

11

Cariocas Constanta

3

0

0

3

2-9

0p

-6

12

AS Cogealac

3

0

0

3

1-12

0p

-3


Etapa viitoare

Etapa a IV a, 10.09.2011

C.S. Portul Constanta

G.S.I.B. Mangalia

Victoria Cumpana

Viteazul Sinoe M. Viteazu

C.S Agigea

C.S.O. Ovidiu

Aurora 23 August

Sparta Techirghiol

A.S. Cogealac

Gloria Albesti

Viitorul Pecineaga

Cariocas Constanta




Album foto

  • Articole din editia din data de 6 Septembrie 2011

  • Isarescu: Lumea trece printr-o transformare deosebit de importanta. Nimeni nu stie ce se va intampla

    Sport
  • Fotbal Liga a IV a

    Sport
  • Fotbal Campionatul Judetean

    Sport
  • Teren de joaca pentru copiii si tinerii din statiunea Olimp

    Sport
  • Harsova, o localitate in plin proces de dezvoltare si modernizare

    Sport
  • Articole din aceeasi categorie

  • Micii fotbaliști din Cumpăna sunt campionii judeţului!

    Sport
  • Rezultate deosebite la Olimpiada Gimnaziilor - la oina pentru elevii Scolii Nr. 1 Pestera

    Sport
  • Vasilica Cristocea este noul antrenor principal al echipei de seniori Victoria Cumpana

    Sport
  • Gala Kick Boxing K-1, prima editie in comuna Fantanele

    Sport
  • Comuna Fantanele se mandreste cu campioni si vicecampioni nationali la Kickboxing

    Sport
  • Medgidia, str. Republicii nr. 5, etaj 1
    Tel / fax: 0241810404
    Mobil: 0722721771